Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
2. okt 2012

@vlada111 jeeejo, blahozelam 😵 drzte sa 🙂

anda1980
2. okt 2012

baby sladke, docitat vas po 3 tyzdnoch je ake umenie... ste sa rozpisali napriek tomu, ze ste boli jeden vikend off na stretku, ktore sa veelmi vydarilo ako citam! a torticky, co ste popridavali, akoze nemam slov, jedna krajsia ako druha!!!
Dakujem velmi pekne @jakelina za receptik na peceny caj, esteze som poctivo citala vsetky stranky, lebo pri recepte si mi z nicku ubrala 0 a nezobrazoval sa mi v upozorneniach 😉 Ale stalo to namahu preluskat vsetky stranky a olajkovat tie krasne dielka. este ta chcem poprosit, ake kombinacie ovocia mas odskusane (cerstve i mrazene ovocie)? DAKUJEM 🙂

ajka82
2. okt 2012

@vlada111 hehe ja ze ked uz baby pisu, ze uz to mas za sebou...ale docitala som sa ze este len zajtra mozno bude, tak drzim palce 😉 zas pisem skor ako docitam dozadu 😅

mamina1978
2. okt 2012
pristela
3. okt 2012

Holky , dnes tu bola u mna ta nevesta a hadajte aku svadobku si objednala ??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 čisto bieluuuuuuu 😀 😀 ja ked som to pocula som sa hned zarazila v pisani 😀 a ona kuka na mna aj so zenichom ze co sa stalo ? 😀 😀 tak nakoniec sme sa dohodli aspon na zlatych stuhach z hmoty na kazdom poschodí+na ne biele ornamenty /inak napad ženícha 😵 / som tu este nemala takeho kreativneho zenicha 😀

a baby asi ma vykoti ja uz bola zdrava normal v pohode, nic ani hrdlo a ted vecer zimnica, hrdlo v prdelke a vyse 38horucka 😕 akoze zrovna v stredu ked zacinam tortovat-porazi ma! tak rano bezim k dr a nedam sa odbit ziadnymi cumlatkami ani coldrexom!!!! som im vravela ze potrebujemATB ale nie, dve ma poslali s cumlatkami domov 😠 😠 😠 ako keby ja mam cas byt dva tyzdne chora 😠 😠 ach nastvana om na ne 😠

pristela
3. okt 2012

@larah no ked das rozmer 25x25 mohlo by to mat vsetko spolu 4kg ale zalezi ci davas tvaroh plnku s ovocim ktorej sa dava viac ako maslovej a je aj tazsia a aj kolko krat rozrezavas a plnis 😉

mia1111
3. okt 2012

@luciahromadkova - keby som si mala vybrať ja - dám siluetu... mne osobne sa to páči viac, príde mi morbidné zarezať nožom do tehu-bruška 😔 , aj keď je to vlastne len torta, ale aj tak... ale poznáš to - 100 ľudí - 100 chutí 😉

daniz
3. okt 2012

@mamina1978 prosím Ťa, idem robiť tortu pre pani čo celý život predávala v novinovom stánku a chcem Ťa poprosiť, či nemáš v zálohe nejaké inšpirácie. Ďaku ☹ jem

nika222
3. okt 2012

@wera.g a maliny davas roztlacene do kremu alebo vcelku? ja mam namrazene a rozmyslam nad tymto kremom, lebo vyzera super 🙂

janula.h
3. okt 2012

@pristela no moja poznáme ☹ skoro sa uzdrav

lamps
3. okt 2012

@mariann2 😀 😀 😀 margarétky nič nepokazia 😀 😀 😀 a sú (teda aspoň tu u nás) stále v kurze 🙂

jakelina
3. okt 2012

@anda1980 jejda, tak to mě mrzí, že jsem ti to takhle špatně napsala a musela jsi hledat, ale zase jsi si početla. 😀 😀

anda1980
3. okt 2012

@jakelina to ano, a stalo to za to, pastva pre oči 😉
Este k tomu caju, aku kombinaciu ovocia mas overenu?

lamps
3. okt 2012

@pristela Žanetka moja a tá moja svadobka na 12-teho má byť tmavohnedá, poslala mi aj foto ako si predstavuje, aby bola urobená povedala mi svoje predstavy a mne sa to teda vôbec nepáči ☹ no čo už ... A ty sa pekne lieč a popíjaj čajík od @jakeliny

daducha
3. okt 2012

@vlada111 silno drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a deti nas casto velakrat prekvapia - Alicka to urcite skvele zvladne 😵 😵 😵

jakelina
3. okt 2012

@anda1980 když jsou tam maliny, tak je to prostě nejlepší. Já koupím jeden nebo dva sáčky těch mrazených a k tomu dodám jablka, švestky nektariny do těch dvou kil. V létě jsem dělala i z rybízu, ten byl takový pikantní a taky moc dobrý.

