• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@broucek2 tie sú krásne, len sa veľmi obávam, že až na takéto nádhery sa ja ešte nechytám, tam ešte moje schopnosti nesiahajú :grinning: :grinning: :grinning:
@dm1 Danka, čo mi to robíš :grinning: :grinning: :grinning: čokoládu nechcem skúšať, mám s ňou len veľmi biedne skúsenosti :grinning: :grinning: :grinning: s čokohmotou som v živote nerobila :grinning: :grinning: :grinning: a hanbu na svadbe si spraviť nechcem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale moc ďakujem za inšpirácie, aspoŇ viem, že mám sa teda ešte čo učiť
1. okt 2012 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:sweat_smile: @lamps no sak mozes zafarbit hmotu na hnedo
1. okt 2012 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 asi šupnem do MMF čokoládu, len ani to som ešte nerobila nebude sa mi to potom lámať?
1. okt 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps pocuj to sa vsetci ludia dohovaraju ktory vikend aku farbu daju na torty ? :grinning: :grinning: :grinning: bo vsak minule sme mali vsetky bielo zlatu a ted aj ja budem robit bielo-hnedo-zlatu :slight_smile:)) netusim ako to bude vypadat ale tesim sa na nu bo bude velkaaa :grinning: teda pre mna velka :grinning:

baby a kooonecne , kooonecne mam svadobku sice bielu aaale s ruzovymi kvetmi :grinning: :grinning: :grinning: cha chaaaa, postupujeeeeem :grinning: :grinning: :grinning: ale len 5kg :rolling_eyes: nuz co uz, nevadi, farbe som rada aj v malom :grinning:
1. okt 2012 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@lamps nebude, s tym sa robi dobre , len nesmies dat vela cukru
1. okt 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ďakujem... dala mi zabrať a už mi volala jedna kamoška z rakúska, že na november chce tiež tortu s eifelovkou... tak som celá happy... :grinning:
babule prosím nejaké inšpirácie na tortu s notami a klávesmi, pre babu k 20-tke... marí sa mi, že niektorá niečo také robila, ale ja to nemám uložené :-/ tento týždeň som mala mať len dve torty a už sú štyri :grinning:
1. okt 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela asi si dávajú nejaké echo, aby sme si nezávideli :grinning: :grinning: :grinning:, ale tebe závidím tú bielo-ružovú :grinning: :grinning: :grinning:. A čo sa váhy týka ja sa mám vmestiť tiež do 5 kg :frowning2: to nás šetria, aby sme my, malé váhy :grinning: :grinning: :grinning: nedvíhali ťažké torty :grinning:.
A koľko čokolády na koľko cukríkov tam mám dať?
1. okt 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps čoko MMF ti tiež odporúčam... len neviem prečo, ale mne sa s ňou dá robiť iba ak je úplne čerstvá, ešte trošku teplá... potom už nie je taká plastická... niekde musím robiť chybu, ale ešte som neprišla na to kde... :confused:
1. okt 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka ja mám toto
1. okt 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@lamps ja mám konkretne od pristely recept: 200g už umytých cukrikov Rubino, 250g čoko, do toho 5lyžiciek smotany 1lyzicku masla a cukru mi to zožaralo len nejak 80g
1. okt 2012 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saminka nedala si asi moc cukru, ale farby, MMF sa veľmi ťažko farbí na tmavé farby a keď dáš veľa, úplne sa rozpadne na kusy, ale dá sa to oblafnúť, niektoré dávajú do MMF čokoládu a vraj im to pomáha, ja osobne, dávam po malých dávnkach už do hotovej hmoty, ale na ozaj po malých a veľa si mastím ruky cerou, a to mi pomohlo aj pri červenej a čiernej, čo je asi najväčší problém, predtým, keď som dala extrragelovku ešte ako som ju robila, tak išlo 1 kg, hmoty do koša
1. okt 2012 o 18:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka a asi akú veľkú tortu týmto množstvom potiahnem?
1. okt 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak děvčata, dneska jsem dělala marcoš z toho vašeho vychvalovanýho povážskýho cukru a fakt je to úúúúúžasný, ta konzistence, je to fakt o něčem jiným, než ten náš cukr, asi k nám vozí samý šmejdy :frowning2: ale marcoš je z něj fakt perfektní, takový sametově hladký :dizzy_face: :dizzy_face: jsem se teda rozvášnila, tak jdu zase něco dělat :grinning:

