Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
7. okt 2012

@pipka dakujem krasne za inspiracie 😵

dadka212
7. okt 2012

@pipka v tortomanii a ani sa nepýtaj za 6,50 tuším, drahá jak šlak na takú krpatú, ale tak chcela som ju 😀

jakelina
7. okt 2012

Tak dort odevzdaný, paní byla hrooooozně moc sympatická, hned bych s ní chtěla mít dvojdomek. 😝 😝 😝 Ani nepozdravila, nepoděkovala, nepochválila. Jenom mi vynadala, že máme na žluté fasádě zlaté čísla popisné a oni to nemohli najít, tak asi koupíme modré nebo zelené čísla, aby to příště bylo víc vidět. 😒 😒 😒 Volala mi z auta, že to hledají a seděla v autě a čekala, až jí dort přinesu, podala peníze, zavřela dveře a papa. Bez pozdravu - děkuji, nic. Přece se nebude oběžovat vystoupit ne??? Navíc pršelo, tak jsem šla pro něco na zakrytí a jak jsem to přinesla, tak jenom otočila oči v sloup, jako na znamení, že mi to trvá.
Takových lidí víc 😝 😝 😝 😀 😀 😀

pipka
7. okt 2012

@dadka212 cooooo 😅 ty koki...a cinania to este nemaju? 😕 😅 😝 asi pockam, kym cinsky spoluobcania nepochopia, po com slovenske pekarky tuzia...aj tak zatial ziadnu taku objednavku nemam... 😀 😀 😀
ja len ze sa mi paaaci 😅 😉

a ten macik je dokonalyyy na tej farebnej 😎

daducha
7. okt 2012

@lucula73 obycajne v rukach,ja si najprv navazim kusky hmoty aby mali rovnaku vahu a potom iba vytvarujem, ale neboj, nie su vsetky rovnake,len tak vyzeraju na fotke 😀

daducha
7. okt 2012

@jakelina práskla by som jej ho do ksichtu 😀 😀 😀

mizulienka
7. okt 2012

@daducha nadherne vsetky 😉 fuuha ty si aka profesionalka, ze si vazis kusky hmoty, aby bolo rovnake, to je super napad, to by ma nenapadlo.

pipka
7. okt 2012

@jakelina s najvacsim potesenim by som ju nakopala do zadku 😠 😠 😠 😀 😀 😀
mozno by jej potom viac chutila...krava 🙄 😝

dadka212
7. okt 2012

@pipka dakujem 🙂 no to je malá nerezová vykrajovačka 😝

pipka
7. okt 2012

@dadka212 sak toto 😝 alebo poprosim mm, nech mi rozobere jeden kruh vykrajovacku a z toho nech mi poohyba ...len neviem podla coho 😅 😒 to musim vyspekulovat 😝 😀

florentina
7. okt 2012

@mariann2 krásné jsou všechny a malování je senzační, opravdu! 😉 a ty slunečnice...ty jsou prostě k nerozeznání od pravých!

Chtěla jsem se holky zeptat, zdá se mi to, nebo když děláte srdíčko, tak ty vrchní hrany jakoby zakulacujete? Já jak jsem dělala to srdce, tak jsem prostě měla tu hranu dost ostrou a vylezla tam každá nerovnost, ale právě se mi to špatně zarovnávalo /jako kruh jde dobře na točně a rovné hrany u čtverce zase pomocí dvou pravítek či nějakých pomůcek/, ale tohle jak byl kulatý bok, tak mi to s tou hranou vůbec nešlo. Jako bylo to první srdce, věřím, že další už půjde lépe, ale stejně mi ta vaše srdíčka přijdou jiná.....taková plastičtější, hezčí....

bzucinka2
7. okt 2012

@majoslava ahoj vacsina ti z radostou upecie aku budes chciet, drzim palceky, aby ste uz boli doma s malinkym natrvalo ...

anicka87
7. okt 2012

ahojte kocky. prosim vas mohli by ste odhadnut cenu na tieto 3 torticky? ja sa v tom nevyznam vobec 😒 dakujem moc 😉

aduskatt
7. okt 2012

@jakelina aspon si jej zazelala krasny den?🙂

pipka
7. okt 2012

@jakelina ...a dufam, ze minimalne zmenite farbu fasady alebo aspon tie cisla 😠 😀 😀 😀
to co si dovolujes mat zlate na zltom... sak to ako k vam mam trafit ? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jeeezis, niektori ludia su na pobavenie...ale aspon mas na co spominat 😝 😅

daducha
7. okt 2012

@mizulienka no to skôr mešuge,ale stale ma rozculovalo ze som ich nemala rovnake,tak ma toto napadlo 😝

daducha
7. okt 2012

@anicka87 ta hnedo zelena v tychto rozmeroch okolo 8 -kg, da sa urobit aj mensia, potom okolo 6,5 kg, ak je plnena 2x, ta modro cervena len tipujem minimalne 14 kg , sovickova ak je 2 posch. od 5 kg.

bzucinka2
7. okt 2012

@mizulienka ze cvrkla do textilu, satu valam smiechom 😀 😀 😀

florentina
7. okt 2012

@aduskatt všechno nejlepší k narozeninám...hlavně to zdravíčko a žádné trápeníčko...už vůbec né s MMF 😉
@mamina1978 perfektní provedení i nápad, lego žije 😉 !
@levandulka3 a proč nám sem dáváš fotku kytary, když je tohle téma o dortech 😀 ....opravdu skvělá!
@dadka212 všechny krásné, ale ta poslední je slaďkoučká, barevňoučká, úžasnááá...ukládám s dovolením do inspirací!

anicka87
7. okt 2012

@daducha a cenu cca nevies odhadnut?

pipka
7. okt 2012

@aduskatt jeeeej vsetko najlepsieeee, mne az teraz doplo 😀 krasnu oslavu 🙂 🙂 🙂

aduskatt
7. okt 2012

@florentina dakujeeeem🙂)) no, MMF uz nebudem robit🙂 uz len trapenie, ked si ich zanetka nezoberie, tak moje decko ich zozerie a bude mat on trapenie s bruchom, inak klidecek a pohodicka🙂

aduskatt
7. okt 2012

@pipka kujeeeem moja, ja dnes spim🙂 takze tolko k mojej oslave, xixi

dadka212
7. okt 2012

@florentina dakujem 🙂 a kludne ulož, ja sa teším 😵

aduskatt
7. okt 2012

od mojich chlapov🙂

bzucinka2
7. okt 2012

@pipka ja aj ja sa konecne niekam pridam 🙂

florentina
7. okt 2012

@jakelina fantasticky jsi se s tím tématem popasovala...a tu babu si ulož do telefonu pod názvem...nezvedat telefon!
@eliska22 krásná a malé přeji vše nej a nej....hlavně hodně splněných přání, tak příště i toho Flipa, ju 😀

dadka212
7. okt 2012

@pipka kukaj http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/vykrajova... je to síce na medovníky asi väčšia ako mám ja ale tak cena je neporovnatelná 😝

bzucinka2
7. okt 2012

@jakelina podla mna bude lepsie , ked premalujes cely barak, nie menit pismenka 😀 😀 😀 mila teta, nechajte si ju tam u vas 😝
@anicka87 cena zalezi kolko berie cukrarka z akilo...

vlada111
7. okt 2012

@pipka tak to je super, môžeš sa vyhrať. Ak niečo pekné nájdem, pošlem ti 😉