• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mamina1978 aha super, ukladam :wink: pochopila som, ze 16stuckov :wink:)
25. sep 2012 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mizulienka :wink: :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: super .... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a to plati v pripade ,ak sirka kraju odkrojeneho kuska je cca. 5 cm..... :wink:))
25. sep 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 aha vidis, tam som sa az nedostala :grinning: :grinning: super, dakujem este raz.
25. sep 2012 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha čo jaký fotopostup, veď to len som urobila guľu, z toho raketu potom uši oči ústa nohy a bolo hotovo za 2 hodiny :grinning: :grinning: :grinning: a 500x som bola kukať na net ako to má vyzerať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. sep 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
baby skusali ste niektora v poslednom case otvorit stranku www.formicky.sk?
mne to strasne dlho nacitava a potom mi z toho zmrzne cely pc, musim restartovat zakazdym
25. sep 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 ale geniaaaaaalne :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
25. sep 2012 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka mne sa to otvara hned :sweat_smile: :wink: tak asi bude chyba niekde v tvojom pc :unamused:
25. sep 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Napadlo ma , ked ti to nejde otvorit prelozene do slovenciny , tak ze to odfotim a poslem ako fotky :wink: :grinning:
Mozno sa to zide aj ostatnym babulkam :wink: :slight_smile:
25. sep 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
baby potrebujem poradit...idem robit takuto tortu, mala by mat okolo 3kg, aky priemer korpusu by ste zvolili? 23, ci este menej? a na kolkokrat myslite, ze budem musiet plnit?
dakujem krasne za kazdy nazor
25. sep 2012 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mizulienka mne by to vyslo tak do 22ky okolo troch kil taka torta a ak tam pojde aj ovocie, tak dvakrat plnit.......
25. sep 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka 22 cm - 3x2 plnený -záleží od plnky a ovocia
25. sep 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt
@anibas dakujem baby, ale nezda sa vam malo 2x plneny, myslim, ci to nebude prilis nizke?
budem plnit coko krem, maliny a gastanovu plnku
25. sep 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka si upec vyssi korpus :slight_smile:
25. sep 2012 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no jasne, to viem :wink: :wink: chcela som pocut vas nazor na to, kolko krat asi plnit, ale sak uvidim, ako sa to bude javit :wink:)
25. sep 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina to vypadá super, ta stříbrná. A pamatuješ si ještě, jakou jsi přesně měla? já jich našla víc druhů, sama mám doma jednu práškovou, ale je dost tmavá. A děkuji.

A s tím MMF máš určitě pravdu, chápu, že příchutě to mohou vylepšit a také, že různá éčka a dochucovadla udělají své, ale mě nechutnají ani ty kupované hmoty. Ale zase já jich moc nekoštovala. Doma mám smartflex, dvě příchutě a na ozdoby a tak to používám, ale dort bych tím třeba nikdy nepotahovala. To jen tím pravým marcipánem, ten nám chutná, ale i ten je na mne moc sladký. Nejvíc mi zatím chutnal mléčňák od @vecernicci , tak zkusím naučit se dělat ten. Ale je fakt, že na potahování ten marcipán je sice chutově pro nás nejlepší, ale s tím smartflexem se mi dělá o 100%lépe, protože je takový pevnější, kompaktnější...

@simasa taky myslím, ale jde mi o to se přiblížit co nejvíc to půjde. A kupovat vše se mi zase nechce, co s tím pak budu doma dělat. ALe děkuji i tak za názor :wink:
25. sep 2012 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mizulienka mozes aj 3x plnit ale uz to bude asi tazsie...podla mna tak 3,5 kg
25. sep 2012 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím všechny, prosím kde se dají koupit ty krásné stříbrné čísla, jak má např.pristela tady na tom dortu? to nikde nemůžu najít. http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/303628_3837787500990_392212005_n.jpg
Děkuju moc
25. sep 2012 o 15:44  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka mne je to jedno, mozem plnit aj 2x, len ci to nebude nizke potom, potrebujem aby sa to na ten crepnik, ci vedierko aj podobalo :wink:
25. sep 2012 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsem byla na prvním kurzu na královskou glazuru - teda moc mi to nešlo, ale na dortu jsem nedělala raději to co mi nešlo. mám co trénovat. Neumím moc se špičkama a hlavně neumím dělat pomalu, což tady je třeba.
25. sep 2012 o 15:48  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@mizulienka ja chapem :sunglasses: ja plnim 2x a mavam torty pomerne vysoke...niekedy aj viac ako12-15 cm...ked dam vela plnky ovocie tak to dost spravi.
25. sep 2012 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ano, aj ja nesetrim plnkou :wink: ale toto je cokoladova maslova plnka,nechcem davat vela, myslim, ze to vyjde tak na 3x plnene
dakujem babulky za rady :wink:
25. sep 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mizulienka ja by som dala tiez 3x plnku, ked je to cokoladova. A tusim je to trocha aj zrezane do kuzela.
25. sep 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa Děkuju a v čechách to asi nemá vůbec nikdo, že. Jdu kuknout jak posílá Kamka do čech
25. sep 2012 o 15:59  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper v Cechach - to neviem :sweat_smile:
25. sep 2012 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka 3x prerež a 2x krém :slight_smile:
25. sep 2012 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 sachovnicu si piekla na klasika plechu? kolko korpusov? kujem
25. sep 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper A kde jsi byla na kurzu a jak se ti to líbilo, jak to probíhalo? také časem nějaké kurzy chci navštívit, tak ať vím co stojí za to a co ne...a jinak dortík krásný
25. sep 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina na kurzíku jsem byla tady http://www.sladke-peceni.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=77&id_top_menu=prodejna mám to přímo ve městě, ale ženské jezdí prý aj ze slovenska. A kurz super - snaží se nás naučit toho hodně. paní je moc šikovná lektorka, ráda tam chodím. Vždy i ráda poradí. Mám zaplacené kurzy ještě na obyč.kytky, na drátkách kytky, a tu královskou glazuru 2 lekci.
25. sep 2012 o 16:44  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok