Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. okt 2012

@florentina dakujeme🙂 no on uz je fit, odkedy pocul lekarku, ze tyzden nejde do skoly 😀.......ale neeeeeeeeeee, dopredchvile lezal, ale uz sa mu nechce, no a dieta, ktore nema teplotu, tazko presvedcis, aby lezalo🙂

florentina
15. okt 2012

@jakelina ....sluníčko, nemáš prosím ponětí kolik přibližně stojí u nás mascarpone...počítám tady teď rozpis surovin na dort, mám za chvilku poslat cenu a nemám ani tušení, zatím jsem nikdy nekupovala...

a jinak chci udělat náplň šlehačka, čokoláda, mascarpone...prosím kdo máte zkušenost, z kolika mám udělat na obdélník 20X30cm....2šlehačky, 2čokolády, mascarpone? Není to málo či moc? děkuji všem za tip...

mia114
15. okt 2012

ahojte
neviete mi poradit daky krem s mascarpone okrem toho kde ide parizska slahacka z bielej cokolady, bo ten sa mi tak ray podaril, inac vydy hruza. Mam robi s mascarpone biely krem a neviem co mam skombinovat ☹

mia114
15. okt 2012

Inac ja som sa tu pokusala dat svoju fotku uy dvakrat a nikdy mi ju nepotvrdili 😒 tak som tu stale inkognito 😝 neviem ci davam zlu alebo preco.

jakelina
15. okt 2012

@florentina to nevím, prostě se jim tam něco nelíbilo, malý tam nebyl nahý s holým pinďourem ani nic takového. Netuším 😝

jakelina
15. okt 2012

@florentina kupuju v Lídlu a kolem těch 35 korun ažjsem viděla i třeba 80, záleží na značce. 😉 V Kauflandu stálo 40,- ale mívají ty ceny různé.

ajka82
15. okt 2012

@florentina ja som davala do obdlznika 25x35cm 2xplneny z 3slah.+3coko+3mascar

florentina
15. okt 2012

@jakelina super, děkuji, já asi půjdu do lidlu a takto orientačně mi to naprsto stačí....
@ajka82 skvělé děkuji....

mirka1986
15. okt 2012

ahojte 🙂 moja dnesna

lawli
15. okt 2012

@pralinka25 Ahoj sľúbený "deň a noc"
250g másla
250g praš. cukru
5 vajíčok
250g polohrubej múky
1 vanilok
-v origoš recepte je 1/2 KL sódy bikarbóny ja dávam 1 prášok do pečiva
-rozdelíš na polovicu a do jednej dáš 2 PL kakaa
-ja som si do toho svetlého raz zmyslela dať čokoládu nahrubo nasekanú (deti nezjedli 😀 ) a už to teraz tak robím
-plech mám 42x42 tak robím z dávky a pol
-kopčekuješ na plech lyžicami ,ale to už vieš

ešte ak chceš tak skús tento koláč, je to tiež od mojej babky a jej mňaaam 😵
"koláč plný čokolády"
1 hrnček vody
2 hrnčeky kryš. cukru
250g másla
3 PL kakaa
4 vajíčka
2 ks vanilky
2 ks prášok do pečiva (ja dávam 1 z lidlu)
kokos na posypanie
-postup
-maslo rozpustíme vo vode ,pridáme cukor a kakao - varíme 8-10 min. odoberieme za hrnček uvarenej zmesi a necháme vychladiť...po vychladnutí do zvyšnej zmesi pridáme vajička ,vanilok ,prášok do pečiva ,múku a všetko spolu dobre vymiešame. Upečieme piškót ,ešte teplý popicháme vidličkou (poriadne vedľa seba) polejeme zmesou z hrnčeka a posypeme kokosom.... 😵

reruna
15. okt 2012

@florentina v Lidlu mají mascarpone za 36,-Kč někdy v akci za 26,- ale teď zrovna ne. Myslím že ty 2 šlehačky a 2 mascarpone a 1 čokoláda na vaření z Lidlu (ta má 200 g), budou stačit, já měla jen poloviční dávku na kulatý 20 cm a stačilo akorát. Kdyby náhodou zbylo, tak to sníte s piškotama ke kávičce, jestli máš ráda pařížák, tak ti určitě bude chutnat🙂

lawli
15. okt 2012

@levandulka3 ďakujem ,nie piekla som z dvoch dávok v 25x25 ráfku na 2x ...

