Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
16. okt 2012

@zlatat,ty si tusim niekedy nieco take mala piect bez vajec, porad prosim ta ☹ dakujem 🙂

bzucinka2
16. okt 2012

acidko je tiez z kravskeho mlieka?

daducha
16. okt 2012

Babulky, nemate niektora ulozenu torticku 1.posch.s takymi oranzovymi kvietkami a iba meno medzi tymi kvietkami na vrchu.Bolo to tu nedavno ako inspiracia , bola to detska torticka,nie legantna dospelacka.Zapomla som ulozit a teraz ju nemôzem najst.Dakujem 😵

mamina1978
16. okt 2012

@daducha ..................inspiracie z internetu a od dievcat z MK.................. 😉 🙂
neviem ,ktoru mas na mysli, ale taketo torticky tu boli nedavno 😉 🙂 No torticku len s oranzovymi kvietkami si nepamätam 😕

halienka
16. okt 2012

Ahojte kočky 🙂 Ja mám takú nahlúplu otázku, ale idem robiť prvýkrát tortu polievanú čokoládou a neviem, tiež treba pod tú čokoládu maslovým krémom celé potrieť ako pod poťahovku? Či čo sa vlastne dáva pod čokoládu aby ten povrch bol pekný hladučký keď sa to obleje? ďakujem moc za radu 🙂

aduskatt
16. okt 2012

keby lenivost kvitla, som dnes samy kvet..................sa mi tak nechce dvihnut rit a ist do toho dazda, ze som si radsej zarobila cesto na chlebik a idem si upiect.......

mamina1978
16. okt 2012

@aduskatt aj mna dnes navstivila,, pani Lenivost´´ 😝 😝

dm1
16. okt 2012

@halienka pod coko mozes dat hocikajky krem pripadne nutelu ak ti nezostal tam je to jedno

jakelina
16. okt 2012

Holky byla jsem dnes v Globusu a utratila jsem tam šíleně peněz, už měli různé zdobení na vánoční cukroví, takové ty malinké vločky, došel mi papír na pečení, tak velkou zásobu, měli Creme Olé za 10,90, tak zase plný sáček. A hlavně měli nugát s lískovými oříšky, takové podlouhlé kostky a je to strašně dobré, asi jeden otevřu než to dám do krému. 😀 😀 😀 Ještě nějaký cukr, mandlové aroma a mouky a platila jsem 1000,- korun 😝 Jo a mají tam to modré máslo za 21,90.

ajka82
16. okt 2012

@aduskatt no hanbi sa, ja dnes bola v dazdi 2x uz, doma komplet obed s dezertom(zeleninova, fasirky, muffiny) privrtana garniza v obyvke a konecne uz aj zaclona doma, tak ju idem este zavesit, kym pojdem do skolky...
vsetko mozne porobene, len toho traktora Toma sa mi nejak nechce modelovat 😅 😝

jakelina
16. okt 2012

@mizulienka ty jsi se ptala na máslo, v Globusu za 21,90 to modré

aduskatt
16. okt 2012

@ajka82 sak aj ja som bola uz dvakrat v dazdi.tretikrat sa mi uz nechce🙂) a obed tiez navareny🙂

ajka82
16. okt 2012

@aduskatt no vidis, tak nebudes samy kvet 😉 len ja budem musiet do skolky a potom na tanecnu este...

pipka
16. okt 2012

@jakelina tak to si sa este krotila moja 😀..ja u nas bezne idem na nakup a 80-100€ len taky fukot 😝 🙄
ja som teraz v kauflande nakupila tie masla, a cukru 5 kg a tiez nejake zdobenie, a slahacky a blbosticky..a nejake drobnosti do domacnosti..ale fakt nic moc...kuchynske utierky, a ani maso ani nic drahe..a ze 84€ skoro ma prekotilo 😅 😅 😝

