Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
6. okt 2012

@dada2007 vitaj v klube moja ja mam uz troch za sebou, tak este dvoch ked spravis, uz si LEPSIA 😀 😀 😀

dada2007
6. okt 2012

@pipka práve mi písala oslávencova mama.......že dadka, dakujeme za tortu....kráááááásna, ale neuveríš, my sme ju nemohli ani rozkrojiť-malý nedovolil..... 😀 😀 😀 😀 😀 že až zajtra, ked prídu další gratulanti 😅 😉

pipka
6. okt 2012

ale ja sa tesiiiim ja mam objednavku na november, ze poschodka...na vahe nezalezi...ze kvietky, motyliky, cervicky, lienocky, slimaciky, chrobaciky...no kraaasa...a farby a vsetko podla seba 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
uz tyzden tu zhladavam a kukam inspiracie...tak ak by ste naaaahodou niektora mali nieco chutne, detske s chrobacikmi a slimacikmi a lienockami a podobnymi ... zdrobnelinkami 😀 tak priviiitam 😉 😉 😉

a na vrchu ma byt Motylik...ako ho mam vykrojit, ked ma stat? vkuse alebo poskladat z nejakych kridielok zvlast a tela zvlast?

mariann2
6. okt 2012

ďakujem kočky za pochvalu
@lamps juj, keby si bola bližšie, tak by sme tvorivo kávičkovali
@pipka vezmi po ceste andrejku a dojdite do Tatier, na kávičku 🙂

ajka82
6. okt 2012

baby stale premyslam...pre 9 mes. chlapca uz sa asi nehodi male baby spiace na tortu na uvitanie do zivota ze? 😅 tak ted bud urobt macka alebo vacsie babo sediace vymodelovat 😕 mam nejaku predstavu a este sa aj bojim, ze ked nebude bielo modra, tak sa nebude pacit, ale to mozno len moj pocit...chcem tam este bachnut zltu farbu... hmmmm

pipka
6. okt 2012

@dada2007 aj mne dnes pisala kamoska, co som jej rano to srdiecko odovzdavala, ze no taku fantaziu som este v ustach nemala, ze konika aj auticko si krpci odlozili a inak ze sa doslova zozrala za par minut....aj hmota 😅 😀

tak to som taaak rada, to taaak potesi, ked vies, ze niekomu spravis radost a este mu aj chuti 😉
ze hned mam radost zit 😀 ...a mm na nocnej...no kto sa ma lepsie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
6. okt 2012

@mariann2 jaaaaj, ja ked sa nastvem, hned pridem...aby si sa necudovala 😀
sak vies ako ja potrebujem vypadnut z tohto blazninca tu u mna doma 😅 😀 😀 😀

pipka
6. okt 2012

@ajka82 podla mna ju kludne sprav farebnejsiu...a babo moze byt aj plienkove loziace 🙂 😎

lamps
6. okt 2012

@pipka Janka tekéto

mariann2
6. okt 2012

@pipka hahaaa, no tak kávou u mňa veľmi z blázinca neunikneš, to je ako z kaluže do blata 🙂 moje tri deti sú ako cunami, tiež som občas zrelá na psychiatriu, hlavne v piatok večer, ale kľudne príď, rada ťa opäť uvidím 😉

nika1985
6. okt 2012

tak tento vikend som si zas trosku potortickovala dopalila som si dlane ale tak kto nic nerobi nic nepokazi teraz vas uz mozem ist docitat a polikeovat 😉

pipka
6. okt 2012

@lamps jeeej Andrejka tie su kraaasne, ulozila som si a veru urcite nieco z nich pouzijem 😉 len tu dvojfarebnu hmotu neviem ako by som dala 😕 😅

pipka
6. okt 2012

@mariann2 tak ta vyslobodime dakde do kludu na vecer 😎

lamps
6. okt 2012

@pipka myslíš to vytieňované? To namaľuješ tak dostratena hrubším štetcom alebo hubkou na riad a ešte jednu ti sem dám

lamps
6. okt 2012

@pipka
@mariann2 stretávku pri kávičke si môžete dať aj u nás, ale tiež mám doma deti 😀 😀 😀

pipka
6. okt 2012

@lamps no nevim nevim, ci by som to ja tak kraasne dokazala 😅 aale no nehadzem flintu do zita zatial 😎

tato je nadhernaaa...tu uz aj ja mam v inspi ulozenu, ale toto je moc velka a ja potrebujem taku jarnu, chrobacikovu, motylikovu, lienkovu, hribiky, slimaciky...tak take daco budem tvorit 🙂

pipka
6. okt 2012

@lamps sak toto...tie deti tu aj ja mam 😀 😀 😀 ale nasi maju na Zahori prazdny dom na zimu, tak ja mozem uniknut tam...nechce sa niekto pridat na vikend? 😀 😀 😀

lokalistin
6. okt 2012

@mariann2 nadherna robota jedna krajsia ako druha 😕

lokalistin
6. okt 2012

@lamps moc krasne inspiracie

bobisek
6. okt 2012

Ahoj holky, děkuju za pochvalu svatebního dortíka. Otevřu to a takových laiků .... udělaly jste mi radost. Děkuju

Dneska jsem dělala Pepinu a na pudink jsem se vykašlala. Utřela jsem máslo s pudr cukrem. Potáhla a ráno jsem zvědavá na výsledek. Dám si budíka. Pokud se to posejruje, tak abych měla čas na další pokus

pipka
6. okt 2012

no cicusky ja sa pre dnesok lucim...ocka klipkaju, idem haji...dobruuu 😉

nika1985
6. okt 2012

@aduskatt mne sa dneska tiez tak drobila ani neviem opisat presne co som s nou mala ale iba pri valkani spridala som tam trochu pdt a potom to islo.a predtym ked sa mi nedala tak som si potierala ruky cerou niekde som to citala a pomohlo to ako si dopadla ty?

lamps
6. okt 2012

@pipka krásne sníčky, mm mi robí prednášku o vesmíre 😀 😀 😀 vôbec mu nerozumiem, ale on je taký vytešený 😀 😀 😀

pristela
6. okt 2012

@pipka
@lamps @mariann2 holky chcela som napisat, ze vsak dojdite ku mne na cafícko, moj pubertak da pokoj a maly tiez 😀 aaaale pak som zazrela @pipka vetu 😀 😀 😀 a ja sa isto hlásim na bezdetný únik na záááhoríííí 😀 😀 😀 😀 😀 už ani raz nespomeniem toho "pavúka", budem poslušná, fakt 😵 😵 😵 😀 😀

lamps
6. okt 2012

@pristela 😀 😀 😀

jenkka
6. okt 2012

baby potrebujem znovu poradit ☹ auticko som potiahla K2 (jasne dost s velkymi chybami) ale este som dokoncovala nejake detaily a ja leniva som to robila pri otvorenych dverach v chladnicke a zrazu sa ta hmota javila ako keby sa "potila" 😔 ked ju necham do rana tak to prejde ci co s nou teraz????

bobisek
6. okt 2012

@pristela krásné dorty, wau

lamps
6. okt 2012

@jenkka keď ju dáš do chladničky prestane sa potiť 😀 a daj si do chaldničky kus karonu, polystyrén alebo bavlnenú utierku - to pohltí vlhkosť v chaldničke a tortu bude v poriadku 😉

jenkka
6. okt 2012

@lamps dakujem, dakujem a este raz dakujem krasne 😵 bola som sa kuknut ale sa poti dalej tak jej tam idem dat aj karton aj utierku, dufam, ze do rana ju to prejde...lebo sa mi celkom paci 😀