Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
5. okt 2012

@pristela tak dik kamoska...som rada, ze so mnou sucitis 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
5. okt 2012

@florentina ďakujem pekne 🙂

pipka
5. okt 2012

@florentina ano to je spongieBob 😉 to sa ti podla mna bude robit lahko, urcite lahsie ako raketa 😉
raz sem tusim @mamina1978 davala skveleeeee video ako sa spongiak robi 😀 😀 😀 😀 najma tie jamky 😅 😀

skus ju poprosit, nech ti sem to video hodi, sa zasmejes 😀 😀 😀

njonja
5. okt 2012

@lamps dakujem🙂

daducha
5. okt 2012

babulky,nemate ulozene nieco 3 posch. krstinove? Hore ma byt ruzovy levik a do rana cela hotova 😝 .Vobec nic ma nenapada ,zato ma nadcha prepadla,ledva dycham 😝

jaja555
5. okt 2012

@bambula1307 Jéj, môžem poprosiť receptík ? Prosím aj recept na polevu. Ďakujéééééééééééééééééém 🙂 😉

eliska22
5. okt 2012

@pipka jéééééééj krásne aj farby 😵 😵 😵 a to je to autíčko z formičky, čo si na stretku robila?

pipka
5. okt 2012

@eliska22 ano ano, to je ono, len som ho namalovala a kolieska som nakoniec hmotou obalila, lebo som sa bala, ze ta cierna gelovka, mi neuschne a ze mi zaspini celu tortu 😅 😉

lamps
5. okt 2012
jenkka
5. okt 2012

Ahoj baby, ja som tu uplne nova ale obcas vas citam a chvalim vase vytvory 😵 Len mam otazocku, peciem pre synceka auto k narodkam....prave som urobila klasicku piskotu a do toho cokoladovo-orieskovy krem (to bol momentalny napad nasho ocka) akoze plnka je super, kvalitna 75% cokolada ale neviem ci mam potriet korpus lekvarom, aby to nebolo suche?navlhcit korpus? ale toho sa bojim :( neviem preco mne by sa do toho hodili mandarinky, ale niesom si ista tou kombinaciou 😕 a ci by potom drzalo aj pekne tvar? neviete mi prosiiiiiiiiiiiim surne poradit co dalej???? dakujem za kazdu odpoved 😵

eliska22
5. okt 2012

@lawli tá je supernááááááááá 😵

eliska22
5. okt 2012

@njonja krásne tortičky 😵 😵 😵

lamps
5. okt 2012

@jenkka kľudne môžeš korpus potrieť nejakým džemom, ale ak nemáte radi džem môžeš korpus pokvapkať aj šťavou z kompótu alebo kávou. A s kombináciou mandariniek a plnky ja ťažko radiť, každému chutí niečo iné, Skús si dať na lyžičku kúsok korpusu s plnkou a mandarinkou a ak ti to bude chutiť, kľudne daj do torty aj mandarinky. Ulož ich na vrstvu krému, potom daj ďalší plát korpusu, tvar ti to bude držať dobre

pipka
5. okt 2012

@daducha a farby, pocty poschodi a detaily si samozrejme mozes pomenit 😉

pipka
5. okt 2012

@jenkka podla mna mandarinky a cokolada je super kombinacia 😉 a dzem kludne...ja davam marhulkovy domaci a je to fajn, aj sladke aj kyselkave 😉

mimcak
5. okt 2012

@florentina dik za typ pod poťahovku,lebo mne tiež čisté maslo s cukrom pod poťahovku vadí tak určite vyskúšam toto

jakelina
5. okt 2012

@florentina tak někdy vyzkouším ten krém nastavený kaší, já teda dělám malé dorty a stačí na potření půlka másla a to by se mi asi nechtělo s tím dělat. A ještě dotaz, musí tam ta Omega?? Já totiž tyhle tuky nesnáším, nedělám ani krémy kam se dávají a nemám ani ráda cukroví polité čokoládou, kam jde i tuk Omega. Já vím že se to nedá ničím u té čokolády nahradit a proto to ani nejím.
Je to to nejhorší na cévy a pozor u malých dětí,čím menší dítě to jí, tím je to pro něj škodlivější. Proto i dobře čtu složení oplatek a jakmile je tam trans tuk, tak nekupuju. Bývá to v těch levných, ale někdy i dražších a myslela jsem kvalitnějších výrobcích.

dajna11
5. okt 2012

@florentina díky...v šetkým kočkám 😀

aduskatt
5. okt 2012

@daducha taketo som nasla

timonko
5. okt 2012
florentina
5. okt 2012

@pipka děkuji za pojmenování té potvory🙂 videopostup jsem viděla, vím, že to bylo dobré na vybití energie 😉 Jen si nepamatuji, zda to dělala paní pod potahovkou či až na ní...určitě na výrobu je to poměrně jednoduché, ale mě se to vůbec nelíbí, se jich ještě na tu raketu zeptám 😉

@jakelina no je fakt, že já normálně 100%tuk taky v kuchyni vůbec nepoužívám, když jsem našla tento recept, tak jsem v obchodě vůbec koukala, co to je ta omega. A dcerka zatím dorty nejí, ale máš pravdu, není to nic dobrého. Já to takhle našla ten recept a chuťově je to dobré, ale taky bych to raději nahradila máslem. Příště to asi zkusím, tomuhle by ta záměna podle mne neměla příliš vadit. Jde o to, že se uvaří hodně hustá kaše a pak se to vyšlehá s máslem. Kaše je klasicky mléko a mouka, tudíž se to máslo nastaví, není ho taková spotřeba a mě to tak i víc chutná. Nevím jakou funkci tam ta omega přesně zastává, zkusím to příště s tím máslem a dám pak vědět...

levandulka3
5. okt 2012

Konečne hotovoooo! Svadobná bielo - zlatá 9,5 kg , prvýkrát som modelovala sošku a narodeninová 6 kg a moje prvé ľalie, ešte dve odfotím zajtra ráno dnes už nerobím nič 😝

jenkka
5. okt 2012

jeeej baby dakujem 😵 rozmyslam, ze ak aj dam tak len do jednej vrstvy a nie vsade ;)

aduskatt
5. okt 2012

jaaaj zienky, taaak sa tesim...objednavatelka uz videla tortu, sice len na foto, ale ze uuuuzasnaaa.tak mi padol kamenisko zo srdca🙂

pipka
5. okt 2012

@florentina praskala do neho az po potiahnuti 😀 😉

aduskatt
5. okt 2012

@florentina myslim, ze bila uz potiahnutu tortu 😀 😀

sisix
5. okt 2012

@bobisek ja dam nutelu s maslem a v pohode

levandulka3
5. okt 2012

@dadka212 j som za farebného 😉 a svadobná je krásna 😵

levandulka3
5. okt 2012

@pristela je nádherná vôbec nepoznať že si si pri nej užila den blbec 😀

levandulka3
5. okt 2012

@pipka WWauu krásne si to vyriešila 😵 😵 😵