Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
1. okt 2012

@jakelina Ja take temy nemam ulozene.... 😒 teda ty mas temu 😝 .......................................... ja mam zase robit na buduci tyzden,, ranajlkovy tac´´ a nemam
ani jednu ispiraciu co by sa mi pacila 🙄 😝

Babyyyyyy teraz by som potrebovala ja inspi..... prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
na..........................,, ranajkovy tac´´.................... ako taka nudna, hrozna tema 🙄
ale je to pre velmi dobru priatelku a ona nechce nic ine 🙄
uz ju tu 2 tyzdne prehovaram, ze neviem ako sa mam s takou temou stotoznit 😝 🙄

dida38
1. okt 2012

ahoj zienky....viete mi poradit?? mozem "zmiesat" potahovaciu hmotu K2 so smartflexom velvet ?? ani z jednej nemam tolko, zeby to stacilo na potiahnutie torty.... dakujeeeeem

aduskatt
1. okt 2012

@mamina1978 http://www.coolest-birthday-cakes.com/coolest-f...
aj ked to vypracovanie teda nic moc☹

sisix
1. okt 2012

prosim prosim postup na bezzubku z pohadky Jak vycvicit draka. Mate nekdo ulozene? JAk na cely dost tak figurky, dekuji

mamina1978
1. okt 2012

Babyyyyy idem sa vam vyzalovat 😢 ☹ ☹ ☹ ☹
Cez vikend sme boli navstivit svokru a manzelovu sestru (480 km).🙄
Nestihala som uz robit tortu pre nich ,lebo som robila tu Kitty a musela som balit 6 clenov rodiny a vsetko bolo proste tak na rychlo.
Tak som sa rozhodla, ze urobim ten tanierik so slimacikom ako maly sladky darcek na mlsanie pre sestrine deturence ( dve dievcatka a jedneho chlapca ). 😉 🙂
Podotykam, ze moja svagrina a svokra nevedia dobre varit 😝 😝 😝 Moji starsi dvaja vzdy lamentuju ked tam ideme, ze zase budu hladovat !!!!!! 😒 🙄 😅 😅 😅
Tak ako prekvapenie bolo, ze svagrina so svokrou spolu piekli kolace a dve torticky................no ked som ich zbadala, tak ma presla chut do jedla.....vsetko aj torticky
aj kolace boli na okrajoch cierneeeeeeee 😅 🙄 🙄 🙄 🙄 , ja by som sa bala taketo nieco navsteve ponuknut !!!!!!!! By som sa pod zem prepadla. 😅 😅 😅 Tak sme
aspon stredy kolacov vyjedli, lebo sme boli po dlhej ceste vsetci hladny a moji chalani, ze vsak mame ten sladky darcek, tak nech im ho dame .....................No v ten moment,
ked to svagrina videla ,tak ona je taka, ze zdrava vyziva a pre deti velmi pedantna.....................preto nechapem jej prihorete kolace a torty ako s nimi mohla nakrmit s kludnym svedomim
jej deturence.......Namosurene zbliakla po detoch, ze nech to nejedia, ze to je samy cukor 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .
Ja som uz bola na 180 stupnov nastarovana 😠 😠 😠 😠 😠 , a v tom zahlasi, ze tak ona robi tiez pre deti ale neeeee take sladke......a teraz pride vyvrcholenie!!!!!!!...............ze ona robi
pre deti karamelove lizatka, oprazi trosku cukru s maslom a ze to nieje take nezdravo sladke ako moje figurky z MMF. 😅 😅 😅 😅 😅
BABY MNA ISLO ROZTRHNUUUUUUUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Prepacte za dllllhy monolog................. no musim sa vyventilovat.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aduskatt
1. okt 2012

@mamina1978 no jasne, cukro s maslom bude kyslejsie ako citron, xixi..no, ta zadrela teda, ze menej nezdrave ako MMF.................chjo...........no, sa nedivim tomu monologu...ze nezdravo sladke? takze co je sladke je nezdrvae? a co taky med?🙂

sisix
1. okt 2012

@mamina1978 no veselo bylo

eskymacik17
1. okt 2012

@mamina1978 no tak to je ako za trest mat taku rodinku užasnych .. plne stebou sucitim .. my to mame podobne len teda nie čo sa tyka jedla .. ja som zla matka lebo maly mal asi stavy uzkosti a chcel spinkat pri mne tak uz som zla lebo moze spadnut na zem ... ale ked spadla buducej švagrovej mala na zem na beton hrřu jak svet a ona ani n nespravila tak to bolo v pohode .. ale vtedy som nevydržala a jej hovorim ved jej daj nato aspon lad a ked nie tak aspon lyžičku ako davala mne mama nech nemam hrču .. a od vtedy mam klud nekomunikuje somnou skoro vobec 😀 😀 😀 naštastie sme od nich 3000 km 😀

