Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
28. sep 2012

@eliska22 uuuplne uzastna je s prasiatkom 😵 😵 , aj svadobna je krasna 😵
@salonka1981 kraasne svadobne 😵
@lucula73 perfis hasicke auto 😵

mia114
28. sep 2012

@monika76 krasne torticky 😵
@pipka nadherne, ta s macickou je strasne mila, a strasidla superr, ten hrad je uplne super nafarbeny, ako si ho robila ?

mia114
28. sep 2012

@jper uzastny konik, moc pekna toricka 😵

mia114
28. sep 2012

@dajna11 supeer futbalka 😵 to man by nik nedonutil robit 😅

mia114
28. sep 2012

@pipka no poviem ti, ze mna tiez nebavia vyzeravat znaky, tento som robila strasne dlho, ma uz isli pri nom porazit, a etse do toho stale deti nieco potrebovali 😝

pipka
28. sep 2012

@mia114 najprv som potiahla takou tenkou vrstvou a na to som lepila tie tehly..v takych pasoch a obkrajovala okienka a branu...a ked to bolo komplet, tak som ho prskala farbou...cez kefku 😉 (ale spiny 😝 cela linka bodkovana 😅 ) nastastie, ze to ide v pohode umyt 😉
na tie tehly a drevenu branu mam tie otlacacie lišty...mam stare tehly, klasicke rovne tehly, kamene a drevo 😉 tak toto su tie akoze "krive" tehly a brana je drevo 😉

eliska22
28. sep 2012

jééjda baby ďakujem Vám všetkým za tie komenty k morčaťu 😀 😀 😀 a to bolo tak šup šup tá torta, nie ako tá svadobná 😝

eliska22
28. sep 2012

@mia114 ten Maťko, Kubko sú perfišný 😵 😵 😵 ako keby vyskočili z knižky 🙂

pipka
28. sep 2012

@mia114 mojko este mi pliiis hod link aku to mas abecedu na tej Kubko a Matko torte 😉 tie pismenka sa mi paaacia a tusim som ich nikde este nenasla 😉

mia114
28. sep 2012

@pipka fakt dto dobre vyzera take poprskane 😉

eliska22
28. sep 2012

@jper krásny koník, ja som raz modelovala a nedopadlo to dobre, som ho radšej vyrezala len z hmoty 😅

mia114
28. sep 2012

@pipka hihi, to su pismenka s plasteliny play-doh taka sada je to cela abeceda cisla a plastelina k tomu 😉

pipka
28. sep 2012

@mia114 ahaaaa, vidis 😉 mne sa zdalo, ze su mi take zname 😀 len neviem preco, ked som to kukala v draciku, tak sa mi zdali vacsie...tak dobre vediet 😉 kupim akoze "detom" 😀 😀

mia114
28. sep 2012

@pipka hehe, ja som musela kupit dvoje aj detom aj mne 😀

simasa
28. sep 2012

Baby ja umieram - ake krasne torty 😕 Aj morca, aj macicka, aj Matko a Kubko a co ja viem este ktore... su fakt nadherne!
Inac ste asi nevedeli, aku chybu ste urobili, ze ste to kamerovanie na stretku nechali na mna. Sa toho teraz asi nedozijete 😀 Ale nie, muz tu musel cosi nainstalovat, aby sa s tym dalo pracovat, ale teraz zasa ja nemam cas, tak v nedelu sa k tomu dufam dostanem.
A este Vam musim napisat, ze ja asi nie som z tohoto sveta - co su to dnes za ludia? Zabudla som si na chate tu salku, tak som tetu poprosila, ze nech ju zoberie k sebe, lebo moja neter ma z Beluse spoluziacku a ze ju teda poprosi, ci by mi pre nu zbehla. No a viete co? Mlada sa na mna moze... Ze nema cas 😝 Ja uz fakt nechapem, to som chcela tak vela?

