Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
3. okt 2012

@aduskatt jo jo dobierka je najistejsia , tak im volaj 😉

aduskatt
3. okt 2012

@pristela CharakteristikaLehota prepravy ■Balík 1. triedy - druhý pracovný deň po dni podania
■Balík 2. triedy - tretí pracovný deň po dni podania

Hmotnosť ■do 15 kg
toto je zo stranky posty, takze dnes to tu malo byt podla toho

aduskatt
3. okt 2012

@pristela idem volat, ci to vobec poslali

boubelka0021
3. okt 2012

Baby mam gelove farby a chyba mi cierna...S akych farieb ju urobim...

jakelina
3. okt 2012

@boubelka0021 ta se dělá těžko, nemáš živočišné uhlí?? Rozdrtit, přidat trochu alkoholu a zabarvit hmotu.

pristela
3. okt 2012

@aduskatt no charakteristiku maju krasnu 😀 😀 😀 ale ja baliky posielam skoro denne ale nikdy nepride na druhy den , to same tety pri priehradke povedia ze 1.trieda balik/nie dobierka/ je dva dni a viac , najistejsie je fakt dobierka ale to sa da len na listopvej priehradky tam maju podmieky k vahe velkosti balika, ale naj bude ak zavolas 😉

aduskatt
3. okt 2012

@pristela nestras.keby som tam mala hmotu, je mi to jedno, v najhorso si spravim MMF, ale mam tam onakvejsie veci a tie potrebujem.zajtra chcem uz zacat s tym robit

nika222
3. okt 2012

Baby robili ste uz niekedy poťah z fondantovej hmoty? Dobre sa s tym robí? A ešte viete mi poradiť kde by som dostala kraľovsku glazuru? V novom čisle Toriet je taka pekna bielo čierna torta robena touto glazurou ale nikde v eshope to neviem najst. Dakujem 🙂

sisix
3. okt 2012

@nika222 glazuru si udelas sama doma
😉 nebo koupit

zuzkaaa.g
3. okt 2012

ahojte... nasla by si tu niektora na mna chvilku a poradila mi??? rozmyslam ze by som skusila synovi k 2. narodeninam spravit tortu... len este som nikdy s marcipanom nerobila a neviem co ktomu potrebujem vediet... 🙂 ako s pravim hmotu... ako ju zafarbim ... a tak... celkovo rady pre uuuplneho zaciatocnika 🙂

aduskatt
3. okt 2012

@nika222 maju ju v kazdom eshope..Royal Icing

diana212
3. okt 2012

Zienky potrebovala by som poradit potrebujem na tortu Minnie bud sviecku alebo figurku neviete kde ju mozem objednat nikde ju neviem najst alebo ak mate tak mi ponuknite dik 😉

luciahromadkova
3. okt 2012

@mamina1978 aha kukni nehodilo by sa ti?
http://www.natortu.sk/fotografia-na-oblatke/spe... 🙂, robia to aj z marcipanu

aduskatt
3. okt 2012

@zuzkaaa.g co takto sa trochu pohrabat na nete a najst a pozriet si videopostupy?..ked si s tym nikdy nerobila, tak akykolvek kvetnaty pracovny postup ti da asi menej, ako ked si pozries na videu, ako s tym robit...sorry baby, tam nechcem nejak znevazovat vase vyjadrovacie schopnosti🙂..............recept na potah mas hned na prvej strane tejto temy 🙂 😉

nika222
3. okt 2012

@sisix @aduskatt jááj teraz mi guugl povedal ze to je ako bielkova poleva 🙂 Zase som o niečo mudrejšia a co ten fondant? Nepoznate?

aduskatt
3. okt 2012

@diana212 nedavno som videla sviecky Minnie..este tak si spomenut v ktorom eshope............idem skusi sa pohrabat niekde

sisix
3. okt 2012

@nika222 ja se chystam na rolled fondant, ale cekam na glycerin. TAkze zatim nevim. Holky tu delaji mmf ale na me je strasne sladka. PAk delaji mlecnou hmotu, ta mi chutna. JA kupuju formix a marcipat. Holky pouzivaji i smartfelx, ten jsen jeste nemela. Cekam na balik. 🙂

aduskatt
3. okt 2012

@sisix Micka, ked si das do MMF dve lyzicky kys citronovej, neexistuje, aby to bolo moc sladke🙂)

zuzkaaa.g
3. okt 2012

@aduskatt ok dakujem... po nete som pozerala .. aj videa... tak budem hladat dalej...

luciahromadkova
3. okt 2012

@zuzkaaa.g tak ja som tiez zaciatocnicka, mam za sebou par potahovaných tort velmi jednoduchych, potahovanu hmotu kupis aj hotovu- ja na rady pouzivam smartflex velvet, nelepi sa a dobre sa farbi, najdes v e-shopoch a tam aj farby, ja mam zatial len zakladne farby gelove na zafarbenie hmoty a na tienovanie a malovanie dievcata pouzivaju aj praskove farby
pod potahovku moze ist len maslovy krem nie tvaroh, slahacka, jogurt lebo topi potahovku, ja davam maslo vymiesane s praskovym cukrom. Co sa tyka zarabanej doma hmoty z penovych cukrikov ja som skusala 2 krat, ale nevysla mi, prvy raz pre zly cukor a druhy raz pre velke mnozstvo farby, ale ani mi to nechutilo, viac nam chuti smartflex velvet
Ale najprv asi vymysliet aku tortu a podla toho by som kupovala materiál
e-shopy napr. su aj ine www. natortu.sk, http://www.tortomania.sk/,http://www.peceniehro...

