• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela je krasna moc moc, ukladam. Ja prevazela dortu tu modrou s masli a vydrzela to, ale bylo to jen neco pres dve hodiny a vetsina na dalnici. TAkze pohoda. Drzim palecky at se krasna dorta, dostane na misto cela. :wink:
13. okt 2012 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Taky jsem včera dělala dort mamince k 50.narozeninám... ale jsem amatér, spíše mi dělá radost, že ten druhý bude mít taky radost... orchidejky jsou umělýýý... na marcipánové jsem si netroufla - neumím je... :sweat_smile: :slight_smile: Ale to mi snad maminka odpustí.. orchideje miluje.. :dizzy_face: a druhý dortík jsme dělali kamarádce synkovi k 1.roku.. měl radost.. :dizzy_face:
13. okt 2012 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
Moje jedna malá, váží trošku přes dvě kila. Krém vanilkový, rybízová marmeláda a světlý korpus. Potaženo mléčným marcipánem.
13. okt 2012 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@jakelina Je nádherná, jen ti tam chybí čárka před "že".. :wink:
13. okt 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin dakujem :dizzy_face: takto nahusto sa ten vzor paci aj mne, ale prilis casto by som to robit nechcela :wink:
13. okt 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka já právě nevím, jestli se to na dort dělá ta čárka, přijde mi to divné. Myslíš že to tam mám dodělat???
13. okt 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 obidve su krasne...ale ja ta uplne chapem a to este ani nie som v robote...mala by som nastupit v aprili, tiez si myslim, ze skoncim, ked uz zacnem pracovat, ako inac :cry:
ale tak z casu na cas si urcite urobim radost nejakou tortickou a potom budem piect, ked uz budem na dochodku :wink: :wink: :grinning:
13. okt 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina je nadherna, krasna ruze a cele to aranzma :wink: super.
ja by som tam tiez tu ciarku dala.
aky vanilkovy krem si prosim ta robila?
13. okt 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 neblazni, ta s dedom je perfektna :slight_smile:
13. okt 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina No, já bych to bez čárky nepustila ven..:slight_smile: Já bych ji určitě udělala...:slight_smile: A proč ti to přijde divné? Vždyť je to pravidlo pravopisu..:slight_smile: Já jsem na velmi citlivá (někdy až moc), takže chyby vidím všude a jsem na to pes.. :sweat_smile: :grinning:
13. okt 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka len tieto, ostatne pouzivam
13. okt 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka právě mi paní poslala dort jako vzor a tam ta čárka není ve stejném nápise, tak asi proto mi to přijde divné, tak já ji tam jdu dodělat.

@mizulienka uvařila jsem ve šlahačce vanilkový lusk a rozpustila jsem tam bílou čokoládu, asi polovinu a lžíci hladké mouky. Po vychladnutí jsem zašlehala do jednoho másla
13. okt 2012 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@eliska22
@daducha

Ani nevíte, jak vám rozumím, kočky... Taky jsem to tak měla, dala jsem si asi 6 týdnů přestávku a pak to šlo..:slight_smile: Měla jsem čas na sebe, na muže, na domácnost, na psa, mohla jsem si v klidu sednout k televizi a nedělat NIC, kafe jsem pila jako člověk u stolu a ne u kuchyňské linky, jedla jsem v klidu, nezobala jsem sem tam něco z lednice (protože sednout si na půl hodiny k obědu???? :astonished: :astonished: :astonished: Nebyl čas! )... ROzumím vám a přestávku doporučuju.. Naberete nové síly, budete se inspirovat, začne vám to za nějakou dobu chybět... A taky máte ty tisíce korun v pomůckách... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Držím pěsti a nepřestávejte sem chodit!!! :slight_smile:
13. okt 2012 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Čárku jsem dodělala :grinning: :grinning: :grinning:
13. okt 2012 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka ďakujem za podporu, dobre padli takéto slová :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: aj ostatným dievčatám ďakujem :wink:
13. okt 2012 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daducha sme na tom rovnako ako čítam :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja už ani neviem ako dorobím tie posledné objednávky, totál unavená, znechutená, nebaví ma to :frowning2: :frowning2: :frowning2:
13. okt 2012 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka tá snehulienka je nádhernááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. okt 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka tá sova nemá chyby :slight_smile: :dizzy_face:
13. okt 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 podla mna pre klud v dusi urob radsej klasicku jednoduchu :wink:
13. okt 2012 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 Děkuju, kočenko..:slight_smile: Zvládneš to dodělat, vybičuješ se, jsi přece ženská a ne nějaká srágora.. :slight_smile: Všechno dobře dopadne.. Vím to.. :dizzy_face: Síla pozitivního (a kolektivního) myšlení, nevzdávej se.. :slight_smile:
13. okt 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja jedna tohtotyzdnova :wink:
13. okt 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@jakelina vies ako moja....s tou ciarkou to bude UUUUUPLNE inaaa torta :grinning: :grinning: :grinning:
ale ja by som ju tam asi tiez dala :wink:
13. okt 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka uz je to tam... strhla som ju, spravila klasicku a jak som ju lepila dokopy, mi zvonil mobil, ze za 2 min su u mna pre tu tortu... ale tak klasicka by sa nemala zviest, aj ked neni vytvrdnuta, pekne drzi ked je hrubsia, a paci sa mi to viac... dam potom foto este s jednou... teraz musim s babami lepit billa nalepky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. okt 2012 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eliska22 podla mna su tie torticky nadherne, najma ten dedko sa ti suprovo podaril, ten nemaaaa chybu :sunglasses:

ale chapem tu vycerpanost..ja som doma, mam tento tyzden tri a padam na hubu :stuck_out_tongue_closed_eyes: keby som este aj do roboty chodila, tak nehrozi...
ale mozno keby si si bravala len taku jednu "kondičnú" raz mesacne... :confused: :wink:
13. okt 2012 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 lepte lepte babulky :grinning: :grinning: :grinning:
nam dosiel tatik po dvoch dnoch..tak sa venuje...a maminka ma koonecne polhodku klud :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
13. okt 2012 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cwilinge77 oki, ja len ze ci nahodou nemas obchod a nepredavas..ale ja si kupim u nas, nie je problem :wink:
13. okt 2012 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka no úplně jiný dort, to vidím sama, něco jako to tvoje g :grinning: :grinning: :grinning:
13. okt 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mizulienka ten gombikovy stromcek je perfektnyyyy :slight_smile:
13. okt 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak tak tak taaaaaaak :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. okt 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 , @daducha - presne ako baby píšu... potrebujete pauzu, lebo robiť tortičky s nechuťou je o ničom... ja vás stále neprestanem obdivovať za to, aké množstvo tortičiek stihnete za víkend urobiť, toto by som ja nikdy nedala, mne stačí jedna torta a aj tá mi trvá celý deň. Robíte nádherné torty, bola by škoda prestať úplne, ale podľa mňa, keď si dáte na čas pauzu a potom začnete pozvoľna po jednej, max. 2 torty sem-tam, uvidíte, s akou radosťou ich budete robiť :wink: . Ja sa na každú jednu moju teším, lebo viem, že je len jedna a tak stíham aj oddýchnuť, aj drobcovi a domácnosti sa povenovať. Moc držím palce, nech počas oddychu naberiete novú chuť do robenia tortičiek :hearts:
13. okt 2012 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok