Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katrin21
12. júl 2010

na 1 , nie 11 strane.. preklep 🙂

vinka
12. júl 2010

@katrin21 sú tu aj recepty na normálny marcipán.Nájdem hodím. 😉

beruska2x
12. júl 2010

@katrin21 a proc chces teda pict kdyz je to nezdrave? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
12. júl 2010

@beruska2x ale jej sa zdá z jojo nahriatých v mikre nezdravé nie torta. 😀 😀 😀 chce marcoš lenže ja neviem nájsť ten čo je za 10 min.hotový 😉

beruska2x
12. júl 2010

@vinka ja to chapu ale do praveho marcipanu patri hafo mandli, a ty jsou silne alergenni takze taky vlastne nezdrave 😀 😀 😀 😀
myslis ten ze susenyho mlika???

vinka
12. júl 2010

presne ten 😉

vinka
12. júl 2010

isto aroma je silny alergén? 😕 ja ich dávam aj do mmf to tak potom fajne vonia 😕 Teraz čo 😕

vinka
12. júl 2010

@beruska2x si šikulka dík 😉

beruska2x
12. júl 2010

@vinka aroma? to me nenapadlo, ja davam jen citronove a rumove, ale to asi ne... to fakt nevim, hlavne ze je to dobe 😀

vinka
12. júl 2010

@beruska2x ale ako chceš dať do marcipánu mandle.Ved ostanú hrudky.Dáva sa aroma.Alebo ja dávam aromu mandlovú.A je to praktickejšie 😕

beruska2x
12. júl 2010

@vinka to jo ale do PRAVEHO marcipanu patri jemnounce namlete mandle 😉 http://www.obchudekusvicky.cz/katalog.php?kateg...

katrin21
12. júl 2010

ano, mne ide o to., ze chcem nieco,co sa robi mimo miktovlnky🙂 ja som ju pouzivala, ale vylucila som ju, uz je radsej v byte ani nemama tak..ale to je na inu temu 🙂

ak @vinka najdes nieco, potesim sa🙂 dakujeeeem 🙂 ja velmi rada peciem,aj torty ,ale marcipan neviem🙂

beruska2x
12. júl 2010

@katrin21 tak to fakt asi musis delat pravy marcipan z mandli a nebo mlecnou hmotu ale i ta, kdyz ji uchovavas pak v lednici se musi rozehrat v mikrovlnce...

henikav
12. júl 2010

katrin21 a co tak kupit hotovu hmotu? Napriklad ta K2 ani nevyjde drahsie, ako ked si ju sama robis. A netreba ju ani ohrievat, staci teplota ruk

vinka
12. júl 2010

http://www.jedleobrazky.sk/gallery/objednavacie...
baby akej farby by ste potiahli okrúhlu tortu ked tam ide táto oplátka 😀 Neviem sa rozhodnúť či na ružovo alebo fialovo 😕

beruska2x
12. júl 2010

@vinka fialovou 😉

vinka
12. júl 2010

@katrin21 máš postup vyššie.Hodila ho tu beruska 😉

vinka
12. júl 2010

Aj ja som si myslela,že fialovú a ružové hviezdy by som tam dala 😕 okolo oplátky.A čo to je ked je hnota taká leskla

beruska2x
12. júl 2010

@vinka myslim ze ali psala ze bud ji prejet rukama potrenyma olejem nebo vodou...

sisa.b
12. júl 2010

ja si myslim, ze cela torta nie je nijak extra zdrava 😅 tych par sekund v mikrovlnke sa uz neobavam. kazdopadne je jednoduchsie si hmotu zakupit 🙂
aj teraz davali v telke, ze ohrev v mikrovlnke je nic oproti napr. grilovanemu kuratu ci opecenym spekackam. to su ine karcinogeny 😝

beruska2x
12. júl 2010

@sisa.b ja myslim ze s mikroskou jso to kecy, to bys nesmela nic, jednou psali ze jsou skodlive i rychlovarne konvice 😝

navic kdyz sikoupis zakusek v cukrarne tak je umely z vetsiny 😀 tak si vyber..

alex21
12. júl 2010

@vinka ja by som skusila oranžovu podobnu tej co je na tej oplatke a fialovymi kvietkami polepit. 😉
za tu dobu co som tu nebola ste popridavali uzasne torticky. Najviac ma asi zaujal salat s reznom od dm. Teba by som pochvalila asi najviac na to, ze si neni cukrarka a mas za sebou pomenej tort tak ta torta je super, nadherna a neviem co este. 😉
Pridam aj ja svoje dve co som urobila. Su to asi posledne torty v tychto letnych mesiacoch. Este cakam na jednu pani ci si najde nahradu ak nie tak jej ju este upeciem a inak koncim. Uz dlhsie neprijimam nove objednavky a stare co sa dalo som porusila. Napriek tomu ze rada peciem, proste v tomto teplne nevladzem piect. Je mi hrozne teplo a aj mi je zle. Takze asi tak. Budem si uzivat leto s mojim drobcekom a urcite sa budem nadalej kochat vasimi tortickami.

vinka
12. júl 2010

@alex21 krásne torty.Ale ked dám podobnú splinie.nevyznie fontana 😀 😀 😀

beruska2x
12. júl 2010

@alex21 ty boticky jsou naaadherne 😉

neboj prijde zari a zase se rozpeces 😉

beruska2x
12. júl 2010

@vinka Montana ne??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 holky jdu znovu pod sprchu tak pa 😉

alex21
12. júl 2010

vinka beruska dakujem,
vinka praveze tymi ruzickami to oddelis. Ak ich das okolo tej oplatky jednu vedla druhej tak by to malo vyniknut. Ale to je len moj nazor, mozno keby som ju videla urobenu tak ako som napisala by som povedala, ze je to blbe, ja neviem. 😝 😀 Mna to len tak napadlo. 😉

sisa.b
12. júl 2010

@alex21 krasne torty 😵

@beruska2x mw ziarenie je karcinogenne, ale davali, ze par minutovy ohrev nas nezabije, akurat by sa v nej nemalo varit a piect 😝 zato taky grilovany steak je natolko zdravy, ako keby si vyfajcila dva kartony cigariet 😀

vinka
12. júl 2010

@beruska2x hej to len môj syn ju volá fontana tak opakujem po nemu.A aj vivien nepovie montana ale fontana.tak jej to ide lepšie 😀 😀 😀

beruska2x
12. júl 2010

@sisa.b no vidis a tuhle rikali v Tv ze prave peceni masa nad ohnem je skodlive ale grilovani nad briketama uz ne, ze tam se plameny nedostanou na maso a tak neskodi a vyber si 😝

ja nekourim, piju veeelmi stridme tak aspon ten dort a biftek si dam 😀 zase co bych tady do 108 let strasila ne? 😵