lawli
15. okt 2012

@marci2305 moja najväčšia mala 11.4 kg 🙂

jakelina
15. okt 2012

@lawli ten druhý recept dělám taky je výborný 😉

lawli
15. okt 2012

@jakelina ...u nas ani nestihne vychladnúť a už sa z neho krája 😀 😀 😀

florentina
15. okt 2012

@reruna moc děkuji za info....já doufám, že nezbyde, protože držíme doma všichni dietu a já miluju pařížák a vůbec všechno v čem je čokoláda 😉 No a jinak objednávka je na čokoládový krém, ale je jim úplně jedno jaký, tak když jsi psala, že to mascarpone je s tmavou čokoládou mňamka, tak to chci zkusit🙂

pralinka25
15. okt 2012

@lawli dakujeeeeeem 😵

dada2007
15. okt 2012

AKCIA MASLO...od 17 je tatranské maslo Tami 250g za 0,99 v Bille 😉

pralinka25
15. okt 2012

Diavcata kolko si pripocitavate za energie? odhadom? nemam ani tusenia 😖

dada2007
15. okt 2012

ehm......mám druhý leták pred sebou......... 😀 😀 😀
takže
AKCIA MASLO .....od 17 červené maslo v TESCU za 0,95 😉

dm1
15. okt 2012

@dada2007 uz som dnes kupila v kaufe. ja to cervene z tesca nemam rada 😝

dada2007
15. okt 2012

@dm1 ja idem ráno do kaufu a tam plánujem kúpiť 😉

florentina
15. okt 2012

prosím zkušené pekařinky, ještě takový dotaz, ten obdélník 20x30cm, to by mělo pro 8 lidí stačit ne? Neb já neměla zadání na velikost, ale počet porcí a zatím jsem dělala na zakázky jen kulaté....a jaký máte prosím odhad na váhu..20x30cm, pařížák s mascarpone, nektarinky....taková tipovací soutěž 😅 ...děkuji za každou odpověď

pipka
15. okt 2012

@pristela no ved moje deti ak by mali byt po mne...tak teda matematicke torty mne tiez v zivote nehrozia 😅 😅 😅
mne tak este s nejakymi rozpravkovymi postavickami..alebo citatmi z filmov a komedií 😀 😀 😀
@aduskatt no ale on je len prvak 😅 to integraliky asi ee...ale ze mala nasobilka moze byt 😎 tak daco mu tam hodim...a nejake ceruzecky a geometricke tvary ze tam chce...tak nejako to skombinujem, nech je pekna farebna 😉

aduskatt
15. okt 2012

@pipka sak to ho uz integralom vzdelas do buducnosti🙂)

pipka
15. okt 2012

ja som nakupila v kaufe masla..a inak ja pouzivam aj tie cervene, mne nejak nevadia, mne je to chutovo take iste.
@dm1 dani tebe to cervene maslo spravilo nejaku galibu, ze ho nemas rada...ci? 😕

dada2007
15. okt 2012

@florentina 3,5 až 4kg.......bude záležať od množstva všetkého-korpus, plnka, ovocie....hmota.....

aduskatt
15. okt 2012

@pipka inak, taky dvojny integral bielkovou polevou moze na torte vyzerat celkom dobre aj ako ornament, xixi

pipka
15. okt 2012

@aduskatt moja...s tym na mna nechod...ja ani neviem co je obycajny integral 😅 😀 😀
este tak odmocninu by som zvladla 😝 😅

aduskatt
15. okt 2012

@pipka mojaaa, na sak toto tutok vpredku, bracho to nazval ze take tie oneeeeeeee🙂)))tAKZE TIE DVA HADIKY predne.........🙂)sak uplne jak ornamenty, ked urobis vela vedla seba hehe