Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
8. okt 2012

@dm1 krabice většinou sháním v Kauflandě, jinde je moc nemívají. Taky by se mi nějaká domů hodily

jakelina
8. okt 2012

@bzucinka2 třeba zapracuje náhoda a někdo bude chtít letadlo na dort, schovej do krabice a čekej 😀 😀 😀

drobec33
8. okt 2012

@zuul ak ti mozem poradit potah, kup si tie penovecukriky (ja mam overene v LIDL) a z toho si doma sama urobis hmotu. Aj pravy marcipan je ok, ale ako kocky pisali, treba dat pozor na pridavne alergie. My napr. mame problem so sojou, su tu kocky kde maju okrem bezlepky este aj mlieko a vajcia. ☹ Treba citat uplne vsetko a hlavne nekopovat nic, kde je napisane:
MODIFIKOVANY SKROB (musi byt presne uvedeny aky tam je: ryzovy, kukuricny..) a nesmie obsahovat GLUTAMAN SODNY. Na ten nie je alergia, ale neznasanlivost pri celiakii vo velkej miere a sposobuje dost velke tazkosti 😖 Zalozili sme speci temu iba pre celiatikov na pecenie, mozes sa pridat. Ked chces 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-a-sladke-pecenie-pre-bezlepkacov/

lawli
8. okt 2012

@rapunzel1 myslíš ten istý čo som hodila ja ?? a ešet taký dotaz ,na koľkatku formu to dávaš a na koľko to krájaš...ja chcem na štvorec 25 x 25 cm ...tak myslím ,že z 1 a pol dávky by mi mohlo stačiť, či ? A chcem to prekrojiť na 4x 🙂 ďakujem 😵

drobec33
8. okt 2012

Kocky prosiiiiiim!!!!!!!!!!!! Existuju niekde vykrajovace na mini muffiny, stretli ste sa s tym niektora? Dakujeeeeeeeeeeeeeem krasne 🙂 🙂 🙂 🙂

broucek2
8. okt 2012

@bzucinka2 napiš jí, že letadlo už máš s ohledem k nutných pracovním postupům hotové, tak ať si pro něj přijde a zapletí jej. Ti lidi jsou fakt magoři

pralinka25
8. okt 2012

ahojte 🙂
chcela by som vas zas poprosit o radu. chcela by som spravit pre kamosa vinny sudok. teda len taky polosudok. len nemam tu otlacaciu podlozku s dekorom dreva. ja nepeciem na objednavky. len tak doma alebo pre dobre kamosky. moc sa mi to kupovat nechce, preto by som sa chcela opytat ci niekto ten dizajn dreva robil aj nejako inak ako len s podlozkou. da sa to nejak urobit aj bez nej a improvizovat? alebo ma kupa neminie.

mizulienka
8. okt 2012

@pralinka25 mozes kludne nozom alebo niecim ostrym naznacit tie akoze ryhy v kore...

mizulienka
8. okt 2012

@drobec33 nepocula som este o niecom takom...ale zasa a muffiny nepeciem, mozno @dajana111 poradi, ona pecie krasne muffinky 😉

mizulienka
8. okt 2012

@drobec33 ospravedlnujem sa, je to @dajna11 nie dajana 😀 😀 prepac 😉

drobec33
8. okt 2012

@mizulienka hmm, skoda. ☹ Ale aj tak dakujem 🙂 Snad sa mi nieco podari najst 😖

pipka
8. okt 2012

@bzucinka2 tak to akoze co je? 😠 bez pardonu by som jej zavolala a dala si zaplatit cas, robotu a suroviny, ktore si doteraz minula 😠 😠 😠 🙄
jaaaj vrazdila by som takychto bezcharakternych ludi 😠

79zuzana
8. okt 2012

PROSBA - prosim, nemate niekto ulozenu tortu, poschodovu a vela vela kvetov,,, mam robit tortu pre 80 rocnu pani a je im jedno aku urobim, len ma byt poschodova a vela kvetov 😉 Dakujem 🙂

monikad1
8. okt 2012

moje minulotýždňové

dajna11
8. okt 2012

@drobec33 ako vykrajovače?na vrch mufiniek ked chceš dať marcipán či ako?

