Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. okt 2012

@lamps no ako sa poznam, ja by som sa nezdrzala a spytala sa, ci je kompletna, ze kto to olizane bude jest...jeezisi, sak to je hnus najvacsieho rangu☹....ja sa nedokazem napist po mojej mame, nieto este po cudzom.......

79zuzana
15. okt 2012

@dm1 uz som volala sestre, aby mi poslala fotku, hned ju potom uverejnim aj tu

@ajka82 ved prave to. Aj ja ked robim tortu, tak ju mam stale hotovu minimalne 2 hodky pred odovzdanim. A pre istotu este stale zdoraznim, ze nech najprv pockaju na sms, ze je torta hotova, cize dokoncim, poslem spravu a oni dojdu. By som asi odpadla ak by zakaznik mal cakat hodinu a pol pred mojim domom kym dokoncim... a si viem predstavit ako by som to asi dokoncila, kebyze fakt stoji vonku a caka 😝

@katy1979 je to ona... ale ma aj inu stranku, na ktorej su jej torty... pocuj ty si normalne ze detektiv 😕

@mimcak nestresuj nie si to ty 🙂 ta pani tam byva uz dlhe roky. Ja si pamatam, ze mamka u nej objednavala asi pred 7 rokmi tiez.

ajka82
15. okt 2012

@79zuzana ja som tiez pozerala na tu stranku, som bola zvedava... a na tu druhu som nenatrafila...som cala co napises katy, ci je to ona 😅

dm1
15. okt 2012

@79zuzana sak daj aj tu druhu stranku ked uz vieme ze to je ona 😉

aduskatt
15. okt 2012

akurat som pozerala na FB fotky zo stretka.no hygiena na urovni☹..a to akoze fakt tu tortu draka este bielu pobozkala, alebo to tak len vyzeralo?

yamahafazer
15. okt 2012

ako citam co tu pisete o cistote ja strasne malokedy kostujem krem jedine ak tak raz a to je vsetko a ja ked cosi peciem tiez musi byt hygiena lebo to mam zo skoly ako sme sa ucili tam nam kazdemu aj nechty kotrolovali ziadne dlhe,nalakovane a uz vobec nie spinave sme nemohli mat a ja mam doma pracovne tricka a ked nieco peciem ja si hned musim ruky umyt a utieram tiez kopu miniem utierok ,ale ja neznesem oblizovanie prstov ja aj ked trochu na prste spinave musim hned umyt 😀 ja som nikedy prsty neolizovala ja teda nemusim ani cesta ani kremy a ja aj ked varim tak ja strasne malo kostujem ja to tak proste ked je hotove okostujem a niekedy ani to nie a ked je treba tak dosolim,ale ja neviem ja niako kostovanie nemusim mne to ani nechuti oblizovat a som strasne hakliva na vajcia a na maso ked pracujem vtedy totalne drhnem aj noze lebo ja som mala ako 14 rocna salmonelozu z vajec a odvtedy som uz v zivote surove cesto neoblizla ani snehove plnky ako do trubiciek alebo tam kde idu do kremu zltky take nic nerobim.A este ked vidim ako niekdo pecie stymi obrovskymi nalakovanymi gelovymi nechtami a mat potom bordel za nechtami tak to je fuj 😝 No proste hygiena musi byt ja nepotrebujem aby este sa niekomu cosi stalo a najlepsie ked sa da aj rukavice pouzit.

ajka82
15. okt 2012

@lamps inak ak si si vsimla na niektorych foto(bo ja niekedy fotim aj veci okolo co mam v kuchyni) tak tam mam taku flasticku s oranzovou znackou a ciernych krizikom... to je dezinfekcny roztok co pouzivaju v nemocniciach ked idu operovat alebo pri nedonosenych detickach 😅

lamps
15. okt 2012

@ajka82 ty si prípad 😀 ja som to sem nepísala, aby ste mali mindráky z toho, že v kuchyni je pracovný neporiadok alebo potrebné veci, ale jednoducho ma to prekvapilo, že aj takto sa dá ... ale sú ľudia, ktorí s tým nemali žiadny problém. Tortu zjedli a videla som, že išli aj na duplu 😝

79zuzana
15. okt 2012

@dm1 no za toto sa budem skvarit v pekle 😀 😀 😀 http://www.marcipanovetorty.estranky.sk/

ajka82
15. okt 2012

@lamps 😅 😀 pracovny neporiadok je stale v kuchyni ked pecem, no ale "oliznutu" tortu by som nikomu neurobila a dufam ze v minulosti som taku ani nejedla 😉

ajka82
15. okt 2012

a mam jednu otazocku...aky je rozdiel medzi kukuricnym, psenicnym a ryzovym sirupom... kazdy sa inak lial v pohariku, je jedno ktory dam do coko? bude to stale rovnake ked budem z nej nieco tvorit?

