Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
25. sep 2012

@janula.h - no, mám značné nedostatky, darmo 😅

mamina1978
25. sep 2012

@mizulienka ...................................... inspiracie z internetu................................ 😉 🙂
Ak ma rada deticky alebo ma dokonca uz svoje vlastne, tak by som jej urobila babätko z formicky a nejak pekne ho obliekla a polozila na zeleny listok alebo kvetinku. Je to rychle a myslim si, ze aj mile a potesi to 😉 🙂

janula.h
25. sep 2012

@mia1111 😀 no moja 😀 máš máš to ešte moja staršia pozerala 🙂 pozerám že Ty máš iba o trocha staršieho Miška ako mám ja 🙂

pipka
25. sep 2012

@mamina1978 jeeej no to su ake nadherne babatenka...ako od Annie Geddes 😵 😵 si ulozim, to sa zide urcite 😉

mizulienka
25. sep 2012

@mamina1978 tie babatka su neskutocne krasne 😉 ale mysli, ze ona je taky tip, ze skor penazenku a dovnutra nejake bankovky 😉 😉 alebo ta mini kabelka by nebola zla..
mna napadlo, ze bud prasiatko so stvorlistkom alebo samotny stvorlistok a lienku na to, alebo nieco podobne.

mia1111
25. sep 2012

@mizulienka - jéééééj, to sa teším, lebo ja furt vidím rozdiely a chybičky krásy 😅 .

Baby, marlenky upečené. Jedna kámoške, nechce poťahovanú, len klasiku, jedna pre nás. Skúšala som karamelový krém - ten EXTRA, je úúúúúžasný, marlenka je echt karamelová. Ale aj ten smotanovo-vanilkový je super, ani neviem, ktorá verzia mi chutí viac 😅 😀 😀 😀

mia1111
25. sep 2012

@janula.h - no my moc telku nekukáme, tak asi preto 😀 . Veď aj toho Bobíka mi kámoška musela poslať link, bo som nevedela, o čom je reč 😀 . Hoď mi obrázok toho Dagieho, nech viem, o kom je reč 😀 . A naozaj, naši drobci sú takmer rovnako "starí" 😀

mamina1978
25. sep 2012

@pipka A to je prosim ta kdo????? 😨 😨 😨 😨 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
25. sep 2012

@mizulienka tak to som nevedela, lebo moje kamosky vseeeetky bez vynimky maju velmi radi deticky a ochkaju, ked vidia formickove babätko. 😒 😒 Tak jej urob kreditnu kartu a poloz ju na stvorlistok 😉 😎 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
25. sep 2012

@mia1111 napisem mi prosim recept na tie kremy, aj karamelovy aj smotanovy, znie to super, dakueeeem 😉

mia1111
25. sep 2012

@mizulienka - robila som teraz skoro presne podľa receptu na TOM, keďže som nemala doma čisté salko... čiže 250g masla (na TOM je teda 300g, ale tých 250g stačí), 1skaramelizované salko a puding z 500ml mlieka a 2pudingové prášky (rovnaké). Ten Extra karamelový je bez cukru asi, ani som cukor nedávala, takže k tomu presladenému salku sa úžasne hodí, fakt, tak super sa to vyrovná, plnka vôbec nie je presladená potom. Ja som ubrala cukor aj z receptu na cesto, takže musím povedať, že takto mi tá Marlenka chutí ešte viac 😉 . A posypala som každú vrstvu krému zomletými orechmi. A druhú marlenku som robila zasa s klasickým puding.práškom Dr.Oetker - smotanovo-vanilkovým. Tiež som nedávala žiadny cukor do pudingu, rovnako ako pri karamelovom. Chutí úžasne 😵 😵 😵 😵

mia1111
25. sep 2012

a do cesta nedávam heru, ale maslo. Prvýkrát sa mi to osvedčilo, tak ostávam pri verzii s maslom. V Tescu ešte majú v akcii červené za 0,99€, tak som kúpila do zásoby ;).

