Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
3. okt 2012

@zuul zalezi aky krem vlastne chces - ked lahky cisty slahackovy tak sprav len 1 slahacka + 200g coko /ja nedavam cukor mne to pride tak ok/ a na druhy den iba vyslahaj. pre pokoj v dusi daj stuzovac. ak chces maslovy krem tak ja robim tak moja obdoba falosneho parizaku je: 1 slahacka, 200g cukru, 150g coko prevarit a po odstaveni zamiesat este trochu kakaa. nechat stuhnut a zaslahat maslo - zalezi ako moc maslove to chces. ja davam 1-2 podla potreby. a aj s 1 maslom to moze ist v pohode pod potah

zuul
3. okt 2012

@abriela dakujem ti
@dm1 dakujem, skusim ten maslovy tvoj a dam vediet. moc d.

moncicatko19
3. okt 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ahojte baby ak mate zaujem robim objednavky na veskery tovar zn.Dr,Edker ,BB puding,klsicke pudingy(ROZNE CHUTE),slahacky,plnky na kolace .torty v prasku,stuzovace,zelatynu,vanilkovy cukor,skoricovy cukor,kipriaci prasok,prave kakao ,susene mlieko a pod,,nebudem to tu rozpisovat ceny rozne a hlavne lacnejsie nez v obchode,,piste do ip..... 🙂 🙂 🙂 🙂

saminka
3. okt 2012

holky poradi mi nekdo? vydrzi mi vyslehany marcarpone krem do druheho dne v lednicce? mod diky 😵 😵 😵

venika86
3. okt 2012

prosím o radu. Budu dělat potahovaý dort synovy k narozeninám a manžel mi koupil místo polotučného sušeného mléka částečně odstředěné. Mám doma ještě půlku plnotučného. Myslíte, že to můžu namíchat půl na půl?? Nebo radši koupit nové?

jakelina
3. okt 2012

@saminka já myslím že ano, však v dortu taky vydrží ne???

pipka
3. okt 2012

@dm1 no presne...to muselo byt uz v obchode zle...a zmiesane v regali rozne varky...a tak sa mohlo stat, ze niektore boli dobre a niektore zle...ja som teda salko uz davno nekupovala,. a najhorsie ze do plechovky nevidis...tak je to hop alebo trop 😖 😝

uz sa len spolahnut, ze to zle uz stiahli a ked teraz budeme kupovat, tak uz len dobre bude 🙂

mizulienka
3. okt 2012

@pipka ach jaaj, uz som uvarila dve davky z toho 😕 😕 😕 to sa uz a to tesim.

saminka
3. okt 2012

@pipka tak super, no ja se jen ptam kdyz je tam ten ztuzovac aby to neztuhlo v lednici az moc do rana kdyz to jeste neni na dortu 😅 😕

aduskatt
3. okt 2012

@dm1 dobre vediet, dik za radu pri tej cokotorte

dm1
3. okt 2012

@pipka no ved prave a hlavne ked mas uvarene a spoliehas sa ze bude dobre a ono toto.... ja som naposledy 4 plechovice z 5 vyhodila...

pipka
3. okt 2012

@saminka ja tam ztuzovac davam az tesne pred slahanim...resp. najprv trohu rozslaham tu vrchnu korku a az potom nasypem ztuzovac a vyslaham do tuha 😉

@mizulienka..ale nepanikar...aj coko mohla byt zla varka..no mne nevysla..ale tebe moze...uvidis zajtra 😉

len teda ja som ostala sklamana, lebo to sa nedalo nijak zachranit, tak som letela rychle kupovat dalsie slahacky a pre mna istotu...Milku 😅 😉

dm1
3. okt 2012

@zuul nezabudni ze to musis stale miesat a na najslabsie nech sa ti poriadne roztopi coko 😉

pipka
3. okt 2012

@dm1 na porazenie...viem si predstavit 🙄

inak...to sa neda varit otvorene? 😅 akoze by sme usetrili aspon cas ak je skazene, ze by sme neminali plyn na varenie zbytocne 😀 😅 😝

aduskatt
3. okt 2012

@saminka stuzovac davas az pri slahani🙂

dm1
3. okt 2012

@pipka no kedze sa ma varit plechovka cela ponorena vo vode tak si neviem predstavit varit ju otvorenu 😀 .Raz som na panvici dovarala salko ked sa mi zdalo malo uarene ale nie je to ono 😖

