Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
daducha
30. sep 2012
@levandulka3 ja som uz robila stvorcove,teraz budem robit 6x6 cm a iba raz plnene.Ked su 2x plnene,je to velmi velke a tazke.Ja beriem 3 eur/ks a max. 20 ks,je to brutal robota.
janula.h
30. sep 2012
@dadka212 OKI 🙂
mariann2
30. sep 2012
@levandulka3 ktorú šablónku, na týchto posledných tortičkách som stencils nemala
florentina
30. sep 2012
@vecernicci děkuji za ty recepty. Jen k tomu marcipánu, jsou tam suroviny a žádný postup...prostě to celé smíchám najednou dohromady? A mám to hníst nějakou dobu, či prostě jen když se to spojí je hotovo? A pak si tuším psala nechat odležet do druhého dne....děkuji K
janula.h
30. sep 2012
a pridám ešte oslávenca s tortou 🙂
jenie123
30. sep 2012
ahojte kocky.. nadherne torticky ste opat vytvorili.. velmi vam fandim, vsetky ste sikulky.. ja som tento tyzden robila s krtkom.. je to moja prva postavicka, co je asi aj vidiet.. urcite na tie vase postavicky nema, ale dufam, ze sa este vytrenujem.. 🙂 🙂 🙂
jakelina
30. sep 2012
@vecernicci já je taky ráda sbírám i poznám, ale uvařené nejím. Dám je třeba do bramboračky a pak je vyberu a vyhodím z talíře.
jakelina
30. sep 2012
@janula.h jaký zlatý je 😉
nanulik
30. sep 2012
ahoj, idem sem k vám po radu 🙂 som v oblasti poťahovaných tort absolutny nováčik (korpus urobiť viem aj krém zvládnem) ale tento rok chcem malému urobiť tortu a potiahnuť maršmelownovým poťahom, len ma zaujíma či si môžem tu hmotu urobiť skôr (asi tak 7-10 dní pred tým ako budem robiť tortu) lebo by som chcela nejaké figurky robiť. dakujem
muffinka8
30. sep 2012
@lucula73 no gélovka red red ofarbí, ale nie na taký odtieň ako si prajem, tak musím skúšať miešaním.
jakelina
30. sep 2012
@nanulik můžeš, ale pak nahřej v mikrovlnce a propracuj namazanýma rukama.
reruna
30. sep 2012
děkuju vám všem za liky🙂
Dělala jsem mascarpone krém tentokrát ale ne bílý, ale tmavý - z čokolády na vaření a je to bomba, všichni ho strašně chválili a mě teda tak strašně chutnal, odteď už pařížák jinak nedělám - super hustý a mňam
anibas
30. sep 2012
@janula.h kráááááásny Miško s krásnou tortičkou - Filip skonštatoval, že aj on musí mať takú tortičku 😃 😃 😃
aduskatt
30. sep 2012
ze moja dnesna robota...este to zajtra trochu doladim, tak hadam to bude na kavovej torte fajn....co myslite?
eeffka
30. sep 2012
@reruna. Ako sa robí ten parížsky z mascarpone?
anibas
30. sep 2012
pekný večer - my sme dnes trochu oslavovali - Filip mal 3 roky - a samozrejme torta nesmela chýbať 😃 😃
ikula2
30. sep 2012
@aduskatt perfisne
sisix
30. sep 2012
ahoj, holky co jste delali marlenku, muzu dat misto hery maslo??? Nezmeni to chut? Diky za radu.
ikula2
30. sep 2012
@anibas Vseeetko najlepsie nech je maly zdavy, ale to leti
anibas
30. sep 2012
Ďakujeme 🙂 🙂 🙂 🙂
sisix
30. sep 2012
@anibas krasa dorticka a vam to sekne. A ted mi prozrad kolik pohadek je na dorte? 🙂
mirka1986
30. sep 2012
@bzucinka2 dakujem 🙂 v utorok idem do Lv s mm, kym deti budu v skolke, tak pojdem pozriet 😉
aduskatt
30. sep 2012
@anibas gratulujeem🙂
zuziq
30. sep 2012
@aduskatt v prvom momente som myslela, ze je to realna porcelanova salka, najma koli tym kreslenym kvetinkovym ornamentom 😉
aduskatt
30. sep 2012
@zuziq ani nevies, ako velmi si ma potesila..........

zenusky, zvazujem este pretriet tu salku perletou...co si myslite? ci nechat to uz radsej tak?
anibas
30. sep 2012
@sisix celkom 3 😃 😃 😃 😃 Pat a Mat, požiarnik Sam a Bob staviteľ - chce ju dať do súťaže 😉 😉 😉
anibas
30. sep 2012
ešte dám foto zblízka 😃 😃
pipka
30. sep 2012
@aduskatt ja by som to uz asi nechala tak...podla mna je dokonalaaaaaaa 😎
uz len naliat kavicku a nakrajak tomu tortiššššššššššššššku x-) x-) x-) x-) x-) x-) 😃
pipka
30. sep 2012
@anibas perfektnaaaa torta....a malemu gratulujeme, zlaty je... 🙂 🙂 🙂
janula.h
30. sep 2012
@anibas všetko naaaaaaaaaaaaaj Filipkovoi 😘 torta krááásna 🙂