mizulienka
25. sep 2012

@mamina1978 ona nie je upne, ze moja kamaratka...je to vlastne suseda...moje take tie ozajstne kamosky by sa urcite potesili takemuto babatku 😉 no nevadi, ved kazdy sme nejaky 😉
hehe ta kreditka nie je zly napad 😀

mia1111
25. sep 2012

@eliska22 - krááááásne morča, úplne ako živé 😵 😵 😵

mamina1978
25. sep 2012

Babyyyyyy, ked sme pri tych babätkach.... 😉 bola som na jar u maminy a sestry v Bratislave, narodilo sa mojej sestre babo a robila som tam tortu .Jednu taku istu babätko formicku som kupila aj mojej mamine a vravim jej , ze tam ostalo este MMF nech porobi babätka , ked bude mat chut len tak pre radost .....nech sa ten zbytok hmoty nevyhodi. A ja som myslela , ze z tej ruzovuckej urobi babätka a k tomu napr. modre jednoduche kvietky , alebo decku pod babätko. A co spravila moja mamina !!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 Ona porobila aj z modrej hmoty babätkaaaaaa 😅 😅 😅 😅 😅 Tak vam sem toho ,,SMOULA `` hodim na foto, co mi potom poslala 😨 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
25. sep 2012

@mamina1978 super šmoula 😀 .inak tie fotočky čo si tu pohádzala s babatkami sú nadherné,som si ich poukladala,už mi praskne komp zachvílu,každý deň donho tlačím a tlačím nové inšpirácie 😀 ..........

mamina1978
25. sep 2012

@lucula73 Nechci vidiet radsej ako puka moj notebook zo vsetkych stran .........aky je uz plnyyyy 😉 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
25. sep 2012

@mamina1978 ty máš tiež krásne fotočky,tak sa nečudujem.............. 🙂

pipka
25. sep 2012

@mamina1978 nepoznas tu fotografku co babatka foti? 🙂
https://www.google.sk/search?num=10&hl=en&site=...

mamina1978
25. sep 2012

@pipka jeeej uz som nasla, ona robi tie krasme fotky deticiek v kostymoch, mam aj puzzle takeeee 😉 😵 😵 😵

mamina1978
25. sep 2012

@pipka akurat som ti odpisovala 😉 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nie , ja som nevedela ako sa vola, takze mi to meno nic nehovorilo. Ale diky. Ved vravim, aj mojmu mm , ze sa tu neucim len o tortach ,ale sa aj dialkovo vzdelavam 😎 😀 😀 😀

pipka
25. sep 2012

aj ja ja ja aj jaaaa mam milion puzzle od nej...milujem jej fotky 😵 😵 😵 😵 😵

mia1111
25. sep 2012

@mamina1978 - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že bábätko šmoula 😀 😀 😀

lucula73
25. sep 2012

@pipka bože ja som rozmýšľala,že kde som videla napísané to anna gedes...kurnik,my to máme na puzloch 🙂

pipka
25. sep 2012

@mamina1978 no ja sa tu tiez vzdelavam...dnes som sa naucila, ze napr. babatka mozu byt aj modre 😀 😀 😀 😀 😀 a nie je to len tym, ze by im bola zima 😅 😀

mamina1978
25. sep 2012

@mia1111 ja robim tiez tento karamelovy so salkom , maslom a pudingom 😵 😵 😵 😵 ten je vynikajuci a ja som do neho este naposledy skusila dat schokoraspel a bolo to fantastickeeee 😉 😵 😵 😵 😵

mamina1978
25. sep 2012

@pipka ja som uz davnejsie chcela sem hodit to foto , ale nebola prilezitost..... 😉 🙂

mia1111
25. sep 2012

@mamina1978 - 🙂 🙂 🙂 ,ja som kúpila ten Extrakaramelový puding a neľutujem, lebo aj farbu má úžasne tmavú, aj chuťovo je fantastický, obyčajný sa s ním nedá ani porovnať 😉 .

mia1111
25. sep 2012

@mamina1978 a čo je to schokoraspel??? 😅 pochopila som, že niečo čokoládové 😅 , ale čo???

aduskatt
25. sep 2012

@mia1111 predpokladasm, ze cokoladove hoblinky🙂, nieco ako kusky coko, co sa dava do stracciatelly