pipka
3. okt 2012

@dm1 jaaaj ponorene...ja ze staci, aby bolo po vrch vody....akoze zarovno alebo milimetrik pod uroven vrchu plechovky 😅 😉 tak ak ponorene, tak beriem spat moj genialny napad 😝 😀 😀

saminka
3. okt 2012

jee holky s tim ztuzovacem to je mi jasne, jen jsem si cely krem chtela udelat ted vecer, jeden dort s nim dodelat abych ho mela pripraveny na potah na rano, no ale jak to tak vidim tak to necham na rano, vzdy vyuzivam kazde chvilky co se da, kdyz cacorky moje zalehnou no ale ne vse se da 😅

lucula73
3. okt 2012

@dm1 prosím ťa a ako zašľahavaš to maslo do tej hmoty?či hmotu do masla?a tá hmota je rovno vytiahnutá z chladničky?
pýtam sa možno blbo,ale ja som presne tento krem od teba robila tri krát a dva razy sa mi zrazil,už som viac neskušala a neviem dke robím chybu.........akože maslo som mala na drese,aby zmak´lo a dalo sa šľahať,hmotu rovno z chladničky,čiže viem,že to nebolo jednakej teploty....ale neviem ako na to teda,aby dobre bolo 😕
vďaka......

dm1
3. okt 2012

@lucula73 ja davam zmaknute maslo to si vyslaham a tu hmotu davam rovno z chladnicky. Skus ju pridavat k maslu po mensich castiach. Inak ak sa ti aj sekne tak sup do mikrovlnky s nou na 10 sekund a riadne preslahat

lucula73
3. okt 2012

@dm1 no presne tak som robila ,ale skusim teda po menších častiach dávať......ďakujeeeeeem 🙂

lamps
3. okt 2012

@saminka neviem, či už neodpisujem neskoro 😅 šľahačku si s čoko uvaríš večer, necháš ju do druhého dňa poriadne vychladnúť a až potom ju vyšľaháš. Keď by nebola poriadne vychladená, nepôjde ti dobre vyšľahať. Krém si vyšľahaj a naplň ním trotu, potom ju dohladka "opatlám" kašičkou s masla a zvyškov korpusu, nechám stuhnúť v chaldničke a zdobím

luciahromadkova
3. okt 2012

@pristela dakujem

miciatko
3. okt 2012

koceny idem uz do postele,ale musim vam napisat ,ze dnes bol den zabijak, uz si nezoberiem tolko toriet aj keby ma na kolenach prosili
cerstvu domacu pikosku pridavam 🙂

inak po celom dni v kuchyni som si sadla do obyvacky za jedalensky stol a obtierala torty a pozerala pribeh rozalie z modreho z neba ,samozrejme slzy prudom , v tom pride moj syn,bola akurat reklama,pozera na mna a hovori, mami neplac ,ja ti to ponatieram, to taky vybuch smiechu vo mne vybuchol a chudak synator kukal ci nahodou psychosa nepotrebujem 🙂))

alicc
3. okt 2012

@ajka82 dakujem, jasne 🙂

elienka
3. okt 2012

@abriela aj ja som mala zo 4 ks salko skysnuté dva kusy, ešte ma čaká jedno v komore, bojím sa ho otvoriť. tiež bolo v akcii v Kauf...
Som bola dobre nahnevaná. Dovtedy som vždy kupovala lidlove salko, ale neviem či ho ešte mávajú, jeden čas nebolo.

mariann2
3. okt 2012

@miciatko zlatý 😀 😀

lucka_o
3. okt 2012

babyyyyyyyyy prosim poradte mam robit tortu pre muza k 80 tke a ma to byt sijaci stroj.....ako ho urobit????nemate nejaky osvedceny postup?
dakujeeeeeeeem

lucka_o
3. okt 2012

@pristela waw nadherna je🙂 predpokladam, ze vykrajujes len tak a nie so sablonou 🙂 ci? uzasne....raz ju mozno aj ja vyskusam, aj ked ja nemam na kvety vlohy☹

lokalistin
3. okt 2012

no baby chvilu som tu nebola a nemozem vas docitat 34 stran mam za sebou 23 mi zostava. Dakujem za vsetky paci sa mi a chcem vam len povedat, ze ste pridali krasne torticky. Inak postrehla som,ze po stretku sa to tu rozbehlo so stencilom. Som unavena idem do hajan zajtra budem citat dalej dobru