janula.h
28. sep 2012

@levandulka3 korpus okrúhly na to korpus z misky a ešte jeden korpus okrúhly a na to z misky malinký to je krk a hlava 😉

yamahafazer
28. sep 2012

baby robila som bielu parizsku slahacku s bielou cokoladou dala som 300g slahacky a 200 g cokolady reku nech je dobre tuha a vcera rano som ju spravila a dnes rano slahala a musela som dat dva stuzovace a totalne riedka tak som pridala aj masla trocha a zhustla a co mi ostalo tak som nechala trosicka v miske a teraz na to pozeram ,ze je to ulne riedke aj stym maslom 😠 normalne ma to stve to sa mi este s hnedou cokoladou nikedy nestalo vzdy bola ako beton.Nastastie toto neni v celej torte su to prsia a iba tam je ta plnka no dufam,ze sa uplne neroztece ake mam nervy na nu uz bielu parizsku nikedy nerobim a ani mi nechuti moc je to dost sladke ta biela cokolada je dost sladka a to ja nedavam ani cukor a ani do hnedej cukor nedavam tu mam rada ta ma taku horko sladku chut.No nervy mam dneska 😠 a este sa mi to vsetko rosi 😠

pipka
28. sep 2012

@mia114 detom budu musiet postacit zvieratka co uz maju 😅 😀 😀 😀

mia114
28. sep 2012

@yamahafazer to poznam s tou slahackou, ja nenavidim robit bielu parizsku slahacku, dvakrat s ami uz nepodarila takj ju radsej ani neponukam 😝

pipka
28. sep 2012

@simasa to nemyslis vaaazne 😕 🙄 to je des 😠 sak a keby ti ju postou poslali...za tie prachy, co sme tam nechali, to uz mala daaavno urobit 😠 😖 😝

vierka0
28. sep 2012

@yamahafazer ja som tiez uz robila tu parizsku z bielej cokolady, ale v pohode sa mi vyslahala (samozrejme so stuzovacmi), no ja som nakoniec este pridavala roztieratelny tvaroh, bola to mnamka 😉

dajna11
28. sep 2012

@mia114 robil ju moj muž...pssssssst 😀 😀

iwulka23
28. sep 2012

Babule..idete niekto odtial na stretko 20.10 čo je u nás v SNV???

zuzka7512
28. sep 2012

@miciatko biele cukríky som videla už aj v jednote... 😉

dajna11
28. sep 2012

tak dokončené,ešte jednu naplniť na zajtra na stretko a hotovo a mám veru aj dosť 😀 😀 tá prvá je koník z Toy story 3 a druhá...ved to poznáte 😀 😀

chanella
28. sep 2012

Baby, chystam sa robit na tortu takych hadikov, nechce sa mi ich rucne sulat, tak mi dievcata poradili striekacku. U nas ale neviem zohnat taku s dostatocne velky otvorom, setko su malicke, uzke a tak ma napadlo, mam na zdobenie medovnikov silikonove vrecusko s nadstavcami. To mozem dat tak isto do mikrovlnky kde ho naplnim hmotou aby trosku zmakla. Silikon bz mal byt v pohode, ale co tie umele nadstavce? Baby vraveli, ze striekacku davaju v pohode, nie je to to iste? Dakujem pekne 🙂

mia1111
28. sep 2012

Babulky, pridávam hotové postavičky, tortu budem robiť až na utorok, ale postavičky u mám, tak sa tešííííím, normálne som zistila, že toto modelovanie ma strašne baví 😀 😅

risolino
28. sep 2012

Baby z KE, kde sa dá kúpiť Smartflex? 🙂 Potrebujem súrne...

mia114
28. sep 2012

@dajna11 super su simpsons 😵 a aj konik, je krasny 😵

bambula1307
28. sep 2012

@mia1111 krasne postavicky sikulka si 😀
@dajna11 kraaasna duha a ten konicek juuj 😉