Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. okt 2012

@abriela pouziva sa to hlavne na kremove torty naznacis s tym na povrchu a zdobis kremom podla toho. ale kludne sa da aj do hmoty a potom tahat napr. bielkovou polevou ciary

79zuzana
11. okt 2012

@marci2305 dakujem, je taka krivo potiahnuta, hrbolata 🙂 ale nevadilo to, aj tak sa susedka potesila 🙂 na babatko som si objednavala formicku z ciny cez ebay. manzel sa smial ze aj toto babatko vyzera jak cinanko 😀 😀 😀

sisix
11. okt 2012

@abriela tim se snad naznacuje na potahovku a pak maluje glazurou, pokud se nepletu. 🙂

mariann2
11. okt 2012

ahojte, pridávam svoje dnešné, s tým bártom som sa natrápila, už sa nikdy na takú opachu nedám nahovoriť 😝

halienka
11. okt 2012

@lamps no ako aj mne by sa na tú tortu hodila ešte aspoň nejaká exkluzívna stuha alebo čo, je trochu taká prázdna, ale ten čokoládový okraj je veľmi zaujímavý 🙂 ja mám toriž za 3 týždne robiť tortu svokre na 70-ku a chce ju polievanú čokoládou, nemá rada tie poťahovacie hmoty. Lenže ja som totál začiatočník, zatiaľ som robila len 4 torty so smartflexom, polievanú čokoládou som ešte nikdy nerobila a fakt mi lepí či to zvládnem 😝 😀 zatiaľ som polievala len vždy na vianoce pišk´´otové jednohubky a to sa mi pravudelne každý druhý rok tá poleva zdrcne 😀 ešteže výzdobu mi povolila z hmoty 😀 tak ja teraz špekulujem a vyhľadávam kadečo, ako by som to zvládla so cťou, keďže ide o svokru 😀 v našom cukrárenskom obchode majú aj takú hnedú a bielu čokohmotu, zrejme niečo podobné ako si dala foto, len bolo to v takom priehľadnom obale. Predavač povedal, že to je vlastne čokoláda, dá sa s tým pracovať ako s poťahovkou ale ide to trošku horšie. Ale aj tak neviem, či by mi to svokra schválila, keď chce polievanú...

micmo
11. okt 2012

Ahoj holky, preji vam hezky vecer. Tak vam tady chci pridat svoje dve,dnes odevzdane dorty 🙂 Prvni je puncovina 2,5kg, druhy piskot s mascarpone, slehackou,reckym jogurtem a malinami 2,7kg

mizulienka
11. okt 2012

@micmo krasne su obidve 😉 to si niekto normalne ako tortu objednal puncovinu?? to som este nepocula 😉

vecernicci
11. okt 2012

@pristela to neva, klidně ho pošli po nich 😉 stejně mu ho dám až na vánoce a do těch zbývá ještě 74 dní 😀 😀 😝

micmo
11. okt 2012

@mizulienka Dekuji za pochvalu, no pani miluje pry puncove rezy, tak ze jestli bych mohla udelat takovy dort. Sice jsem udelala,ale vubec netusim jak mohl chutnan, puncovinu jsem delala poprve 😅

janulabj
11. okt 2012

to čo davala @abriela maju aj u nas v činane....vypichovačky, kostice,atd 🙂 ja som tiež kukala jak puk, a predtym nakupila draho

dm1
11. okt 2012

@micmo ale puncove rezy a puncovina su uplne odlisne 2 veci 😕

evvina
11. okt 2012

Můj dnešní souboj s traktorem, foceno zatím jen mobilem.

abriela
11. okt 2012

@janulabj Ja som nakupovala v domacich potrebach, alebo v nejakom eurovom obchode. Aj ked prvy nakup bol u cinana ale uz nejako nema cukrarenske pomocky.

