Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav
14. júl 2010

babulky to s tym stretkom sme vymysleli dobre, teda alionuska to zorganizuje, upecie nam torticku, my sa napapame a bude nam dobre 😀 😀 😀
mimochodom, keby bolo fakt nejake stretko v druhej polovici augusta ja by som prisla, len dajte vediet vopred, aby som dotiahla aj tie moje 4 pomocky co mam 😉 🙂
katrin, u nas je asi 30tisic zamestnancov, tak by som sa ani necudovala ze sa nas tam pripaja viac
vinka, nepochybujem o tom ani chvilku ze si genialna 😉

vinka
14. júl 2010

@henikav 😀 😀 😀 😀

vinka
14. júl 2010

Bože trpnem.Večer chcem skúsiť orezať auto.Ak nepôjde počkám do rána držte palce. 😉

henikav
14. júl 2010

vinka podla mna ho daj na polhodku predtym do mrazaku

zuzana0409
14. júl 2010

ahojte akurat skusam robit mnarcipan co suseneho mlieka a nejaky je mazlavy neviem co mam s nim spravit dat do chladnicky????som tam dala 150gsus .mlieka,150g pr.cukru 2pl oleja ,2pl medu a 3plvody..poradte

henikav
14. júl 2010

zuzanka ak je velmi mazlavy, tak pridaj praskovy cukor a susene mlieko, po spracovani by mal mat konzistenciu ako hustejsie cesto

vinka
14. júl 2010

@henikav asi máš pravdu.Nechám ho ešte prituhnúť v mrazáku a potom ho orežem. 😉

vinka
14. júl 2010

ako plastelína nie? 😕

henikav
14. júl 2010

ano vinka, presne ako plastelina

zuzana0409
14. júl 2010

dakujem uz je to lepsie...a na com to mam valkat???posypat si dosku pr.cukrom???alebo cim?

zdenallicka
14. júl 2010

Já podsypávám škrobem...😉

zuzana0409
14. júl 2010

ked budem potahovat marcipnom torta musi byt uplne vychladena?a mozem ju potriet slahackou po celom povrchu?

zdenallicka
14. júl 2010

Jj, pořádně vychlazená, ale potahovka nesmí přijít do styku se šlehačkou... potírá se máslovopudinkovým krémem nebo jen máslem vyšlehaným s cukrem.. někdo potírá i marmeládou nebo nugetou...

benjik
14. júl 2010

to aby jste to setkání udělaly někde na hranicích,když je vás půlka ze SR a půlka z ČR ne? 😀

zuzana0409
14. júl 2010

a preco nie so slahackou? ☹ nemam ani dzem...

zuzana0409
14. júl 2010

a medom ju mozem potriet??

benjik
14. júl 2010

@zuzana0409 šlehačka ti rozmočí potah,med by relativně i šel v hoooodně tenké vrstvě

zuzana0409
14. júl 2010

@benjik diky tak dufamze sa mi to po prvy krat podari.... 😉

benjik
14. júl 2010

@zuzana0409 držím pěsti.

sloniiicek
14. júl 2010

@bzucinka2 - slzicky mali velky uspech aj naramne chutili. 😀

sloniiicek
14. júl 2010

ahojte kocky, chcela som vas poprosit o radu, neviete, co by sa take dalo spravit pre 19-rocneho chlapca, ktory ma rad serm, spev a chodieva ministrovat do kostola?

alionuska
14. júl 2010

@vinka jaaaaaaaaaaj,aka poklona ,ze ja som z vas najsikovnejsia.. 😵 😵 😵 Dakujeeeeeeeeeeeem... 🙂 🙂 🙂 no citam citam a tu sa nieco organizuje...a to ako kde by sme sa stretli ,ked sme tu z celej republiky??? Inak mozme sa aj u nas doma a kazda mi mozete nieco priniest a ja tu tortu rada upeciem pre vas! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jaj baby vypekam o stosest...uz mi je ale faaaaaakt teplo..a este aj ten notebook sáala jak nazhaveny... 😀 😀 😀

benjik
14. júl 2010

@sloniiicek udělat dort na který dáš vyříznutý kord?

benjik
14. júl 2010

tady to není jen z republiky,ale z celé Evropy,nesejdeme se někde u moře? 😀

vinka
14. júl 2010

@benjik no to by bolo medzinárodné stretko 😀 😀 😀

henikav
14. júl 2010

ok baby, tak ak chcete silou mocou v zahranici, navrhujem belgicko, mame tu studene spinave more, drahotu a kopu neprijemnych ludi, ale aspon to budem mat blizsie

benjik
14. júl 2010

@henikav velmi lákavá představa,ale to klidně můžu zůstat v Čr a mám to samé,jen to moře si teda domyslím 😀
Holky myslíte,že je dobrá kombinace hnědý potah a na to žluté růže? Přemýšlím právě nad tím dortem co mám dělat začátkem srpna. Je to pro chlapa,tak nemůžu dát růžovou a červená se mi pro něj taky příčí.

henikav
14. júl 2010

benjik, ja by som dala zlte aj oranzove

zdenallicka
14. júl 2010

A já zelenkavé a oranžové..🙂

benjik
14. júl 2010

@henikav hm to by nemuselo být špatné. Mám právě představu,že to bude dvoupatrák a z vrchu ty růže budou jakoby přepadávat dolů,že se tím vlastně jedna strana zakryje,jestli tušíte co myslím,zkusím najít něco podobného a hodit to sem.