Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
11. okt 2012

@halienka 😅 😅 😅 aspoň niekomu sa torta páči, lebo mne nie ☹ , na ten "obal" dookola torty som použila kupovanú hmotu, ale neviem, kde bola chyba, keď som ju rozvaľkala a začala ňou poťahovať tortu, tak sa mi na hranách torty robili pukliny a bolo to veľmi vidieť, vyzeralo to ako polámaná čokoláda. Lebo torta mala byť ňou celá potiahnutá, tak potom som ju použila len na ten "obal" okolo torty, ale musela som hmotu poriadne nahriať a ešte takou teplou rýchlo obaliť boky torty. Toto je tá hmota, ja ju občas kupujem aj v nie čokoládovom prevedení na modelovanie kvietkov a postavičiek a s tou sa mi robilo super.

simasa
11. okt 2012

@79zuzana nemá chybu 😵

lussy23
11. okt 2012

@maya30 krásnA
@marci2305 krásna kittinka

lussy23
11. okt 2012

@muffinka8 krásny kvietok @anda1980 nádherná @romea krásna @pipka krásna tortička @aduskatt krásnučká @tinkaronko0710 náddherný oslík @pristela nádhera
@lamps krásna tortička
@alti nádherná

veronika1610
11. okt 2012

dievčence, určite tu už aká otázka bola, ale neprečítam 3840 strán 😀 idem robiť 1. poťahovanú, kúpila som marcipán dr. oetker, ale aj marshmallows, čo bude jednoduchšie (resp. čo menej spackám)?

muffinka8
11. okt 2012

@veronika1610 ten dr. oetker je strááášne jemný a topí sa v rukách 😖

aduskatt
11. okt 2012

@veronika1610 dr oetker zahod dalekooooooooooooooooooooooooo🙂) na potiahnutie jednej torty ti treba aspon 4 balicky a nerobi sa s nim dobre☹

veronika1610
11. okt 2012

@aduskatt
@muffinka8 ani kvetinky na ozdobenie ním nepôjdu?

aduskatt
11. okt 2012

@veronika1610 no, co ja si pamatam, tak nedrzali veru vemi tvar☹ ale skus...........ist pojdu, len otazka je, kolko sa s tym najdejes a ci bude vysledok adekvatny tomu

muffinka8
11. okt 2012

@veronika1610 Dr.Oetkerom ani nie 😖 fakt je to véééľmi mäkké a lepí sa to. Ja som z toho raz robila len jedno srdiečko a mini kvietky a o nervy. Navyše to ani nemá peknú farbu 😒

yamahafazer
11. okt 2012

moja dnesna

mia1111
11. okt 2012

už iba 20 strán prebehnem a budem na konci 😀 😀 😀

pipka
11. okt 2012

@vlada111 vies co moja..pamataj na tieto slova...este budes rada, ked bola v bruchu a nebehala okolo teba 😀 😀 😀
co jaaa by som za to dala, keby mi tu teraz nevrestali a pekne v bruchu čučali 😅 😀 😀 😀

pipka
11. okt 2012

jaaa som sa tu piplala s tou Snehulienkou nestastnou, ale jak tu tito dvaja upiri kruzia okolo, musela som to zbalit...takze dokoncit to zase len budem musiet v noci 😝 😅

pomooooc, nechcete ich niekto? 😅 😀 😀 😀 inak su dobri..najma u cudzich, nejedia vela a vcelku vela spia 😅 😀

svetielkoand
11. okt 2012

@pipka naaaaa sak posli, aspon nam bude veselsie 😀

eliska22
11. okt 2012

@njonja tá je nádhernááááá 😵

miciatko
11. okt 2012

@79zuzana ako si farbila ten sudok??

vecernicci
11. okt 2012

@jenie123 jj pekla jsem v misce z ikey, v té větší, myslím průměr 21 cm? 😉 je to fakt jednoduchý, ať pošlou jako chtějí fotku, základ je furt stejný pečený v misce, jen jiné zdobení 😉

lawli
11. okt 2012

@saminka Ahoj moja ,ešte nedopadla nijako...ďkujem krásne za gratuláciu...rôčik mala v pondelok...takže to nie je až tak opozdená gratulácia...tortičku jej chystám v sobotu...zajtra pečiem korpus a v nedeľu máme minioslavu... 😉

vecernicci
11. okt 2012

@pristela a já tě budu nahánět o méďu béďu 😀 😀

ajka82
11. okt 2012

ja dnes asi zacnem piect az o polnoci...male deta stale visi na mne 😖 zajtra nestihnem upiect aj naplinit 3 korpusy a v noci este dozdobit 🙄 ani naraz do rury ich nedam bo su velke na jedno poschodie...
myslite ze mozem dat aj na dve poschodia korpusy piect? 😕

abriela
11. okt 2012

Baby idem sa pochvalit, aj ked drahy ma uz zdrbal, naco mi to je, kedze ja som budem mat za rok upecenych len 8 potahovanych tort.
Dnesny ulovok za 20€ - dovoz z Ciech, podla nazvou na balickoch.

vlada111
11. okt 2012

@pipka juj moja, dali sme sa na boj 😅

pristela
11. okt 2012

@vecernicci chudák leží tu sám 😅 cez týžden ti ho poslem bo zienky cesky pridu az koncom mesiaca

abriela
11. okt 2012

BABY, pouzivate take nieco??? 😨 😨 😨
Ak ano, ako sa to pouziva. Mali to tam, za 3e, ale nevedela som co sa s tym robi.

marci2305
11. okt 2012

@njonja Krásna...Úplne ako živá. 😉
@79zuzana Tá bábätková vôbec nieje odfláknutá...Veď je úžasná. Na bábätko máš formičku...? Je také netradičné!

jakelina
11. okt 2012

@abriela taky nevím jak se s tím dělá 😀 😠

mimcak
11. okt 2012

@abriela aj u nás ich má čiňak,ale tiež som to nechala tam,lebo neviem čo s tým asi su to iba naynačovacie ornamentz,alebo čo 😕 😨 😨

abriela
11. okt 2012

OSPRAVEDLŇUJEM sa za neprimeranu velkost FOTKY.

79zuzana
11. okt 2012

@miciatko len tak gelovkou hnedou Wilton... tahala som stecom ciary hore dole 😀