Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
12. júl 2010

Alex, to letadlo je bomba!!! 😵

dm1
12. júl 2010

@alex21 dakujem za pochvalu si ma potesila 😉 . Aj tvoje torty su krasne!

@sisa.b ale aky dobry je taky steak 😀

beruska2x
12. júl 2010

holky dobrou noc 😵

dm1
12. júl 2010

jaj baby neviem co mam robit. 1x sa mi ozvala davnejsie cuzdia baba co chutnala tortu moju ze si objedna neskor 2 torty a cakala som a nic a dnes pisala ze by chcela na tento vikend obe... jedna mensia okruhla s autickami a vacsia asi teda poschodova pre dievca na 18-tku a to nechava na mna aku urobim.... neviem ci to mam zobrat. ta s autickami pohoda ale na tu 18-tku tazko sama trafim co sa komu paci ci kvetinky, stripker ci len masla.... a este chce ze by si material doniesla. Kolko mam potom pytat za robotu?

zdenallicka
12. júl 2010

Holky, poraďte mi, co mužově babičce k 70. narozeninám, prosím...
Nechci nic moc velkého a babička je všestranná... Ráda bych něco decentního, ale zároveň šmrncovního...🙂

zdenallicka
12. júl 2010

Dm, dort bych potom zvážila a polovinu ceny, co by stála, bych si vzala za práci..🙂

No a na 18.narozeniny bych volila něco jednoduchého a neutrálního - třeba tu mašli.. 😉

vinka
12. júl 2010

@dm1 to je tak na prd,že si prinesie materiál.To ako lyžicu toho lyžicu toho?Bud si dá tortu alebo nech si pečie sama.Nemám také veci rada. 😖 😖 A ked sa ti zvýši hmota jej ju vrátiš?či ti ju nechá a ťa nou vyplatí. 😠 No ja by som takú objednavku nevzala.Mám stanovenú cenu a hotovo.Keby to boli dáke zvláštne suroviny,že má celiakiu tak hej ale takto 😒 A ja by som sa opýtala,že čo má rada alebo aká je tá 18 to je hlúposť,že akú chceš 😒

vinka
12. júl 2010

@zdenallicka krásne torty.Mne sa najviac páčila ta čierno-biela.Ale neviem či sa hodí na 70-ku 😉

vinka
12. júl 2010

No alebo dezert 😉

zdenallicka
12. júl 2010

Vinko, ona tam i "70" je, tak snad jo..🙂

beruska2x
12. júl 2010

@zdenallicka me se libi fialova s bilymi ruzemi a listim, pak bila s ruzovymi, a to fialove srdce....

vinka
12. júl 2010

@zdenallicka a isto. 😀 😀 No vidíš tak akurát.Ani som netušila ako som sa trafila 😀 😀 Je krásna fakt 😉

zdenallicka
12. júl 2010

Berus, které to fialové srdce? TO horní nebo to spodní?

beruska2x
12. júl 2010

@zdenallicka to spodni.... 😉

zdenallicka
12. júl 2010

Beru, to se líbí i Martinovi..🙂

zdenallicka
12. júl 2010

Potřebuju ještě další návrhy, tak jedéééém!!! 🙂

beruska2x
12. júl 2010

ja budu delat srce babi v listopadu, tak prave asi taky jen ruze + kopretinky male, me se libi spis ty jednodussi.... ale bavu si taky nejsem jista a ta bila je takova efektni 😅 😉

henikav
12. júl 2010

mne sa paci ta slza

beruska2x
12. júl 2010

http://dorty.artmama.cz/srdce-47 koukni sem , ja uz fakt jdu 😀

zdenallicka
12. júl 2010

No jo, ta slza je taky boží..🙂 Mně se líbí všechny a nemůžu vybrat..☹ Slzu jsem ještě nedělala..🙂

henikav
12. júl 2010

zdenallicka, neviem ako u vas, ale u nas by som nevolila tu s ciernou, alebo kombinovat miesto ciernej inu farbu. U nas su starsi ludia strasne staromodny, cierna je smutocna..... co vsetko si ja musim doma vypocut. Ja mam totiz ciernu farbu rada.

zdenallicka
12. júl 2010

No já bych to udělala jedině hnědé, černé určitě nee...🙂

sisa.b
12. júl 2010

@beruska2x oni prave hovorili, ze ta mast, ktora kvapka z masa a nasledne sa naspat odparuje a lepi na to maso, tak ze to je karcinogenne

@dm1 ale daj jej nakupit uplne vsetko, az po kypriaci prach, nech vie, co vsetko ide do tej torty a ake su naklady. a cenu mas jednoduchu - ja som pocitala naklady tak na 5€ za kilo, tak si napocitaj ten zvysok k tomu 😉 ale zas mne hmota vysla na 4€, ak budes davat mmf, tak tam este asi nieco usetris

vinka
12. júl 2010

Ale čierno biela je krásna fakt.Alebo orandžovo-čierna tak toto je hotova nádhera 😉 fakt 😉

sisa.b
12. júl 2010

@dm1 a ja osobne neznasam, ked mi povedia, ze to nechaju na mna. otazky davam az do posledneho detailu - farba pismeniek 😀 tak by sa teta mohla vyjadrit, ci chce nieco eroticke, alebo decentne s kvetinkami,...
tak aj teba cakaju dve 😀

henikav
12. júl 2010

dm, ja by som eroticku na 18tku nerobila, 18 rocne dievca je este podla mna hanblive a ked ta druha je s autickami, predpokladam, ze na oslave bude nejaky maly bracek. Eroticku skor do dospelackej spolocnosti. Na tu 18tku by som spravila nieco jemne

dm1
12. júl 2010

@henikav tiez som tak myslela len s kvetmi alebo tu maslu hore ako darcek a dole kolecka alebo nieco take neutralne

ale uz som babe napisala ze radsej mam ked si vsetko sama kupim hlavne ked je to teraz tak narychlo ze dve naraz uz do piatku aby som spravila

vinka
12. júl 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=babiky-ine-torty-p... baby myslela som také leskle ako dosiahnem 😕 Ako je tá ružová 😕

dm1
12. júl 2010

@zdenallicka a keby si jej urobila bonbonieru plnu kvetov? kdesi som take videla

dm1
12. júl 2010

@vinka to je na potahovke este perlet dana. Su bud spreje alebo praskove farby. ja mam bielu kometu praskovu a vypada byt super prvy krat pouzijem pri tej torte s mackom me to you