mariann2
3. okt 2012

@rapunzel1 to je síce dobrý nápad, ale ona mi urobila nákres a tie srdcia chce vedľa seba
@mamina1978 krásna je tá posledná, ďakujem za inšpirácie, ale ako som už písala, mám presný nákres 😖
@lamps však,, myslím si, že margarétky sa hodia aj starým aj mladým
kočky, ďakujem za rady aj inšpirácie, nejako sa s tým popasujem a potom hodím foto

anda1980
3. okt 2012

@jakelina juchuu super, to vsetko mam doma, aj plny mrazak ribezli, malin, cernic, tak idem na to, hadam zarobim hned z viacerych davok, ked si to tu baby tak chvalili! díkes za tip 😉

yamahafazer
3. okt 2012

baby ja mam dneska vianoce 😵 prisla mi knizka od Alan Dunn 😵 😵 😵 som si ju objednala skor k vianociam lebo bola v akcii taka som znej potesena 😵 aspon z cohosi lebo som na pn co som marod 😒 dufam,ze budem do piatku dobre.

jakelina
3. okt 2012

@yamahafazer brzo se uzdrav 😉

hanula11
3. okt 2012

@blcha zvířátka jsou moc hezká 😉 😵

jakelina
3. okt 2012

Moje rychlovka, jdeme dnes na návštěvu a já ty lidi vůbec neznám, je to nějaký známý od manžela, jenom vím, že mají dvouletou holčičku. Tak jsem se večer rozhodla, že jí upeču berušku a ráno jsem honem nakrémovala a potáhla.
Za inspiraci na očička děkuji naší housenkové královně.

mamina1978
3. okt 2012

@daniz Je mi luto....nemam 😒 😒 😒 Aj ja mam teraz taku nezazivnu temu , ze ,, ranajkovy tac´´.......
A ten chlap pise aj do novin clanky, tak tam chce mat noviny, ale nie na oblatke, ale nejako zrolovane a z hmoty ......a nazov tych novin. 🙄 🙄 🙄 Aaaach neviem ako to urobim 😖
A napad pre teba...... tak snad by si mohla urobit stvorec akoby to bolo mnozstvo novin a previazane stuzkou ...ved vies ranna donaska cerstvych novin pred kiosk ......a este nejake kvietocky tam picnut 😕 😕 😕 😀 😀 😀 😀
Inak neviem....v tejto oblasti mam vygumovane zavity 😅 😅 😉 😉 😀 😀 😀 😀

mamina1978
3. okt 2012

@jakelina zlatunkaaaaaaa je ta lienocka 😵 😵 😵 😵 😵 ukladam 😉
........ a pusinku jej neurobiiiiiiiis 😉

maminka30
3. okt 2012

ahojte dievčence......neviete náhodou niektora z vas,či v oklolý Zlatých Moraviec nerobí niekto jedle oplatky?na budúci týždeň ma manželík okruhle a chcem mu spraviť knihu s touto oplatkou.Ďakujem za ochotu

jakelina
3. okt 2012

@mamina1978 no právě nevím jak?? Myslíš jenom nějakou čárku???

dm1
3. okt 2012

@mamina1978 existuje aj tlac na fondan teda potah to by slo zeby si to aj zrolovala. Ale zase nievem ake je to este ohybne.... alebo vies co u nas v t-fornaxe robia aj cokotransfer podla zelania takze by sa dalo spravit to, preniest na hmotu a zrolovat

mamina1978
3. okt 2012

@jakelina ...........................inspiracie z internetu a tu z MK.......................
to je jedno, len nech sa trosku usmieva 😉 🙂 Taku s cervenou hlavicou este nemam v zbierke 😉 😀 😀 😀

jakelina
3. okt 2012

@mamina1978 děkuji, něco tam skusím dát a to první srdíčko se mi líbí asi nejvíc. 😉 Teď se dívám, že nemá ani tykadla. No já už jsem v práci, tak jedině až prijdu domů, jestli to stihnu.

mamina1978
3. okt 2012

@dm1 no ja to potrebujem uz na buduci tyzden 😖 😖 😖