sisix
3. okt 2012

@aduskatt zlaticko a proc si mi to neporadila 😀

luciahromadkova
3. okt 2012

@maminka30 ja som objednavala cez e-shop a prislo to za 2 dni -www.jedleobrazky.sk

aduskatt
3. okt 2012

@sisix hlavu si bucham 🙂) a radim teraz

aduskatt
3. okt 2012

@zuzkaaa.g no my ti tu poradime akurat, ze kup si zehlicku a uhladzaj, ale ako, to mrknes na videu🙂 to mas fakt najlepsie.............uz som to niekolkokrat pisala.......pred tym, ako som upiekla svoju prvu tortu, tak som asi dva mesiace hladala a pozerala na nete rozne videa, postupy, recepty, vsetko🙂 tak drzim palce.......ak na nete nieco nenajdes, alebo ti nebude jasne, tak radi poradime🙂 ale som presvedcena, ze taka sikulka ako Ty to, co na prvu torticku potrebuje vediet, zvladne🙂 btw, ak sa nechces venovat peceniu intenzivne a investovat do toho, tak miesto zehlicky mozes pouzit vicko zo zavaraniny🙂

aduskatt
3. okt 2012

@diana212 sviecky neviem najst a figurky ta vyjdu priserne draho, to uz je lepsie asi vymodelovat

zuzkaaa.g
3. okt 2012

@luciahromadkova pri hmote som sa rozhodovala cikupit alebo robit... ci to zvladnem... pozerala som hlavne recepty na hmotu so suseneho mlieka... ale asi by bolo pre mna jednoduchsie si hmotu kupit... vsak?? s tymi farbami... tiez dakujem za radu... bo vsade pisu ze farby ale ake to som sa nikde nedozvedela... no premyslala som nad tortou klasickou okruhlou... jednofarebny potah a nejaka postavicka... neviem do coho si mam vobec trufnut ked nemam skusenosti...

aduskatt
3. okt 2012

@zuzkaaa.g s kupovanou sa sice lepsie robi, ale je o dost drahsia ako zarabana🙂

lucula73
3. okt 2012

@zuzkaaa.g ak ti možem poradiť aj ja,vyskúšaj ssi niekedy podľa receptu na prvej strane urobiť tú hmotu,ale z malého množstva cukríkov,či ti to pojde,ako ti to pojde,moja prvá tiež skončila v koši......ak sa ti nebude dariť,možeš si kúpiť napr. kg hmoty hotovej......a celú tortu musíš potrieť maslom vymiešaným s cukrom.....uhladiť a na to poťahovka.....na 4mm napríkald vyvaľkaná...
ono to chce len skúšať a skúšať 🙂

lucula73
3. okt 2012

@zuzkaaa.g ono vieš,bez akýchkoľvek pomocok sa veľmi ťažko robí.........základné farby kúpiš aj v drogeriach,práškové.....a keby si si kúpila hotovú hmotu,tú len ofarbíš a máš..a postavičku veru neviem.....musíš si vyskúšať 😉

zuzkaaa.g
3. okt 2012

ok dakujem vam za rady... aj to nieco mi urobilo jasnejsie... a viem co si mam dalej zistovat... bo tazko sa mi hladalo ked som ani nevedela co presne mam hladat.. 🙂

luciahromadkova
3. okt 2012

@zuzkaaa.g ja som zacinala smartflexom a vyslo mi to na prvykrat,co sa tyka farbenia zavisi od farby aku by si chcela cervena, cierna je lepsie mat extragelovku, staci jej menej a farba je vyrazna
dievcata si chvalia farby sugarflair http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho..., ale niektore robia aj wiltonkami a tie mam aj ja tuto sadu http://www.natortu.sk/wilton-gelove-farby/sada-..., boli najlacnejsie a na zaciatok som chcela skusit,
ale mam uz skusenost ze zlta je dost vyrazna aj sa da vela farby ja som ju mala az skor taku farbu oranzovej tekvice 😀 , cervena ok, cierna tiez ak das viac, modra je dost tmava skoro namornicka a zelena sa mi velmi nepaci moc tmava, ale ked zmiesas s tou zltou tak sa da..., asi som davala dost farby a dokupila som si hnedu, zvlast ta sa da...ruzova mi vysla tiez moc tmava a fialova tiez...,ale idem dne skusit dat menej farby a potom napisem... 🙂
a co sa tyka torty nemusis hned robit 3D postavicku ved sa da vyrezat aj podla obrazka postavicku, alebo auto... a tak alebo tu vyssie je aj lienka ak mas nerezovu misku v com to upecies, pozri inspiracie a podla toho ako sa rozhodnes sa pytaj...