Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
27. sep 2012

@pristela dala som si alááá špagety a idem pokračovať a musím ešte dať aj to café, veď ja dnes robím ešte jednu tortu s tým prasaťom morským 😝

eliska22
27. sep 2012

ináč diefčence ešte že Vás mám, tá podpora dobre padne 😉 a mojich rodičov, varujú moje decká celý deň 😝

anibas
27. sep 2012

@aduskatt 28 cca 4kg, 21 cca 2,5 kg 15 cca 1,5 kg = 8 kg !!!

mizulienka
27. sep 2012

@eliska22 co by som ja dala, keby sme tu mali dedka a babku...ja mam mojich stale doma, teda so mnou, muz chodi neskoro z prace domov 😒
neboj svadobku dokoncis a urcite bude krasne ako vstky tvoje torty 😉
mna este 2 cakaju vecer a dalsie dve zajtra 😕

lamps
27. sep 2012

@eliska22 ďakujem aj za rady aj za pochvalu, už si ju boli zobrať a boli nadmieru spokojní a vytešení, že akú super tortu, čo ja teda vôbec nechápem 😀. Mne tieto chlapské torty akosi nesedia, hoci pravdou je, že torta pre chlapa s kvietkami a podľa mojich predstáv by bola od veci 😅. A keďže boli spokojní oni, už som spokojná aj ja, len dúfam, že už ju tak skoro robiť nebudem.

pristela
27. sep 2012

@aduskatt ja robim dnes 25-17-13 nebudu stavane ale na stred ale posunute dozadu , aby opticky ukazali viac miesta, vsak chapes 😅 korpusy mam vysoke tak 8-9cm a mala by mat na konci 7kg, ci ale bude 😕 netusiiim

@eliska22 ja dala miesane vajíčka 😀 😀 a ted zaliala cajik, mala by som zarobit mmf ale taaaaak sa mi nesce 😝

aaa @lamps strasne mooooc dakujem 😵 😵 😵 😵 babatka uz konecne mam ,vsak to aj bol mesacny ci kolko porod ☹ aa aj chladnicku mááám , zapinam ju az zajtra ale vypada super, strasne moc ti dakujeeeem - toto neviem ako "odčiním" 😀

maca77
27. sep 2012

@dajna11 ja som robila takúto môjmu synovi 😉 ale pozerám že futbalka je tam len mini 😝 😅

mojkokolja
27. sep 2012

@aduskatt no ja som robila teraz dvojposchodovu 28x21 a vazila 7 kg. mala 3 postavicky

aduskatt
27. sep 2012

@pristela jaj, prosim prosim, daj mi potom info🙂))
@anibas no ty blaaaaaho......moja 21x21 bez ovocia mala 2.tak nejak sa napasujem, budem carovat........🙂))
a dakujeeeeeeeeeeeeeeem

lawli
27. sep 2012

@miciatko ahoj a koľko ma fľaša za tých 10 € u nas v Sk je priamo fabrika na destiláty Vanapo a tam si kupujem 1l za 10 € ,dúfam ,že s cenou moc nepohli ,lebo poslednú fľašu som kupovala pred rokom... 😀 😀 😀
http://www.vanapo.sk/up_royal.php?prod=113&kid=1

lawli
27. sep 2012

@anibas ahoj kočka ako po stretku ?? mohla by som sa staviť v pondelok ,budeš doma ???

anibas
27. sep 2012

@lawli v pondelok až cca 17:30 budeme doma -

anibas
27. sep 2012

@lawli alebo do roboty mojej príď ked do 15:45

bzucinka2
27. sep 2012

@maya30 a keby si tam dala tie jablcka take vypukle? 😉 to by usetrilo miesto 🙂

lamps
27. sep 2012

@pristela 😀 😀 😀 ach chúďatko moje to muselo veľmi a dlho bolieť, ale som rada, že to máš za sebou 😀 😀 😀, koľko si ich na koniec "porodila"? A žiadne odčinenie netreba, som rada, že ste sa na tej chladničke dohodli a ste spokojné 😅

lamps
27. sep 2012

@ladydia neroztopí sa ti nič, ja som čokoládou akože "písala" na MMF a pekne to držalo 😅

lawli
27. sep 2012

@anibas ...tak do tej práce by mi to vyhovovalo skôr...je to dosť neskoro už o pol 65-tej ,lebo ideme do PO dobeda si niečo vybaviť ,tak by sme tam strávili celý deň....a kde pracuješ ?