jinak holky, dneska mi tchýně vyžehlila hromadu prádla, co ji tam mám měsíc :dizzy_face: :wink: ale už suším další dvě pračky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. okt 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@lucinka tie posledne dve som robila a ta posledna biela je z bielej cokolady- odporucam nerobit s bielou coko, je to sfiňa biela netuhnúca :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
1. okt 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@lamps fuuu tak to ti bude musieť povedať @pristela, lebo komplet celú som s tým nepoťahovala... ale počkaj, poťahovala som hrooozne dávno malému piratsku ľod, len teraz si vôbec nepamätám z akej dávky som to robila... :rolling_eyes:
1. okt 2012 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@lucinka ja mam tieto dve ulozene , ta prva je bozskaa, tak som ti zavidela/v dobrom jasne/ tu eifel objednavocku :grinning: :grinning:
1. okt 2012 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela no ja som ju robila pre kamošku, ona miluje Pariž a eifelovku... a teraz čo mám tú ďalšiu objednávku, tak som myslela na teba... lebo tá známa tam chce eifelovku, kolky (hrá závodne) a cida z doby ľadovej :sweat_smile: ty mávaš také strelené objednávky... vôbec netuším ako to dám dokopy... :zipper_mouth:
1. okt 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps je z toho malinko hmoty :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tiez s hnedou coko naj robim len s cerstvou, pak sa mi uz rozpadda :angry: ale biela nie ta drzi hodne dlho v pohode s nou sa robi uuuzasne
1. okt 2012 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela len z bielej čoko asi tmavohnedú hmotu asi mať nebudem :grinning: ja vôbec nemám chuť ani čas nejako experimentovať, budem rada, keď dám tortu do kopy bo času máááálo a ďakujem za pomoc, čo by som ja bez vás tu robila :wink:
1. okt 2012 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucinka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: uži si ju :grinning: :grinning: :grinning: tuto ti zavidiet nebudem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale som zvedava :sweat_smile:

baby budem vam hadzat na nastenky fb "úúúžasne lahké " torty :grinning: :grinning: :grinning: nech vidia aj vasi "zakaznici" co vsetko sa da a pýtali aj od vas take prkotiny :grinning: :grinning: :grinning: už som tak hodila @dm1 Danke čokoládkovu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ja mam ted tortu - americky futbal :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :grinning: ale uz mam vymyslene :sweat_smile: nastastie
1. okt 2012 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@pristela sa nesces rana dozit..alebo ako? :angry: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
1. okt 2012 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Žanetka, tomu sa hovorí škodoradosť :grinning: :grinning: :grinning: ja tu čítam o @licinka objednávke a môj najstarší mi tu zadrel, že a čo, veď to sa dá a začal mi rozprávať ako to treba uložiť na tortu. Asi mu prenechám zdobenie :grinning: alebo ho pošlem @licinke :grinning:
1. okt 2012 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
holky jeste me napadla jedna vec...da se mmf udelat v robotu? :confused: :sweat_smile: to jen ze by to bylo jednodussi ale teda nevim jestli z toho neni az moc neporadek kdyz to tak lepi :zipper_mouth: :fearful: :confused:
a jeste jsem se chtela zeptat kdyz chci delat poshodovy kulaty dortik - myslela jsem na prumer spodni formy 26cm a na to 15cm, bude to ok? a odhadem asi kolik hmoty?? moc diky za vsechny rady
1. okt 2012 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ...............................inspiracia z internetu ...................................
Tak ju skus aspon na nieco taketo nahovorit..... :wink:
1. okt 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@pipka :grinning: :grinning: :grinning: Janka, škody by tej @pristelky bola a veľká, veď ona robí také krásne torty :grinning:
1. okt 2012 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mamina1978 už sa na tom pracuje, písala som jej mail :sweat_smile: a ďakujem za inšpirácie :wink:
1. okt 2012 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps tak pozdravujem a očakávam v novembri u nás doma... :grinning: :grinning:
1. okt 2012 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja ked dostanem objednavku na poschodku aby mala cca 5 kil...tak ma zarucene aspon 7 :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
a zatial to rozdychali :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: :grinning:
1. okt 2012 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka Pipuš, neboj , Tebe tam hodim nejakeho namakaného Spidermanka to mas lavou zadnou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: taka klasika pre teba :grinning:
1. okt 2012 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucinka už som synka informovala a povedal: "To hádam nie?!" chudáčik chytá ho puberta
1. okt 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok