Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
13. okt 2012

@pristela je krasna moc moc, ukladam. Ja prevazela dortu tu modrou s masli a vydrzela to, ale bylo to jen neco pres dve hodiny a vetsina na dalnici. TAkze pohoda. Drzim palecky at se krasna dorta, dostane na misto cela. 😉

beatrice.h
13. okt 2012

Taky jsem včera dělala dort mamince k 50.narozeninám... ale jsem amatér, spíše mi dělá radost, že ten druhý bude mít taky radost... orchidejky jsou umělýýý... na marcipánové jsem si netroufla - neumím je... 😅 🙂 Ale to mi snad maminka odpustí.. orchideje miluje.. 😵 a druhý dortík jsme dělali kamarádce synkovi k 1.roku.. měl radost.. 😵

jakelina
13. okt 2012

Moje jedna malá, váží trošku přes dvě kila. Krém vanilkový, rybízová marmeláda a světlý korpus. Potaženo mléčným marcipánem.

zdenallicka
13. okt 2012

@jakelina Je nádherná, jen ti tam chybí čárka před "že".. 😉

maya30
13. okt 2012

@lokalistin dakujem 😵 takto nahusto sa ten vzor paci aj mne, ale prilis casto by som to robit nechcela 😉

jakelina
13. okt 2012

@zdenallicka já právě nevím, jestli se to na dort dělá ta čárka, přijde mi to divné. Myslíš že to tam mám dodělat???

mizulienka
13. okt 2012

@eliska22 obidve su krasne...ale ja ta uplne chapem a to este ani nie som v robote...mala by som nastupit v aprili, tiez si myslim, ze skoncim, ked uz zacnem pracovat, ako inac 😢
ale tak z casu na cas si urcite urobim radost nejakou tortickou a potom budem piect, ked uz budem na dochodku 😉 😉 😀

mizulienka
13. okt 2012

@jakelina je nadherna, krasna ruze a cele to aranzma 😉 super.
ja by som tam tiez tu ciarku dala.
aky vanilkovy krem si prosim ta robila?

maya30
13. okt 2012

@eliska22 neblazni, ta s dedom je perfektna 🙂

zdenallicka
13. okt 2012

@jakelina No, já bych to bez čárky nepustila ven..🙂 Já bych ji určitě udělala...🙂 A proč ti to přijde divné? Vždyť je to pravidlo pravopisu..🙂 Já jsem na velmi citlivá (někdy až moc), takže chyby vidím všude a jsem na to pes.. 😅 😀

cwilinge77
13. okt 2012

@pipka len tieto, ostatne pouzivam

jakelina
13. okt 2012

@zdenallicka právě mi paní poslala dort jako vzor a tam ta čárka není ve stejném nápise, tak asi proto mi to přijde divné, tak já ji tam jdu dodělat.

@mizulienka uvařila jsem ve šlahačce vanilkový lusk a rozpustila jsem tam bílou čokoládu, asi polovinu a lžíci hladké mouky. Po vychladnutí jsem zašlehala do jednoho másla

zdenallicka
13. okt 2012

@eliska22
@daducha

Ani nevíte, jak vám rozumím, kočky... Taky jsem to tak měla, dala jsem si asi 6 týdnů přestávku a pak to šlo..🙂 Měla jsem čas na sebe, na muže, na domácnost, na psa, mohla jsem si v klidu sednout k televizi a nedělat NIC, kafe jsem pila jako člověk u stolu a ne u kuchyňské linky, jedla jsem v klidu, nezobala jsem sem tam něco z lednice (protože sednout si na půl hodiny k obědu???? 😲 😲 😲 Nebyl čas! )... ROzumím vám a přestávku doporučuju.. Naberete nové síly, budete se inspirovat, začne vám to za nějakou dobu chybět... A taky máte ty tisíce korun v pomůckách... 😅 😅 😅