pristela
27. sep 2012

@lamps zatial iba dve, ale noc je este dlhaaaa 😀 zarobene mam na viac, len musim nejake tie kvietky ist robit bo vsak mi nevyschnuuu 😝

lamps
27. sep 2012

@pristela no tak to ešte nemáš po tom 😀 a ešte si v bolestiach 😀 😀 😀 joooj keby sa len dalo nejako ti pomôcť. ale silno budem na teba myslieť, aby to išlo rýchlo a bezbolestne 😀 😀 😀

nika1985
27. sep 2012

@adrianai nech sa paci:100g ovsenych vlociek,275g masloveho mlieka ale ja davam normalne,150g muky,50g posekanych lieskovych orechov,1 a pol cl skorice,1pdp,1/2 cl soda bic.,1 vajce,130g medu,80g oleja,(2pl cukru,3pl pos.orechov suroviny na posyp pred upecenim),150g sliv.lekvaru. Vlocky necham chvilku napucat v mlieku.vsetky suche suproviny spolu a vymiesat vajce+med+olej+mlieko s vlockami jasne ze postupne a pridat suche suroviny. do vnutra ide lekvar alebo popripade slivka.

dadka212
27. sep 2012

mne sa tááák nechce robiť torty tento víkend 😝 samé sprostosti, bmw x5 na zlatom vankúši, bager, bednička s whiskey, torta s jedlou oblátkou a na pondelok 15kg torta téma luxusná dovolenka 😝 ja som taká blbá koza, že vždy to slúbim a nakoniec sa mi nechce 😀

nika1985
27. sep 2012

@dadka212 neboj to zvladnes neviem ako to robis kedy to stihas ale mas krasne vytvory obdivujem ta

miciatko
27. sep 2012

@eliska22 aj ja ked som robila tu svadobku s vodopadom ruzi, tak este 12 som dorabala

@pristela ty si riadna flegmoska,hlavne ziaden stres ziadna panika 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
27. sep 2012

@lawli je to 1 l

miciatko
27. sep 2012

@dadka212 jaaaaaaaaaaaaa sa taaaaaaaaaaaaaaaak velmi tesim na tie tvoje torticky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
27. sep 2012

Ahoj holky, tak máte toho před sebou požehnaně. Já jen jeden dort a nechce se mi úplně stejně. malá má po tom očkování chuďátko pořád teploty, teď už jsem i dělala koupel, neb nad 39....bojim bojim. Manžel přišel domů až teď mimořádně unavený a já nechala otevřené dveře do ložnice, abych jí slyšela kdyby něco a tak nemůžu ani zapnout mixér a do toho se rozbila pračka, dnes tu byl opravář, stálo to 2000 a nefunguje už zase...tak hromady prádla...chjo a já bych šla nejraději spát...no taky jsem zvědavá, jak budu dnes bojovat....ale hlavně aby malá byla v pořádku, ostatní se nějak poddá. Přeji vám všem hodně sil a ať jde práce od ruky. Pa K.

dadka212
27. sep 2012

@miciatko 😀 😀 neteš sa, práve som ich len naplnila a už vidím, že je to hrozné 😝

dadka212
27. sep 2012

@nika1985 dík ale nie je čo obdivovať keby si videla s akou nechuťou niektoré robím 😀

miciatko
27. sep 2012

@florentina ake ockovanie mala malicka??

nika1985
27. sep 2012

@dadka212 ale vyzeraju vsetky krasne 😉