Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sloniiicek
13. júl 2010

sisa.b - tak ta torta je fantasticka a riadne velka. kolko vazila? a cim si ju plnila a potahovala?

inak babule, kolko si tak beriete vpriemere za tortu? pytate si za kilo alebo spocitate suroviny. mozno ma bude cakat moja prva oficialna zakazka a neviem, co si mam pytat. ja som rozmyslala na zaciatok zacat pytat 8eur za kilo

ten kosicek nebol vobec tazky - dccera dostala k barbine takych havkov aj s nejakym prislusentvom a bol tam maly kosicek, do ktoreho moze dat toho havka lahnut, tak som ho pouzila ako kopyto a dala na chvilo do mrazaku na tom a potom to bolo. uz som tam dala len tu decku, ci ako to nazvat. sadlo to tam ako rit na serbel. 😀

sisa.b
13. júl 2010

@sloniiicek dakujem 🙂 torta vazila kusok cez 10 kil. je cela orechovo cokoladova, akurat tie spodne dva zelene diely su z mramoroveho korpusu. spodok je potiahnuty MMF a samotny hrad s vezami RDI.
uz nikdy viac 😝

katrin21
13. júl 2010

co je to RDI???
ale podla mna to MMF musi mat chut viac ako jojo nez ako marcipan, nie?

sisa.b
13. júl 2010

@katrin21 RDI je hmota na potahovanie a podla mna chuti ako MMF bez aromy. je to sladka cukrova hmota. marcipan nam nechuti

alionuska
13. júl 2010

No baby...nic nestiham,lebo sa skoro stale chladim..je neskutocne teplo..tigra som dokoncila,ale topil sa mi pod rukami...uff... 😝 😝

dm1
13. júl 2010

@sisa.b super ako vzdycky!!!!

katrin21
13. júl 2010

mne zas chuti marcipan... hmm. tak neviem.,.... ale zase marcipan je nevyhnutne do zlta, ked je z mandli, tak mozno mi chuti aj to z mlieka, ale neviem o tom 😀 ale ta esterhazy bola taka smotanova, tak asi bola original a to nemalo chybu 🙂

a to RDI sa ako robi?

katrin21
13. júl 2010

😀 alionuska: a toto si ako dokazala, mam dost!!
baby, vy musite mat doma plne chladnicky len tôrt

katrin21
13. júl 2010

je to perfektne, ten tiger🙂

dm1
13. júl 2010

ali super tiger!

baby nemate fotopostup na slnecnicu?

katrin21
13. júl 2010

ako dokazes urobit ten tvar? nejako to orezavas s vacsieho kusa???

dm1
13. júl 2010

@katrin21 - RDI sa nerobi doma je to kupovana hmota

katrin21
13. júl 2010

a kde sa da kupit?

bianca
13. júl 2010

tak kvetinky i listky dorobene.Este musim vymysliet daco modre a mozno budem spokojna.Akurat sa mi hrozne zle robila rucka na kosik.Musim si najst neaku vychytavku...

no a k tym ornamentom...ja mam taku sadu na zdobenie kremom kde su aj rozne ornamenty tak mozno skusim kupit tu zdobicku v tube a poskusam ci to bude drzat na marcipane

dm1
13. júl 2010

@katrin21 v internetovych obchodoch ako aj ostatne kupovane hmoty napr. www.peceniehrou.sk tam maju tusim aj pravy marcipan

katrin21
13. júl 2010

aha.. kuknem, diky

benjik
13. júl 2010

jinak já mám potvrzenou objednávku na začátek srpna pro tetina přítele k narozkám,byl úplně hotový z toho dortu k svátku,co mu teta u mě objednala,tak k narozkám ho chce teta zase ode mě. Tak uvidím co si na mě vymyslí.Zatím vím jen,že má být zase jinak barevný podklad než ozdoby.

@sisa.b si děláš prdelky,že je to dort? 😲 😲 😲 to je něco neskutečného, nádhera!!'!!!! 😵 😵 😵

@alionuska a má to cenu tě ještě chválit? 😀 nádhera jako vždy,ty fousky jsou z čeho?

alionuska
13. júl 2010

Dakujem vaaaaaaaaaaaam..... 🙂 🙂

@benjik tie fuziky su bavlnene nite,namocnene v bielku(aby vytvrdli) .Raz som ich skusala robit...baby to robia tak,ze na konce daju kusok hmoty a maju piestiky do kietkov..ale mne sa s tym nedalo robit,tak som ich vyuzila aspon na fuziky🙂))) 😀 😀

beruska2x
13. júl 2010

@alionuska k tomu snad nei co rict 😉

@sisa.b to je neskutecny, je naaadherny, fakt to sis dala makacku co 😲 ale vyplatilo se 😉

@dm1 slunecnici jako dort nebo jen ozdobu, kytku????

karmenta
13. júl 2010

nečetla jsem ani řádek v této diskuzi, ale viděla jsem obrázky vašich výtvorů a musím říct že se teda velice stydím. Já upeču tak bábovku a konec. Smekám před vámi!!

dm1
13. júl 2010

@beruska2x myslim kvetinu ako ozdobu. tusim som niekde videla postup kde sa vyuziva vykrajovatka na gerberu len to neviem nikde najst. mam objednavku na august na 50-tku este nevedia aku presne ja by som chcela slnecnicovy

@karmenta ja som bola rovnaka a skusila som prvu tortu v aprily a tak ma to chytilo ze teraz peciem o dusu

benjik
13. júl 2010

@alionuska díky za vysvětlení, a to jsem zrovna dnes říkala jaká škoda,že nemám pestíky,abychmohla zkusit i jiné kytky než růže.

benjik
13. júl 2010

@beruska2x to jo

dm1
13. júl 2010

tak mi prave potvrdila tu objednavku na 2 torty na tento vikend aj ked material dam komplet ja 😝 . Idem jej poslat par navrhov na tu tortu pre 18-tku

diky za postup na slnecnice!

a nemate nahodou postup aj na auticka bleska a tak ale ako male marcipanove na tortu? Alebo ine male auticka. Akosi uz cely den hladam a nic

katrin21
13. júl 2010

nooo., tie slnecnice mi pridu straasne gycove... 😝 ale proti gustu ziaden disputat....

katrin21
13. júl 2010

http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...
mne sa pacia taketo... hlavne vv tom prvom rade ta ruzova, ale keby bola v inej farbe, alebo ta vedla nej nalavo taka jemna.. jaaaj, tie su krasne🙂 je tam malo takych, co nemusim, vacsina krasna.... aj ked svadobne,,ale krasne🙂

katrin21
13. júl 2010

ked kvety tak v tomot style sa mi pacia🙂

http://www.mojasvadba.sk/album/view.php?vImageI...

a chalanovi na 18tku by som kludne dala aj toto,ale samozrejme, ak nie som rodic, ale kamarat 😀
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://image...

beruska2x
13. júl 2010

@dm1 tady je formule - jestli se ti to hodi 😉 http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...

@katrin21 no jo ale udelat takovy dort je tak min. 3 dny pilne peclive prace, schvalne to zkus 😉 😀