Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
10. júl 2010

@dm1 aj ja sa tesim na rezen 😀 😵

ja uz som sa konecne nakopala upiect svojmu synacikovi. lebo s kazdou dalsou, co peciem, mi vycita, ze som jemu k narodeninam nic neupiekla 😔

sisa.b
10. júl 2010

nejaky postup na marcipanoveho draka nemate? 🙂 asi si vezmem ako vzor toho, co ma v izbe 😅

bibi1711
10. júl 2010

babule, chcem sa vam podakovat za rady ohladom slahackoveho kremu. stuhol perfektne. dala som tri kaufland smotany, dve milky a tri stuzovace. v chladnicke mi stal tri dni. je uzasny🙂

adena13
10. júl 2010

baby,tie torty nemajú chybu..húsenička aj poschodová.--že perlovač 😕 keď som na to pozerala a predstavovala si,ako to asi funguje..no namojveru,neviem,či by som mala na to takú trpezlivosť.To si fakt vyžaduje precíznosť,fantáziu a bohovskú zručnosť!Takže babenky,ešte raz,klobúk dolu.. 🙂 a len taká menšia rada.Keď robíte také umelecké diela,foťte si ich a dajte si ich niekde na svoju stránku,kde ich budete všetky mať.Je to taký internetový album.Ktovie,niekedy sa vám to môže hodiť.. 🙂

vinka
10. júl 2010

@adena13 zväčša na tom máme fotky v albume po kope 😉

sisa.b
10. júl 2010

na facebooku tiez a vyzera to tak, ze tam sa zatial najviac ujali 🙂

sisa.b
10. júl 2010

uz sa neviem dockat toho rezna 😵 😀

dm1
10. júl 2010

no baby moc sa neteste ☹ . uz bolo vsetko hotove a celkom sa to aj podobalo a ked som isla dat tanier na tortu tak sa mi nalomil na troch miestach ☹ . rezen je tazky aj salat neviem ako to opravit 😔

sisa.b
10. júl 2010

@dm1 s tym gelom sa ti to neda zlepit? ☹ ved nalomeny tanier zamaskujes salatom a nejakou zeleninovou oblohou 😉

dm1
10. júl 2010

@sisa.b neda sa to zlepit tym lepidlom som skusala lebo to by som musela tie hrany od seba oddelit a to zacne pukat este viac 😔 . maskovat nemam cim moc lebo to je na krajoch. boze naco som davala taky reznisko na taky maly tanier....

sisa.b
10. júl 2010

@dm1 a novy tanier? tak ho urobis o kusok hrubsi. zarob si tuhsiu hmotu, to by ti mohlo udrzat

dm1
10. júl 2010

@sisa.b to podla mna nepreschne dobre. tento schol jeden a pol dna a praskol. naviac by som musela zarabat hmotu bielu uz nemam. a este ked som "majonezu" urobila tym piping gelom tak to je cele prilepene uz by sa to pokazilo. maskujem to teraz nejako no uvidime co z toho bude. hlavne ked to dvihnem a dam zase na tortu 😔

sisa.b
10. júl 2010

@dm1 urcite bude paradna 😵 ja ti verim

kamilecka
11. júl 2010

Ahojte

tak mojaj fifinkova torta mala uspech...hlavne u dcerky

kamilecka
11. júl 2010

Robila som podla uvodneho obrazku

bianca
11. júl 2010

dobre ranko.

@kamilecka kraaaaaaaaaaaaaaasna.To by potesilo aj nasu

ja dalej do zadu na torty ani nepozeram lebo mam stale depku s tych mojich nepodar. lalii.Asi to s formickou nepojde

kamilecka
11. júl 2010

@bianca Dakujem ti velmi pekne

dm1
11. júl 2010

@kamilecka pekna torticka 😉

tu je moj nocny vytvor 😝

zdenallicka
11. júl 2010

Ahoj holky, po dlouhé době zdravím..🙂

Moc děkuju za krásné ohlasy na moje dorty.. potěšily jste mě... 😵

No a já vás musím taky pochválit, protože vaše dorty nemají chybu!!! 😵

bzucinka2
11. júl 2010

@dm1 ved je to super a ten rezen je skutocny, ci marcipanovy, lebo je na nerozoznanie 😉