janula.h
11. okt 2012

hello 3 dokončené 4 čaká a zajtra šup smer Ba 🙂

lucinka
11. okt 2012

babule - radkyne... zajtra sa chystám 1-krát na chocotransfer... 😕 do roztopenej čoko ešte niečo pridávate? myslím ceru alebo niečo? a môžem to robiť z tej čoko z Lidla? @dm1 prosím o radu, ty robíš často s čokoládou úžasné torty... 🙂

saminka
11. okt 2012

@lokalistin aha to je super a teda kolik dnu do predu bych si mela udelat malou postavicku? aby se to jako nerozpadlo 😅 urco to vyzkousim na to modelovani a mmf necham na potahovani, to mi vyhovuje nejvic 😉 a vydrzi mi otevrena? kdyz ji mam zabalenou samozrejme, a i obarvena?

zdenallicka
11. okt 2012

Hele, berunky, takže:

- pro tu holku, co ji vůůůbec neznám, jsem vybrala něco v tomto stylu (zelený dort), jen se asi nebudu piplat s těmi tečičkami, ale asi to jakoby prošiju a do těch spojů dám malé kvítečko, kombinace ale takováto
- bude to krabice (viz druhý obrázek), kulatá, pootevřená
- z ní budou vyčuhovat květiny (je to přeci jen pro holku) a mezi nimi nějaká kost (studuje antropologii)
- není to blbé? Nezanikne tam ta kost? Máte jiný tip? Soused chce pro dceru něco s kostmi..

micmo
11. okt 2012

@dm1 Je, je no dekuji ja to spatne napsala....!!!! Ted jsem to pochopila, nemyslela jsem puncovinu na dotvarovani dortu,ale puncove rezy... Dekuji 🙂
@mizulienka

lamps
11. okt 2012

@halienka No veď práve, že ona na ňu už nič nechcela, žiadnu stuhu. A kvietky chcela len úplne drobné a len biele, dnes si ju bola zobrať, páčila sa jej. Ona mi poslala dve torty, že ako si predstavuje, aby bola táto urobená - potiahnutá podľa jednej a drobné kvietky z druhej torty, tak mala, čo chcela. Ja by som ju, keby bolo podľa mňa urobila úúúúúúplne inak. Vôbec s ňou nie som spokojná a dúfam, že takto presne určenú tortu už tak ľahko robiť nebudem.

micmo
11. okt 2012

To uz asi ten popisek nejde upravit, ze??
@dm1

dm1
11. okt 2012

@lucinka mozes dat kludne aj ceru aby sa lepsie krajalo a ja pouzivam iba tu z lidla. Tam je dolezita ta teplota coko

dm1
11. okt 2012

@micmo nie uz to nejde opravit. ja som si aj myslela ze to musi byt preklep 😉

micmo
11. okt 2012

@dm1 Aha, tak snad si toho moc holek nevsimne 😅

dm1
11. okt 2012

@zdenallicka ja by som tam tu kost asi nedavala 😝. nechala by som to ako krasnu neznu zensku torticku

zdenallicka
11. okt 2012

@dm1 Jenže on na tom trvá... 😒 Původně chtěl uúéct kost, potom něco s kostí a tohle je můj jakoby ústupek, protože se mi to k holce vůbec nehodí..

lucinka
11. okt 2012

@dm1 a tortu môžem celú potrieť krémom (idem robiť gaštanovú plnku so šlahačkou)? alebo klasika s maslom a cukrom?

zdenallicka
11. okt 2012

@lucinka Jen máslo a cukr... Nebo máslovopudinkový krém, prý i nutela..

dm1
11. okt 2012

@lucinka pod coko je uplne jedno aky ide krem takze kludne aj takou akou plnis 😉

dm1
11. okt 2012

@zdenallicka nooo a co keby si to urobila akoze total salamunsky??? je to otvorena krabica tak pod vrchnak schovaj veeeeliku kost ktora ale vooobec nebude vytrcat 😀

mizulienka
11. okt 2012

@micmo ja som si to domyslela 😉