bzucinka2
1. okt 2012

@mamina1978 milene tetulky, by ma asi rozhodilo a dllllho by ma neuvideli 🙂

baby prosim vas rychla pomoc, tie co robite slane torticky, ako ratate tam cenu? dik

mamina1978
1. okt 2012

@aduskatt aaaach , to bola hruza a des , taaak sa tesim , ze som doma 😵 😉
Videla som tvoju salocku na FB naaadherna. 😵 Mozes aj mne urobit prosiiim ....ja
potrebujem take nieco teraz na ranajkovy tac .... 😉 🙂

aduskatt
1. okt 2012

@mamina1978 dakujeeeem 🙂 jasne, ked si pre nu dojdes 😀

mamina1978
1. okt 2012

@aduskatt no jasneeee...............za hodku som u teba .Stihas, nie ??? 😀 😀 😀

aduskatt
1. okt 2012

@mamina1978 Mici, moja, ale sak sa netvar, ze nevies, ze to trva dva dni taka vyroba🙂..takze sak dojdi, prespis🙂) a rovno vyrobime aj sunku, vajicka, croassanty z marcipanu a tak🙂 sak vies

patrikmisko
1. okt 2012

Prosim o radu, chcela by som sa opytať na poťahovku marschmalow, chcela by som vyskušať tuto, a neviem aké množstvo potrebujem na tortu. Z jedného balíka je asi na akú tortu? to aby som vedela, kolko balíkov mam pre istotu kupiť 😀 😀 😀 veľmi pekne dakujem za odpoved 😉 🙂 😉

aduskatt
1. okt 2012

@patrikmisko tak z jedneho to veru na tortu nebude....na priemernu tortu treba cca 600 g potahovky, tak podla toho treba preratat..........

patrikmisko
1. okt 2012

@aduskatt dakujeeeem, tak to budem potrebavať viac balíkov 😉 😀 🙂

mamina1978
1. okt 2012

@aduskatt ale vsak vies, ze ako to chcu aj ine zakaznicky, torta musi byt za hodku zbuchana !!!!!!!
Upecena ,naplnena, stuhnuta, obtiahnuta a ozdobena !!!!
Tak mi nehovor , ze to ti nestaci hodka na vyrobenie , vysusenie a namalovanie jednej male salocky!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
1. okt 2012

@levandulka3 no to sa ti zdá, že sú jednoduché 😝 ja teda som mala problém také krpaté potiahnuť rovno ani to rovno nebolo 😅

mariann2
1. okt 2012

@bzucinka2 slané torty rátam suroviny+cena za robotu, ja si dávam 8-10€

pipka
1. okt 2012

@muffinka8 do prcic...ze som si to vsimla az teraz...dnes som tam bola 😅 🙄

pipka
1. okt 2012

@bzucinka2 moja prosiiiim, kde si to kupovala ? sim sim...nemohla by si aj mne kupit, ked budes mat cestu? 🙂 dakujeeeem 😵
tieto dve :

blcha
1. okt 2012

ahote babulky prosim vas neake inspiracie na muffinky ale take jednoduchsie potrebujem 30ks pre deticky do skolky dcerka ma meniny no a este keby ste mali aj neaky dobry recept ja mam ale chcela by som aj ine skusit no a rada by som bez cokolady bez orechov 😉

jakelina
1. okt 2012

@mamina1978 no to jsou takové blbé zakázky, ale každý den není posvícení. Já asi upeču normální kulatý dort, modře potáhnu. Vyřežu kontinenty a trochu vystínuju hory a bude to. Chtějí to jednoduché a že si tam sami zapíchají nějaké vlaječky nebo něco, kde už ta paní byla, když hodně cestovala. Tak nějak se s tím nemůžu srovnat, je to takové divné. Ještě mě ta paní dorazila. Měla volat včera, nezavolala a dnes mi ráno volá hned v 7 hodin a říká mi jak to chce a nakonec dodala, že doufá, když je to takové jednoduché zadání, tak ať tu cenu alespoň vykonpenzuju dobrým krémem a korpusem. No v ten okamžik jsem jí měla chuť říct, že když drátkuju kytičky, tak dovnitř dortu dám jenom krém z Hery, protože musím vykompenzovat tu práci na kytičkách nebo co??? Já ty lidi nechápu, co si myslí, že to mám hotové za hodinu a to chci 200,- korun

mamina1978
1. okt 2012

@jakelina No teda hruza................ 😝 😠

chanella
1. okt 2012

Baby, potrebovala by som receptik na dobru overenu kavovu plnku. Poradite mi prosim? 🙂 Dakujem pekne 🙂

muffinka8
1. okt 2012

@pipka hmm ... No skoda.
Baby neviete poradit nejaku inu misku na pecenie?

jakelina
1. okt 2012

@chanella podívej se do téma recepty, tam určitě něco najdeš.