lifinka
15. okt 2012

ahojky holky, mám dotaz, používáte některá nebo máte vyzkoušenou tu hotovou GUM PASTU od wiltonu? 🙂 Dívala jsem na ty dorty v TV a ty květy jsou úžasné takové fakt gumové, tak o ní přemýšlím, že zakoupím na zkoušku.

lifinka
15. okt 2012

@aduskatt prosím dej mi odkaz na stretko stránky, mrknem, dík

aduskatt
15. okt 2012

@79zuzana ale haaaadam nebudes, neboj🙂

modelis
15. okt 2012

ahojky, prosím vás... někde jsem si založila recept na krém .. nevím z hlavy poměry .. z vanilkového pudinku krém .... Neznáte někdo, Děkuji moooccc

ajka82
15. okt 2012

@modelis Ahoj, myslis tento klasicky s maslom?
1/2 litru mléka, 6 dkg vanilkového pudinku, 10 dkg cukru krystal, cca 30-40 dkg másla (nebo podle potřeby)
alebo: 250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka, 2 smotanovo-vanilkove pudingy, 2 van.cukry, 1 prava vanilka - nemusi byt, 1-2 biele cokolady, 500 g masla, praskovy cukor podla chuti

79zuzana
15. okt 2012

@modelis asi ma kazdy iny recept, ja robim takto... 350 ml mlieko, 1 vanilkovy puding, 2 PL cukor, 1 maslo 🙂

dm1
15. okt 2012

@ajka82 su chutovo rozdielne ale ja som skusala uz aj jacmenny a v pohode bola z toho cokohmota

modelis
15. okt 2012

@ajka82
@79zuzana
děkuji ... právě já ho dělala před více jak půlrokem na můj svatební dort a byl jemný a vynikající ... já másla dávám na ztužení jen trochu, takže byl mňam ....
právě ve stř. a ve čt. peču jednoduchý svatební dort a tak doufám, že se podaří, chtějí krémový, já dělávám spíš sněhový
I svatební jsem měla sněhový .))

ajka82
15. okt 2012

@dm1 jacmenny som tiez videla, takze en v chuti hej, nemusim sa bat, ze z kazdeho mam dat iny pomer k cokolade... kujem 🙂

aduskatt
15. okt 2012

@ajka82 a ja pozeram po tych sirupoch a na ziadny som este nenarazila☹ asi zle hladam

lifinka
15. okt 2012

@aduskatt tedaa, bylo veselo i s drakem 😀

pipka
15. okt 2012

@dm1 @lamps ..no ako tak citam, zazitky zo stretka mate uzasneee 😅 😝

a ja ze som sama taka cistotou a upratovanim postihnuta...a chvaalabohu nie som 😀
som dorazila z kaufu akurat a mam maslaaaa, cukruuuu a kuchynskych utierok asi 12 roliek...
u nas jedna rolka tak max na dva dni 😅 😝

inak k tomu oblizovaniu...tak ak je niekto sam doma a vari si pre seba..a nikto ho nevidi..prosim, nech si aj z hrnca lize..ale podla mna vrchol je, ak niekto bvari verejne, alebo v telke..a olizuje tu varechu a misky prstom...no hroza 🙄
alebo ked kukam bez servitky, tak tam hadam aj 95% ludi olizuje varechy 🙄 🙄 🙄

hadam jediny kto neolizoval, co si pamatam, bol Jozo Vajda, ked ho ta jeho frajerka furt buzerovala, aby sa nopovazil olizat lyzicku 😀 😀 😀 to som sa doost bavila 😀

dada2007
15. okt 2012

@pipka aj ja chcem ísť do kaufu......len asi to absolvujem s kočíkom a malým.......chlapa mám do konca tt v BA, čiže nehrozí, že by mi to nakúpil......tak dúfam, že kočík to zvládne 😀

pipka
15. okt 2012

@dada2007 no ja som tiez s malym bola..ale nastastieee dostal keksik do ruky a pekne čučal 😅 bo s nim to je niekedy o nervyyy 😝 😀
obehla som aj Deichmann a mam aj cizmicky noveee...jaaj ako som sa vytesovala 😀
a este som aj do Brendonu vliezla a ku kazdemu baliku plienok som dostala jeden šerblik...nechcete serble? 😀 😀
tak k teme 😅 😅

jaja555
15. okt 2012

@mamina1978 máš 100 % - nú pravdu ... zlaté deťúrence, ako už vedia ... ale správne , tak to má byť 🙂 😉 🙂

pristela
15. okt 2012

@dada2007 cicus , idem poobede /17hod asi/ do mesta , pojdem aj do kaufu tak ti mozem kupit a doniest ale zbehnut dole si po to budes musiet sama 😝 ani ma nehne trepat ti to hore 😀 😀 😀 😀 tak ak chces crnkni

pristela
15. okt 2012

inak kukam mi zmazali foto 😀 že nevyhovuje 😀 po dvoch rokoch 😀 😀 😀 😀 , tak musim pre vas nájst inú vhovujucu 😝

ajka82
15. okt 2012

@aduskatt skus bio obchody 😉 najlepsie najviac zasite niekde...