Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. okt 2012

@broucek2 tie sú krásne, len sa veľmi obávam, že až na takéto nádhery sa ja ešte nechytám, tam ešte moje schopnosti nesiahajú 😀 😀 😀
@dm1 Danka, čo mi to robíš 😀 😀 😀 čokoládu nechcem skúšať, mám s ňou len veľmi biedne skúsenosti 😀 😀 😀 s čokohmotou som v živote nerobila 😀 😀 😀 a hanbu na svadbe si spraviť nechcem 😀 😀 😀 😀 ale moc ďakujem za inšpirácie, aspoŇ viem, že mám sa teda ešte čo učiť

dm1
1. okt 2012

😅 @lamps no sak mozes zafarbit hmotu na hnedo

lamps
1. okt 2012

@dm1 asi šupnem do MMF čokoládu, len ani to som ešte nerobila nebude sa mi to potom lámať?

pristela
1. okt 2012

@lamps pocuj to sa vsetci ludia dohovaraju ktory vikend aku farbu daju na torty ? 😀 😀 😀 bo vsak minule sme mali vsetky bielo zlatu a ted aj ja budem robit bielo-hnedo-zlatu 🙂)) netusim ako to bude vypadat ale tesim sa na nu bo bude velkaaa 😀 teda pre mna velka 😀

baby a kooonecne , kooonecne mam svadobku sice bielu aaale s ruzovymi kvetmi 😀 😀 😀 cha chaaaa, postupujeeeeem 😀 😀 😀 ale len 5kg 🙄 nuz co uz, nevadi, farbe som rada aj v malom 😀

pristela
1. okt 2012

@lamps nebude, s tym sa robi dobre , len nesmies dat vela cukru

lucinka
1. okt 2012

@dajna11 ďakujem... dala mi zabrať a už mi volala jedna kamoška z rakúska, že na november chce tiež tortu s eifelovkou... tak som celá happy... 😀
babule prosím nejaké inšpirácie na tortu s notami a klávesmi, pre babu k 20-tke... marí sa mi, že niektorá niečo také robila, ale ja to nemám uložené :-/ tento týždeň som mala mať len dve torty a už sú štyri 😀

lamps
1. okt 2012

@pristela asi si dávajú nejaké echo, aby sme si nezávideli 😀 😀 😀, ale tebe závidím tú bielo-ružovú 😀 😀 😀. A čo sa váhy týka ja sa mám vmestiť tiež do 5 kg ☹ to nás šetria, aby sme my, malé váhy 😀 😀 😀 nedvíhali ťažké torty 😀.
A koľko čokolády na koľko cukríkov tam mám dať?

lucinka
1. okt 2012

@lamps čoko MMF ti tiež odporúčam... len neviem prečo, ale mne sa s ňou dá robiť iba ak je úplne čerstvá, ešte trošku teplá... potom už nie je taká plastická... niekde musím robiť chybu, ale ešte som neprišla na to kde... 😕

lamps
1. okt 2012

@lucinka ja mám toto

lucinka
1. okt 2012

@lamps ja mám konkretne od pristely recept: 200g už umytých cukrikov Rubino, 250g čoko, do toho 5lyžiciek smotany 1lyzicku masla a cukru mi to zožaralo len nejak 80g

rapunzel1
1. okt 2012

@saminka nedala si asi moc cukru, ale farby, MMF sa veľmi ťažko farbí na tmavé farby a keď dáš veľa, úplne sa rozpadne na kusy, ale dá sa to oblafnúť, niektoré dávajú do MMF čokoládu a vraj im to pomáha, ja osobne, dávam po malých dávnkach už do hotovej hmoty, ale na ozaj po malých a veľa si mastím ruky cerou, a to mi pomohlo aj pri červenej a čiernej, čo je asi najväčší problém, predtým, keď som dala extrragelovku ešte ako som ju robila, tak išlo 1 kg, hmoty do koša

lamps
1. okt 2012

@lucinka a asi akú veľkú tortu týmto množstvom potiahnem?