drobec33
8. okt 2012

@dajna11 ano, ked chcem vykrojit nejaku kvetinku, alebo nieco ine. Tak ako su vykrajovacky na torty,alebo klasicke muffiny 😅

dm1
8. okt 2012

@bzucinka2 tusim z bielkovej alebo glazury a potom sa to tak roztahuje sparatkom

dm1
8. okt 2012

@drobec33 su to klasicke tortove vykrajovaky

daducha
8. okt 2012

babulky necinkla Vam do nosa nejaka zlto cervena torta.mam na sobotu robit hlavnu š posch.slnieckovo zltu s cervenymi srdieckami.Nijak raz si to neviem spolu predstavit, tak ci nahodou nieco take nemate ulozene.ja som celeho uja googla prezrela a nista ☹ .Dakovala ...

rapunzel1
8. okt 2012

@lawli áno, ten istý. Hm, to asi nebude stačiť, on veľmi nevyskočí, ja by som dala radšej z dvoch dávok a lepšie orezať a použiť potom na obtretie. Ja som robila zatiaľ len veľké srdce takto a kruh 24. Ono veľmi záleží ako sa ti bude dať krájať. Ja dávam na kruh 24 1,5 dávky a niekedy mám problém ho prekrojiť na na 4x aby som mohla 3 x plniť. Naposledy som robila 24 kruh,z dvoch dávok a bolo to super k tomu 800 šľahačky a 3 tvarohy a mala presne 5 kg. Snáď som ti pomohla

dm1
8. okt 2012

@daducha juj to veru nemam este som veru take ani nevidela 😝. Ked pocujem zlta cervena napadne ma len hokejova dukla Trencin 😅

drobec33
8. okt 2012

@dm1 ale tie su velke 😒 Ja mam doma take mini kosicky, tie su na to velmi velke 😖 No nic, budem musiet nieco vymysliet. Dakujem 😉

dm1
8. okt 2012

@drobec33 ale ved su aj male vykrajovacky napr. tieto kvietky na pruzine tie najmensie maju do centimetra aj menej su tam aj rozmery. len u cinana ich maju za ovela menej

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/kvet-sada...
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/margaretk...
http://www.pekarenjuno.sk/index.php?route=produ...
http://www.sugarart.sk/vypichovac-mini-srdiecka...

mamina1978
8. okt 2012

Babyyyyyyyy 😝 😝 😝 😝 ja sa tu dnes od rana pasujem s tym,, ranajkovym tacom´´ 😝 😝 😝 este mi chyba vrstva cokolady v salke , par detailov a noviny urobit ...AAAAAAA neviem ako s tymi novinami a napisom. Ze by tam ich chcela mat kamaratka nejako zrolovane, ale ako tam to pismo urobim neviem 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ☹ ☹ ☹ ☹ to mam len so stetcom cierne vlnovky , ci ako ????? 😕 😕 😒 😒 😒 😒 😒

dm1
8. okt 2012

@mamina1978 neviem ako na noviny ale neskusis dat este do tej vazicky nejake zelene listy nech tam tak nevidlo tie dratiky?

lawli
8. okt 2012

@79zuzana inšpirácie z netu

ikula2
8. okt 2012

@dajna11 krasne kvietky vydarili sa ti

mamina1978
8. okt 2012

@dm1 no ano ......tie sa uz susia 😉 😵 😵 a este par detailikou.......... no tie noviny su hruuuuza 😝 😝 😝 😝

lawli
8. okt 2012

@rapunzel1 ďakujem pomohla si mi...tak spravím z dvoch dávok a keď to bude nízke ,tak prekrojím iba na 3x ...je to len pre nás ,hádam mi to doma odpustia 😀 😀 😀

yamahafazer
8. okt 2012

@79zuzana par inspiracii