• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
Ahojte :slight_smile: akurát čítam vaše zážitky.. pridávam sa k vám, keď robím tortičky, tak si ruky umývam asi 100x, stále sú vo vode, a papierové utierky? jedna rolka mi je aj málo... všetko ešte pred pečením dezinfikujem, vyupratujem a aj počas pečenia stále poriadky robím... akurát teraz mám depku, som nejaká prechladnutá.. a na štvrtok 2 torty a na sobotu ďalšie 2.. tak sa pretabletkovávam, dopujem, nech som ideálne už zajtra 100% fit.. nemôžem chorá robiť tortu.. a k tej salmole a iným potvrorám - ja ešte aj čertvé vajcia kontrolujem (vodným testom :grinning:) či sú naozaj čerstvé, či je všetko v porádečku :slight_smile: a k degustovaniu pokrmov :grinning: krémy skúšam na našich tortách (na cudziu by som sa bála robiť na poprvé), teda jedine čistou lyžičkou len raz a potom keď zostane v miske a inak by som vyhodila, tak posuniem k drahému do náručia a on s ňou putuje do obývačky a tam dopapá :grinning: ale žiadne oblizovanie variech, prstov, lyžíc, a neviem čoho iného nehrozí u nás... sama si neviem predstaviť že by som jedla tortu (alebo čokoľvek) čo niekto predtým olizoval... :confused:
15. okt 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@ajka82 no ja uz to vidim, ze uz len do Vianoc budem musiet vydrzat :sweat_smile: :frowning2: lebo dovtedy sa mi s tym nesce babruskat...leda ze by som si zajtra kupila..ale neviem ake su v cukrarni...ja mam najradsej svoje :sweat_smile:

jaaaaaj ale taky fajny cajik tu mam a taaak mi ten kolacik k tomu chyyyba :sweat_smile: :grinning: :grinning:
15. okt 2012 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
a pridávam moje najnovšie :slight_smile: s dráčikom pre nášho štuplíka k 1 narodeninkám :wink:
15. okt 2012 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@pipka Janka, úprimne mi ťa je ľúto - nemať ku čajíčku koláčik je dosť vážne, ale fakt doma nič, tebou žiadané nemám :grinning:
15. okt 2012 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps ty moja zlataaaa dusicka :grinning: :grinning: aspon ze ma niekto polutuje :grinning: :dizzy_face:
pre dnesok som to zahnala zlatymi Opavia kolieskami macanymi v cokolade :sweat_smile: ale linecke su linecke...nedaaaa sa nic robit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. okt 2012 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g ten dracik je rozkosny :dizzy_face:
15. okt 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka no ja osobne linecké veľmi nemusím, zato moji Jurkovci sa nimi idú zadrhnúť, ja by som si radšej dala tie Zlaté opavia v čokoláde :grinning: :grinning: a tak sa mi chce spať a sedím a čumím tu do toho monitora
15. okt 2012 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimoza13 kraaasna len ta cena uz menej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. okt 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g ten dracik je rozkosnyyyy :dizzy_face:
15. okt 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g AJ TAK BUDEM POŽIARNIKOM :grinning: supeeeeeeer :slight_smile:

BABY otázočka robili ste niekto postavičky na tortu? na zákazku akú mám dať cenu za krtka?
15. okt 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 děkuji moc za info, pomohlo :wink:
@lamps poslem ti? :confused: :grinning: :grinning:
ja ked mam dobry cajik...tak ja hocico ...linecke su suche..ale k cajicku ideaaaalne :sunglasses:
@dm1 jeeeeej ďakujeeeem :wink: hoci mu Tobiasko hlavu hneď odtrhol, bolo mi ľúto ho vyhodiť, tak ho máme vystaveného v obývačke ešte :grinning: ale počítam že v najbližších dňoch poputuje... cestou do koša :grinning:
@lamps pridi ja mam jablkovy kolacik moze byt?
@janula.h ja som zvlast nerobila..ale podla narocnosti..podla mna tak cca 2-3€ ...ci? :confused: :wink:
15. okt 2012 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1
@pipka dievčence obidve ste na skok, už bežím za vami :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som mala dnes piecť taký super rýchly jablkový a ani na ten mi nevyšiel čas
15. okt 2012 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka veď ani ja :frowning2: vôbec neviem nechcem to prehnať :frowning2:
15. okt 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ja som dnes sladke chutky uspokojila orechovymi slizami:slight_smile:
15. okt 2012 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka
@janula.h jooooooj baby, mooooc vám ďakujeeem :slight_smile:)) hasičská téma je u nás top, keďže drahý je hasič :grinning: toto sú moji dvaja chlapi a preto aj ten motív :wink:
15. okt 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@janula.h mne sa krtka podarilo predat tusim za 5 eur ale nerada to robim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. okt 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g to je krasna foto :dizzy_face: . Teraz mi doplo ze to ty si mala taku uzasnu foto miminka v hasickej helme a kukam ze fakt. ta bola bohovska :dizzy_face:
15. okt 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g juj akí rozkošní :slight_smile:
@dm1 mne to tiež nieje moc po chuti ale upýtala ma kámoška pre jej kámošku :frowning2:
15. okt 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janula.h no videla som teraz v cukrarskych u nas predavat mickeymousa aj vsetky disney postavicky za 2€ a vyzerali celkom pekne :wink: tak len podla toho sudim :wink: normalne som zauvazovala, ze si nakupim...sak to sa mi ani neoplati s tym babrat, ked len pre seba ...teda hlavne ked moj Tomi teraz len na Mickey a minnie fici :sunglasses:
15. okt 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ďakujemeee :wink:)) hej my sme štuplíka šupli do helmy ako 4 týždňového, krásne nám pózoval, celé fotenie prespal :slight_smile:)
15. okt 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h no ja som mala tak podobne znama pre svoju kolegynu a som si povedala ze nebudem hadam cudzej babe len tak robit kamoske v pohode ale toto nee tak som nevedela kolko a ptoom ma napadlo ze chcem novu abecedu tak mi kupila znama tu a doniesla. stala 5 eur a obe strany boli spokojne
15. okt 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@wera.g jeeejda ti su rozkosniiiiii :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hod aj tu foto v helme, ja som nevidelaaa :sweat_smile: :wink:
15. okt 2012 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka no ja by som to veru za 2 eur pre cudzich nerobila ani nahodou :stuck_out_tongue_closed_eyes:. hmota, farby /na krtka pozehnane/. tiez znama tak kupila ale teda enbol bohvieaky ale nechapem ako im to moze vychadzat. este pri veciach zo silikonky chapem ale pri modelazi by som sa na to radsej vytoto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. okt 2012 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Bože baby !!! Práve ma niečo napadlo ! Prosím prosím, ako by ste spravili tortu na kolesách, aby auto bolo vo vzduchu? Drahý bude mať 30.. doteraz som bola presvedčená, že mu upečiem jeho hasičskú prilbu danú na hadici, ale ako tak kukám.. to auto na fotke, to som mu kúpila k nášmu jednému výročiu.. špekuujem či by som to zvládla upiecť :grinning:
15. okt 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h skus sa opytat @ajka82 ta robieva aj postavicky tusim castejsie :wink:
15. okt 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok