Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
14. okt 2012

@abriela super..tak buduci tyzden aj ja nabieham do kaufu na nakupy 😎

abriela
14. okt 2012

@pipka POZOR - akcia plati len 3 dni. Od pondelka do stredy.

pipka
14. okt 2012

@abriela nabieham hned v pondelok, dakujeeem 😵 😵 😵

aduskatt
14. okt 2012

@pipka no este ze nas tu mas🙂

vlada111
14. okt 2012

@lamps juuuuj ten je rozkošný, paráda

miciatko
14. okt 2012

@vlada111 dakujem

pipka
14. okt 2012

@vlada111 ece furt tu strasis? 😅 😅 ze ty to mas vyratane a rodis az na svoje meniny...zeee? 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😀

alebo predsa len cakas az na toho 27.10. a rodis na Sabinkine meniny? 😅 😀

miciatko
14. okt 2012

@florentina nieje to tazke, psa som si vyformovala, dotvarovala puncovinou dala riadne zachladit a potom celeho obliala vlaznou cokoladou , porozotierala a cakala az kym to zatuhne ,potom ma napadlo robit to vonku a tam tuhla cokolada ryyychlo, tak sa to robilo dobre , potom som ho potrela este raz cokoladou so stetcom a s kosticou urobila ryhy, usi som urobila z hmoty a po vrchu potrela cokoladou .. . nic tazke ,len narocne na cas . .

vecernicci
14. okt 2012

@mizulienka tak to nevím, ještě nám nepřišly letáky ☹

vecernicci
14. okt 2012

@florentina to autíčko mělo 1,5 kila 😝 a to po mně chtěli jen kilový, ale je to známá mojí tchyně, tak jsem jim ho udělala 😝 😝 🙄

mia1111
14. okt 2012

babulky, tak som skúsila aj manželov noťas, to isté, napadlo ma kuk na stránku Orange, či zasa čosi nerobia a jasné, že od dnes do 25. robia akési technické zásahy, no paráda, aspoň že problém nie je v PC 😝 . Tak ja olajkujem asi až zajtra, alebo o desať dní, ak im to bude trvať tak, ako zvyčajne 😠

aduskatt
14. okt 2012

tak opat nieco zaujimave, este ze Popoluska byvala na zamku a poskytla inspiraciu🙂

mia1111
14. okt 2012

@lawli - super to vyzerá, piekla si red velvet? Akú plnku? Dala by som "like", ale nefunguje mi to ☹

miciatko
14. okt 2012

@simasa @dm1 koceny ako bolo na stretku a hlavne co hovorite na Airbrush?????

lawli
14. okt 2012

@mia1111 aj tak ďakujem 😉 ....áno piekla som red velvet a plnku som dala pribinák...tento :
* Pribináčikový od Lucky *

2 slahacky vyslahat,
pridat 500g makkeho tvarohu,
2 lyzice praskoveho cukru,
2 vanilkove creme ole.

- je to super kombinácia ,môžem len odporúčiť ,ak to nemáš k nám ďaleko dojdi na kávičku ešte trochu je 😵 😵 😵

mizulienka
14. okt 2012

@lawli lawli vyzera to super a vsetko najlepsie malej 😉
napises mi prosim presny recept podla ktoreho si isla, popripade, ci si davala menej cukru alebo iecoho ineho, dakujem 😉

mizulienka
14. okt 2012

@daducha ty si vravela, ze si robila ten biely krem s mascarpone na hnedu variantu? bolo to dobre?

mia1111
14. okt 2012

@lawli - ten pribináčkový mám odskúšaný, je super, aj si dávala nejaké ovocie? Ten red velvet si robila ten z USA? Musím ho už aj ja dakedy vyskúšať 😉 . Šla som lajknúť a hneď sa mi to vrátilo, nemám na to nervy 😒 .

mia1111
14. okt 2012

@lawli a celkom som zabudla, malinkej prajem všetučko najlepšie 😵 😵 😵 😵

lucka_o
14. okt 2012

@aduskatt

@abriela
@luciahromadkova baby dakujem za odpovede,chcu tortu pre 15 ludi....takze asi urobim spodok nejaky maly obdlznik a nan ten stroj, ale rozmyslam ci ho urobit z hmoty alebo ho tpbit z korpusov....hm??? co poradite?
@pristela co ty na to?

mimcak
14. okt 2012

baby od stredy bude maslo v akcii aj v Tesco. Práve čumím do letáku

lawli
14. okt 2012

@mizulienka ďakujem pekne za prianičko...ono to nielen vyzerá super ,ale aj chutí...receptík ti rada napíšem aj presne ako som robila...
Červený samet (Red Velvet)
těsto: 250 g mouky (napůl hladkou a polohrubou), 0,5 lžičky soli, 2 lžičky kakaa (15 g), 113 g másla, 300 g cukru krupice, 2 velká vejce, 1 lžička vanilkového extraktu , 240 ml podmáslí, 1 balíček červené barvy, 1 lžička sody, 1 lžička octa
Postup:
Dno formy vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou.
Smícháme mouku a prosátým kakaem.
V podmáslí rozmícháme barvu.
Změklé máslo rozšleháme se soli, přidáme cukr a šleháme další cca 3 minuty. Pak po jednom zašleháme celá vejce a vanilkový extrakt.
Nakonec postupně vešleháme třetinu mouky, polovinu podmáslí, druhou třetinu mouky, druhou polovinu podmáslí a zbytek mouky.
Sodu v malém hrníčku zalijem octem. Směs vzkypí, okamžitě ji nalijeme na těsto a vařečkou rychle do těsta zamícháme.
Těsto rozetřeme do připravené formy a vložíme do trouby vyhřáté na 175°C. Pečeme asi hodinu, zkusíme špejlí.
Upečený korpus necháme asi 10 minut ve formě odpočinout. Pak opatrně nožem odřízneme korpus od stěny formy, vyjmeme a necháme vychladnout, nejlépe na mřížce. Zcela vychladlý korpus zabalíme do fólie a uložíme minimálně na hodinu do ledničky, lépe přes noc.

-robila som dve dávky do jednej formy 25x25 cm ,kakaa som dala 3 KL (používam holandské a je moc tmavé ,tak som sa bála aby neprebilo červenú) ,vanilkový extrakt samozrejme nemám ,tak som dala 2 ks vanilinového cukru z lidla ,pečiem v ráfkoch ,tak som si pod ráfik dala papier na pečenie a poistila alobalom ...robila som prvýx tak aby som mala istotu... no moc to nenarastie...to už tu niekto písal...ja som zuvyknutá plniť 4x korpus a 3x plnka ,tak som piekla ešte raz ...a oba korpusy som narezala na 3x ...potom som plnila tak ,že dva platy som prerezala na polovicu ,teda som mala 4x plat 25x25 a 4x plat 25x12,5... prekladala som následovne ,celý (25x25) + pol platu (25x12,5)...tak som to naplnila a tortička mala 25x37,5 cm...

Pribináčik - plnka
dve slahač.smotany , 1ks cukor vanilinovy, praškovy podľa chuti, 500g tvarohu jemného (vedierko z lidlu) ,dva krémy Olé

-plnku som robila z dvoch davok a šľahačiek som samozrejme nemala dostatok ,kúpila som len tri tak som len tri dala a je ok 😵

jaja555
14. okt 2012

@ve2 ... aj tá legová tortička pre Marka je krásna, si šikulka

lawli
14. okt 2012

@mia1111 ďakujem za prianičko...ovocie som nedávala...príspevok hore máš presný postup ako som robila ja aj s receptom... ten piškót z USA je to isté... 😉

muffinka8
14. okt 2012

@lawli prosím ťa v čom vám chutil ten red velvet inak? Ja som ho tiež skúšala. Ako podaril sa, ale so zavretými očami chutilo ako bežné tortové cesto a s otvorenými každý doma čakal nejakú ovocnú chuť keďže to bolo červené 😀 😀 Inak som čakala, že to bude niečo iné ako ostatné, ale nič 😅 Tak neviem či som divná alebo čo 😀
Nám doma osobne najviac chutí mramorový korpus a ten čokoládový kde ide celá čoko (len tento robím tiež postupom ako mramorový a krajšie narastie)

eliska22
14. okt 2012

@miciatko nádherný havino 😵 😵 😵

lawli
14. okt 2012

@muffinka8 asi záleží od cuti ,u nas mramorák neuspel ,robím klasika babovkové cesto....tam kde na mramorák potrebuješ 6 vajíčok mne ide 10 ....mám tri osvedčené recepty a prispôsobujem... a prečo nám chutil red velvet...je to cesto podobné do piškóta čo piekla ešte moja prababka....volá sa "deň a noc" ,chuť je taká istá...ten spomínaný sa je len pocukrovaný ako bábovka ,popripade sa doň nahrubo nastrúha čokoláda....a presne taký bol aj red velvet...dá sa jesť bez plnky a vôbec nie je suchý....holt 100 ľudí - 100 chti 🙂

eliska22
14. okt 2012

@levandulka3 nádhera 😵 😵 😵

lawli
14. okt 2012

@muffinka8 ešte som zabudla dopísať ,že u nas ovocné nejdu na odbyt a čo sa týka tej farby ,manžel skonštatoval ,že nabudúce urobíme biely na spôsob koláča a nato prinák ,len tak ku káve...pretože aj poťah je u nas iba na ozdobu ,okrem detčiek to nikto nemusí... 😉

mizulienka
14. okt 2012

@lawli si zlata, dakujem krasne, urcite vyskusam 😉