Držím pěsti a nepřestávejte sem chodit!!! 🙂

jakelina
13. okt 2012

Čárku jsem dodělala 😀 😀 😀

eliska22
13. okt 2012

@zdenallicka ďakujem za podporu, dobre padli takéto slová 😵 😵 😵 aj ostatným dievčatám ďakujem 😉

eliska22
13. okt 2012

@daducha sme na tom rovnako ako čítam 😝 ja už ani neviem ako dorobím tie posledné objednávky, totál unavená, znechutená, nebaví ma to ☹ ☹ ☹

eliska22
13. okt 2012

@pipka tá snehulienka je nádhernááááááááá 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
13. okt 2012

@zdenallicka tá sova nemá chyby 🙂 😵

pipka
13. okt 2012

@ajka82 podla mna pre klud v dusi urob radsej klasicku jednoduchu 😉

zdenallicka
13. okt 2012

@eliska22 Děkuju, kočenko..🙂 Zvládneš to dodělat, vybičuješ se, jsi přece ženská a ne nějaká srágora.. 🙂 Všechno dobře dopadne.. Vím to.. 😵 Síla pozitivního (a kolektivního) myšlení, nevzdávej se.. 🙂

mizulienka
13. okt 2012

moja jedna tohtotyzdnova 😉

pipka
13. okt 2012

@jakelina vies ako moja....s tou ciarkou to bude UUUUUPLNE inaaa torta 😀 😀 😀
ale ja by som ju tam asi tiez dala 😉

ajka82
13. okt 2012

@pipka uz je to tam... strhla som ju, spravila klasicku a jak som ju lepila dokopy, mi zvonil mobil, ze za 2 min su u mna pre tu tortu... ale tak klasicka by sa nemala zviest, aj ked neni vytvrdnuta, pekne drzi ked je hrubsia, a paci sa mi to viac... dam potom foto este s jednou... teraz musim s babami lepit billa nalepky 😝

pipka
13. okt 2012

@eliska22 podla mna su tie torticky nadherne, najma ten dedko sa ti suprovo podaril, ten nemaaaa chybu 😎

ale chapem tu vycerpanost..ja som doma, mam tento tyzden tri a padam na hubu 😝 keby som este aj do roboty chodila, tak nehrozi...
ale mozno keby si si bravala len taku jednu "kondičnú" raz mesacne... 😕 😉

pipka
13. okt 2012

@ajka82 lepte lepte babulky 😀 😀 😀
nam dosiel tatik po dvoch dnoch..tak sa venuje...a maminka ma koonecne polhodku klud 😝 😎

pipka
13. okt 2012

@cwilinge77 oki, ja len ze ci nahodou nemas obchod a nepredavas..ale ja si kupim u nas, nie je problem 😉

jakelina
13. okt 2012

@pipka no úplně jiný dort, to vidím sama, něco jako to tvoje g 😀 😀 😀

pipka
13. okt 2012

@mizulienka ten gombikovy stromcek je perfektnyyyy 🙂

pipka
13. okt 2012

@jakelina tak tak tak taaaaaaak 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
13. okt 2012

@eliska22 , @daducha - presne ako baby píšu... potrebujete pauzu, lebo robiť tortičky s nechuťou je o ničom... ja vás stále neprestanem obdivovať za to, aké množstvo tortičiek stihnete za víkend urobiť, toto by som ja nikdy nedala, mne stačí jedna torta a aj tá mi trvá celý deň. Robíte nádherné torty, bola by škoda prestať úplne, ale podľa mňa, keď si dáte na čas pauzu a potom začnete pozvoľna po jednej, max. 2 torty sem-tam, uvidíte, s akou radosťou ich budete robiť 😉 . Ja sa na každú jednu moju teším, lebo viem, že je len jedna a tak stíham aj oddýchnuť, aj drobcovi a domácnosti sa povenovať. Moc držím palce, nech počas oddychu naberiete novú chuť do robenia tortičiek ♥