Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
7. okt 2012

@daducha wauv vauw vauww....prostě nádheraaaa

emilkaaa
7. okt 2012

@lamps tu modelovaciu hmotu Smartflex velvet alebo flower si kupujete či si vyrabate doma ako robia maarshalov na poťahovanie tort. ďakujem

lamps
7. okt 2012

@emilkaaa Smartflex si kupujeme buď v kamenných obchodoch alebo v e-shopoch 😅

jakelina
7. okt 2012

@aduskatt vše nejlepší a užij si to doma v klidu a pohodě. 😉

miciatko
7. okt 2012

@jakelina nooooooooooo to taka zakaznicka hned nedelnu pohodu urobi 😀 😀 😀 😀

drobec33
7. okt 2012

http://www.projectfoodie.com/ mozno niektora tuto stranku poznate. Neviem si za certa spomenut, kde som k nej dostala. Ale mam to nainstalovane a je tam tisic super akychkolvek receptov. Samozrejme aj torty, muffiny, cupcakes...prooste vselico 🙂 Je to sice v anglictine, ale staci zadat nazov a najde to receptov habakuk 🙂

simasa
7. okt 2012

@pipka idééééém! 😀

jakelina
7. okt 2012

@miciatko no to ano, ale co už. Lidi jsou různí. 😖

anibas
7. okt 2012

@jakelina to je osoba .... nemala si jej poďakovať, že si si mohla zarobiť ??????? koza .. 😝 😝 😝

jakelina
7. okt 2012

@anibas už v telefonu byla dost zvláštní, tak se to potvrdilo i naživo. Vrrrrrrrrrrrrrr, jenom si na to vzpomenu, tak mám po náladě.

pipka
7. okt 2012

@dadka212 ze jakyyy rozdiel? 😕 😅 no pockam, kym si budem aj ine objednavat aby som zas neplatila k centovej veci 3€ postovne 😝 😀

pipka
7. okt 2012

@simasa @bzucinka2 berem vaaas 🙂 😎 😵

pipka
7. okt 2012

@dadka212 ale skocim najprv na Trnavske do trznice, tam v tom stanku s domacimi potrebami, co aj cukrarske veci uz maju, tam aj taky sikovny ujo byva...to ked mu poviem, on mi to tam urcite zozenie 😅 😀 mozno aj vyrobi 😅

aduskatt
7. okt 2012

@jakelina dakujeeeeeeem🙂))) uz som dvakrat spala🙂 este sa raz chystam, xixi

majoslava
7. okt 2012

@bzucinka2 Ďakujem 🙂 hladam niekoho čo je blizko nas 🙂 aby som po nu nemusela daleko chodiť 😉 a ešte ani neviem presne kedy sa dostaneme domov...

simasa
7. okt 2012

@jakelina Ako som to citala, tak ma tiez napadlo len jedno - smarit jej tortu do ksichtu.
Ja som mala take zvlastne preberanie tej krabice s kvetmi. Prisli pre to taki mladi - dva pary a preberala to ale 18 rocna baba a uplne bez nejakych emocii - keby aspon pekna povedala, ale celkom nic. No pomyslela som si: vyser si oko 😀 Nevedela som, ci sa im nepaci, alebo zda draha alebo co... A potom mi teta (cez ktoru to objednavali) volala, ze boli hotovi, ze volali este aj susedov, aby sa prisli pozriet a fotky rozposielali po celej rodine 😅

anibas
7. okt 2012

@simasa hmmm - tak to im asi niekto stál na vedení pri preberaní torty a až doma im zaplo !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 mne písala kámoška na tú 60- tku : Torta tutti - frutti - krásna, veľmi sa páčila, ešte sme ju nejedli !!! 😅 😅 😀 😀

simasa
7. okt 2012

@anibas do vitríny 😀

miciatko
7. okt 2012

Baby ked hovorite svoje skusenosti tak aj ja jednu, mala som v ladnicke dve torty,jednu na 50 pre moju kamosku a druhu tomas vlacik,u oboch som vedela kto si po ne pride. .
zazvoni zvonec ,otvorim, stoja dvaja mladikovia ze prisli pre tortu, pytam sa pre aku a oni sak tu co sme pred mesiacom objednavali, baby infarktovy stav,nohy sa mi roztriasli v hlave hucalo ,cumim na nich oni na mna a asi ked to bolo riadne trapne jeden z mladikov hovori Lucka nemohla po nu prist tak sme prisli my, no bola to ta torta na 50 , debili,keby povedali co Lucka objednavala tak hned by som vedela a ze sa strasne na tom zabavali este doma .. . . 😀 😀 😀 😀

aduskatt
7. okt 2012

no tak ked sme uz pri tych prihodach...mala som v chladnicke tri okruhle obmazane torty.........samozrejme v tom, ze nie je problem si zapamatat, ktora je aka..................no, dva dni som trpla, ci som ich nepomiesala a nedala naopak 😀 😀

mizulienka
7. okt 2012

@aduskatt mne sa to tiez raz stalo, musela som vydlubkavat zboku, aby som zistila, aka plnka e vovnutri...odvtedy lepim na tacku etiketu s menom 😉

aduskatt
7. okt 2012

@mizulienka ja som zacala mat pochybnosti az po obtiahnuti a odovzdani tort🙂) tam uz nevydlubkas nic..ale odvtedy tiez ak mam rovnake, tak si znacim🙂

mizulienka
7. okt 2012

@aduskatt ahaaa 😉 no tak to je uz potom riadna dilema 😉

aduskatt
7. okt 2012

@mizulienka no to sme akurat boli na viknd na vychode a ja som si cely vikend premietala v hlave, ako som tie torty ukladala, co som potom s ktorou robila......no uplne blazninec.a striehla som na telefon, ci sa mi niekto neozve🙂)

vecernicci
7. okt 2012

@florentina jasne, ze jsem barvila uz pri zadelavani, ale jen kdyz potrebuju vic od jedne barvy, ale vetsinou barvim az pak a neboj casem se ho prejis a bude pokoj :-P😉

rapunzel1
7. okt 2012

baby ja aj môj kombajnik 🙂 🙂 🙂 ďakujeme za like, urobili ste mi radosť a už sa mi nezdá až tak zlý 🙂 🙂 🙂 díky, zdihne to náladu

vlada111
7. okt 2012

@dadka212 tú krstinovú si zmákla krááásne, aj teda ostatné

daducha
7. okt 2012

@anicka87 tak to je tazko odhadnut, kazdy ma urcenu svoju cenu.Baby beru od 9 do cca 12 Eur/ kg a niekto rozratava cenu podla druhu korpusov a plniek a narocnosti torty.To musis uz prebrat s konkretnou cukrarkou co ti bude piect.

vlada111
7. okt 2012

@daducha no nádhera 🙂