Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
6. okt 2012

@ankalv1 takze presne tuto mam aj ja. das solamyl, vyvalkas na tenko, trochu solamyl, na to sacok, pritlacis, doslova pobuchas (ja bucham malym valcekom na marcipan) doslova buchas, niekedy sa aj sacok vytlaci ako pismenko. ja tu vzdy trieskam a kraaaaaaaaaaaaaaasne sa cele vytlacia. potom prenasam aj so sackom na tortu alebo na dosku a tam opatrne prstom davam dolu. skusi, isto ti to pojde. 😀 drzim paste.

zuul
6. okt 2012

@ankalv1 aku hmotu pouzivas?

ankalv1
6. okt 2012

@zuul z marshmallow

zuzka7512
6. okt 2012

@ankalv1 ja si vyvalkám hmotu,nechám chvílu obschnúť a potom si vykrojím písmenka.Mne to ide aj bez igelitu.Ale keď som to robila prvýkrát,bolo mi do plaču... 😉

ankalv1
6. okt 2012

@zuul do kelu,nemám doma solamyl ☹

pristela
6. okt 2012

@ankalv1 alebo len na tenucko vyvalkaj hmotu , nechaj trochu preschnut na linke nezakrytu a pak normal bez sacku vykrojis, trosku buchnes listu s pismenkom o stol alebo ju len hodis na stol a ono ti vypadne aj same 😀 ja tak robim so vsetkymi abecedami- vykrajovala som tak aj mmf, mliečny marcipán , pravý marcipán, smartflex ... takze to ide zo vsetkým treba len skusat , držím palčoky 😉

zuzka7512
6. okt 2012

@ankalv1 keď mám ešte hmotu v šablone,tak s ňou trochu buchnem o stôl a písmenko mi vypadne...neviem,či som ti to dobre napísala...

vecernicci
6. okt 2012

@ankalv1 a z čeho děláš? touhle abecedou dělám v pohodě z mléčňáku, ale třeba ze smartflexu mi to šlo blbě 😝

micmo
6. okt 2012

@yamahafazer
@mariann2
Dekuji za rady a recepty🙂
Ja jsem je opravdu nikdy nejedla, sladke moc nemusim,ale pecu ho rada 🙂

aduskatt
6. okt 2012

ZENY POMOOOOOC..akoze je to uplne akutne..........MMF mi porovatie, ked ju valkam...........nedrobi sa, len sa akoby trha na povrchu......neviewte, co s tym?.uz skor placem od jedu a zufalstva.rno odovzdavam trojposchodku a nemam este ani potiahnutu....... ☹ ☹ 😠 😠....dakujem za kazdu dobru radu

ankalv1
6. okt 2012

@vecernicci z mmf

vecernicci
6. okt 2012

@pristela když dělám přes den, tak bouchám o linku, když večer, tak přes sáček, abych si nebudila děti, když už konečně usnou a mám chvíli klidu 😀 😀

vecernicci
6. okt 2012

@ankalv1 zkus jak ti poradila pristelka, když nemáš solamyl, dej trošku mouč. cukru 😉

pristela
6. okt 2012

@aduskatt vyhodiť ☹ ☹ drzim palce andelka!!!!!!

@vecernicci 😀 😀 😀 ja minule aj mixer v noci zapla/a to tu nemam dvere 😅/ a spali dalej 😀 ked chcu jesť musia byt ticho 😀 😀 😀 a nestazovat sa 😅

makmitka33
6. okt 2012

Milé Mamičky, môj synček má dnes 10 mesiacov a môj sen je k roku mu sama upiecť krásnu a chutnú tortu. Viete mi napísať nejaký chutný recept na cesto, plnku (ovocnú) a marcipán? Klasický štvorec, lebo rada by som mu dala, tú jedlú fotku na marcipán. A neviete ako dlho po vyvolaní tej foto sa musí zjesť? A čo sa týka potravinárskej farby, objednávate aj cez net? Potrebovala by som objednať overenú modrú a odkiaľ?
Už to tu študujem a hľadám 2 tt, ale určite vy, skúsené pekárky nádherných tortičiek máte lepšie skúsenosti 🙂

Ešte raz vopred ďakujem, že mi pomôžete byť super mamou, ako ste aj vy 🙂

vecernicci
6. okt 2012

@pristela no jo, jenže tohle oni nejedli 😀 😀 to nebylo pro ně 😉 a já jsem ráda, když se naši hyperaktivisti na chvíli zastaví v pohybu 😀 😝 😝 jinak já je mám ráda 😀 😀 😀 ale nejhodnější jsou když spí 😉

pristela
6. okt 2012

@vecernicci ved ja to myslela , ze za torty su peniazky a s tymi sa chodi trebars do obchodu a kupuje sa papanica 😀 😀 😀

aduskatt
6. okt 2012

@pristela len to neeeeeeee....................☹ nemam iny druh cukrikov, len tieto..............sak cim to potiahnem?☹((
skusam to spracovavat mokrymi rukami, uvidim, co to spravi...........no, tie palce budem potrebovat velice asi

vecernicci
6. okt 2012

@makmitka33 mrkni do vedlejší témy recepty a určitě tam najdeš něco, co vám bude chutnat, je toho tam hafo 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

vecernicci
6. okt 2012

@pristela no vidíš, mně to už nemyslí 😝 dneska mám doma jen jednoho, druhý byl odejit k našim a je tady takový kliiiiiiiid, nikdo se nehašteří, nepere 😵 😵 😵

makmitka33
6. okt 2012

@vecernicci ďakujem

vecernicci
6. okt 2012

@makmitka33 není za co , snad tě tam něco zaujme a když tak se ještě zeptej, tady ti určitě někdo poradí 😉

ankalv1
6. okt 2012

Kočky ďakujem za všetky rady zajtra o 9,00 odovzdávam tak to skúsim ešte ráno 😉

luciahromadkova
6. okt 2012

moja vcerajsia pre kamaratku-tehulku k piatkovým meninam, dnes odovzdana a pacila sa, ma sice chyby, ale farba mi vysla ako som chcela, akurat som kupila kratku stuhu 😖, korpus coko, plnka mascarpone a maliny

aduskatt
6. okt 2012

@pristela dala som na 300g cukrikov 750 g cukru, nemoze to byt tym, ze by ho bolo vela?

ankalv1
6. okt 2012

@makmitka33 ja som robila malému Spidermanovú s jedlou oblátkou a mala som ju doma asi 3 týždne a bola ok, to ti príde uzatvorené vo fólii takže tomu nebude nič. a ak chceš modrú hmotu na poťah sprav z mmf cukríkov sú aj modro biele ( obal so šmolkami) to bude potom bledomodré inak farby ja som spokojná s gelovými 😉

katulkaaaaaa
6. okt 2012

ahojte🙂tak moje dalsie mala som mat len jednu...klasika 😀 a este posledna foto u nas v dedine mame vystavu tak som tam dala moje foto🙂a nejake muffinky

zdenallicka
6. okt 2012

@vecernicci Ahoj, hele, pořád ti dlužím peníze... 😒 Nepotřebuješ je??

zdenallicka
6. okt 2012

MOje dvojčátkovská...🙂 Ovečka měla 100g a 4,5 hodin trvala její výroba... 😅 😕 🙄

vecernicci
6. okt 2012

@zdenallicka v pohodě, čekám až jestli bude mít zboží ťaman, ať koupím i ty silikonky a peníze neřeš, peníze budou a my nebudem 😉