vecernicci
1. okt 2012

tak děvčata, dneska jsem dělala marcoš z toho vašeho vychvalovanýho povážskýho cukru a fakt je to úúúúúžasný, ta konzistence, je to fakt o něčem jiným, než ten náš cukr, asi k nám vozí samý šmejdy ☹ ale marcoš je z něj fakt perfektní, takový sametově hladký 😵 😵 jsem se teda rozvášnila, tak jdu zase něco dělat 😀

jinak holky, dneska mi tchýně vyžehlila hromadu prádla, co ji tam mám měsíc 😵 😉 ale už suším další dvě pračky 😝

pristela
1. okt 2012

@lucinka tie posledne dve som robila a ta posledna biela je z bielej cokolady- odporucam nerobit s bielou coko, je to sfiňa biela netuhnúca 😝 😀 😀

lucinka
1. okt 2012

@lamps fuuu tak to ti bude musieť povedať @pristela, lebo komplet celú som s tým nepoťahovala... ale počkaj, poťahovala som hrooozne dávno malému piratsku ľod, len teraz si vôbec nepamätám z akej dávky som to robila... 🙄

pristela
1. okt 2012

@lucinka ja mam tieto dve ulozene , ta prva je bozskaa, tak som ti zavidela/v dobrom jasne/ tu eifel objednavocku 😀 😀

lucinka
1. okt 2012

@pristela no ja som ju robila pre kamošku, ona miluje Pariž a eifelovku... a teraz čo mám tú ďalšiu objednávku, tak som myslela na teba... lebo tá známa tam chce eifelovku, kolky (hrá závodne) a cida z doby ľadovej 😅 ty mávaš také strelené objednávky... vôbec netuším ako to dám dokopy... 🤐

pristela
1. okt 2012

@lamps je z toho malinko hmoty 😝 a tiez s hnedou coko naj robim len s cerstvou, pak sa mi uz rozpadda 😠 ale biela nie ta drzi hodne dlho v pohode s nou sa robi uuuzasne

lamps
1. okt 2012

@pristela len z bielej čoko asi tmavohnedú hmotu asi mať nebudem 😀 ja vôbec nemám chuť ani čas nejako experimentovať, budem rada, keď dám tortu do kopy bo času máááálo a ďakujem za pomoc, čo by som ja bez vás tu robila 😉

pristela
1. okt 2012

@lucinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uži si ju 😀 😀 😀 tuto ti zavidiet nebudem 😀 😀 😀 😀 ale som zvedava 😅

baby budem vam hadzat na nastenky fb "úúúžasne lahké " torty 😀 😀 😀 nech vidia aj vasi "zakaznici" co vsetko sa da a pýtali aj od vas take prkotiny 😀 😀 😀 už som tak hodila @dm1 Danke čokoládkovu 😀 😀 😀 😀
ja mam ted tortu - americky futbal 😝 🙄 😀 ale uz mam vymyslene 😅 nastastie

pipka
1. okt 2012

@pristela sa nesces rana dozit..alebo ako? 😠 😅 😀 😀 😀

lamps
1. okt 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 Žanetka, tomu sa hovorí škodoradosť 😀 😀 😀 ja tu čítam o @licinka objednávke a môj najstarší mi tu zadrel, že a čo, veď to sa dá a začal mi rozprávať ako to treba uložiť na tortu. Asi mu prenechám zdobenie 😀 alebo ho pošlem @licinke 😀

saminka
1. okt 2012

holky jeste me napadla jedna vec...da se mmf udelat v robotu? 😕 😅 to jen ze by to bylo jednodussi ale teda nevim jestli z toho neni az moc neporadek kdyz to tak lepi 🤐 😨 😕
a jeste jsem se chtela zeptat kdyz chci delat poshodovy kulaty dortik - myslela jsem na prumer spodni formy 26cm a na to 15cm, bude to ok? a odhadem asi kolik hmoty?? moc diky za vsechny rady

mamina1978
1. okt 2012

@lamps ...............................inspiracia z internetu ...................................
Tak ju skus aspon na nieco taketo nahovorit..... 😉

lamps
1. okt 2012

@pipka 😀 😀 😀 Janka, škody by tej @pristelky bola a veľká, veď ona robí také krásne torty 😀

lamps
1. okt 2012

@mamina1978 už sa na tom pracuje, písala som jej mail 😅 a ďakujem za inšpirácie 😉

lucinka
1. okt 2012

@lamps tak pozdravujem a očakávam v novembri u nás doma... 😀 😀

pipka
1. okt 2012

@pristela ja ked dostanem objednavku na poschodku aby mala cca 5 kil...tak ma zarucene aspon 7 😅 😅 😀
a zatial to rozdychali 😝 😉 😀

pristela
1. okt 2012

@pipka Pipuš, neboj , Tebe tam hodim nejakeho namakaného Spidermanka to mas lavou zadnou 😀 😀 😀 😀 taka klasika pre teba 😀

lamps
1. okt 2012

@lucinka už som synka informovala a povedal: "To hádam nie?!" chudáčik chytá ho puberta