na husenicke si robile tie gule z puncoviny? 🙂

a ten perlovac funguje ako, v strede sa prehne? 😉

aj ostatne torticky su paradne, nemaju chybicku 🙂

ja rozmyslam, ako aljonuska stiha tolko toriet piect, ja by som asi nestihala popri detoch 🙂

lussy23
11. júl 2010

@dm1 - Nádhera! ten režeň aj ten šalát vyzerajú ako skutočné!!!!!! WAW! Takéto ani my v škole nerobíme a to máme majsterku Europý!
@kamilecka - Krásna. Čím je robený ten obrázok?

dm1
11. júl 2010

@bzucinka2 @lussy23 dakujem pekne ste ma potesili 😵

nakoniec ked som ten opraveny tanier prelozila na tortu popraskal este viac mala som to robit ja na tej torte uz... tak som to znova opravila tak ze som do prasklin dala taku polevu na pisanie Dr. Oetker co su take tubicky male rozne farby uz ma to viackrat zachranilo ked nieco odpadlo z postaviciek dobre to drzi a su tam zakladne farby a stoji to do 70 SK. este som pod tanier dala take male gulicky hmoty aby som tie boky mala zdvihnute a vystuzilo to. ani to nie je vidiet len ked sa clovek pod tanier pozrie. nabuduce budem mudrejsia a budem robit tanier hrubsi a nakladat nan az ked to bude na torte

alionuska
11. júl 2010

@bzucinka2 no ako??,Dnes asi budem velmi dlo hore,lebo som nemala pistacie a poslala som draheho do obchodu,a niekde sa zabudol,chudacik...uz je prec tri hodiny...a uz mam nanho fakt nervy.... 😠 😠 to by mi uz aj na strome vyrastli za ten cas...tak cakam na orechy..zajtra mam dat somarika prec a este ani neni naplneny...ach ti chlapi..... 😒 😠 Tie gule na husenici boli torty...piekla som to v kompotovychm miskach a po naplneni obkrojila aby boli boli z toho gule... 😉
@dm1 a ten tvoj rezen...normalne nedelny obed! 🙂 😀 😀 perfektne!

sisa.b
11. júl 2010

@dm1 paradny rezen!!! 😵 vedela som, ze nesklames a nieco vymyslis 😉
tie polevy musim ist pozriet. vo fixe si hovorila? a kde tam, v potravinach?

@kamilecka torticka musela malu poriadne potesit, krasna je 🙂 a dcerka ma krasne meno 😵

dm1
11. júl 2010

@sisa.b ano vo fixe v potravinach tam ako su zakusky tak na lavo tam maju take cukrarske vyrobky

sisa.b
11. júl 2010

ja som celu noc modelovala draka a uz viem, co potrebujem - hnedu farbu. lebo modelovat to z kakaom zafarbenej hmoty, bolo o drzku. 😖 hrozne sa mi cely drak rozpadavak a navyse mi to smrdi 😝

beruska2x
11. júl 2010

@dm1 krasny rizek 😀

vsechny dorty jsou paradni, jste sikovne, obdivuju vas...

ja mam delat dortik jen sobe na patek a asi to vzdam, nebo udelam neco s ovocem a zele, na teplomeru mame ve stinu 32 stupnu 😲 tecu i ja, natoz dort 😝

beruska2x
11. júl 2010

@bianca a co to neslo, ten mlecny marc.???
@alionuska krasny fakt, a cim delas vzor na ruzich, to zebrovani? dekuji...

alionuska
11. júl 2010

@beruska2x mam na listy taku silikonovu otlacku...boli v sade tusim 4..aj na stonky a listy... tak vzdy na lupienok prilozim ten silikon,prejdem prstom a ked dam prec,tak je hotovo! 🙂 😉

beruska2x
11. júl 2010

@alionuska aha tak to jo, vypada to moc pekne... 😉