pipka
16. okt 2012

@aduskatt jaaaj moja..oddychuj aj za mna 😅
ja varim peciem od rana 😝 a ked si predstaviiim, ze musim maleho budit a ist pre krpaku do skolky v tomto case...uaaa 🙄 🙄 😀

a spominam taaaa....potrebujem na piatok dve autiiicka a nemam formickuuuu, musim modelovaaat a nesce sa miiiii 😝 😝 😀

som sa taaak tesila, ze aspon jeden tyzden volno od tort, ze si poupratujem skrine..a figu 🙄 uz mam pre dvojicky dve torty 😅 😅
nastastieeeee nie dvoch spidermanov 😝 😝 😀 😀 😀

mizulienka
16. okt 2012

@ajka82 tak ty si aka sikovna, kolko si stihla 😕 mas deti doma, ci uz su v skolke? 😉
u nas Misko od pondelka zacal chodit do skolky na cely den, tak nechapem, kolko toh ostihnem pri Katke, teda s Katkou, lebo ona samozrejme pomaha tiez 😉 dnes sme spolu modelovali dinosara, tak sa zlostila, ked nechcel vyzerat ako dinosarus 😀 😀 😕

halienka
16. okt 2012

@dm1 ďakujem za radu, a tiež je dobre ak ho dám schladiť predtým do chladničky? 😅

jakelina
16. okt 2012

@pipka no já jsem právě nekoupila nic na jídlo domů, jenom samé blbosti na pečení 😀 😀 😀 skoro jsem se vyvrátila. Dvě malé igelitky a kde nic, tu nic. 😝

mizulienka
16. okt 2012

@jakelina dakujem, ja som nasla v letaku, ze ponuka plati v globuse ale len v havirove 😕
muz je v prahe, tak by mi mozno kupil, keby to platilo celoplosne.

beelinka
16. okt 2012

dm1 No čo je MMF ? Nenašla som ten recept... Ja som raz robila z tých marschmallow a aj som to dala na tortu a keď sme odchádzali tak sa mi to potrhalo... Aj som plakala 😝

pipka
16. okt 2012

@jakelina no sak toto...a ze ako sa nam fajn zije...sak mame penez jako zelez 😝 😅 🙄
fakt od dobroty neviem co s nimi 😝

dnes mi nabehla materska a zajtra nebudem vediet, ze som ju mala 🙄 🙄 😀

jakelina
16. okt 2012

@mizulienka aha, tak to nevím, tady v Opavě je taky za tu cenu.

dm1
16. okt 2012

@halienka mozes ale nedavaj ho moc schladit lebo ked nalejes coko bude ti rychlo tuhnut a zle sa ti to bude potom rozlievat

dm1
16. okt 2012

@beelinka MMF je presne marschmalow. a ako sa ti to potrhalo nechapem. na torte to bolo najskor ok a potom sa potrhalo ci pri potahovani?

aduskatt
16. okt 2012

@ajka82 ja uz len smeti vyniest a kaslem na to, nejdem von.........ale idem pomaly vyrabat uz na tu starwarsovsku tortu veci........

jakelina
16. okt 2012

@pipka ani nemluv, u nás se teď měnil systém vyplácení rodičovského příspěvku. Každá maminka dostane svou platební kartu, kam jí chodí rodičák a třeba i přídavky a jiné dávky, které ta rodina pobírá. Tak to trvá všechno mnohem dýl než jindy. Mně přišly peníze až včera a jindy je mám i 7 den v měsíci na účtu. Zase vymysleli takovou blbost, musíš si poměnit příkazy v bance a nebo ti neproběhnou platby, protože ti peníze přijdou o týden později.

aduskatt
16. okt 2012

@pipka no sak trnava nie je daleko, skokni si 🙂 poziciam🙂

denisak77
16. okt 2012

@monikapo ďakujem

aduskatt
16. okt 2012

@pipka moja, ale ja neoddychujem....ja som leniva, ale premaham sa🙂) ake mam take pokusenie si na dve hodinky povyrovnavat usi na vankusi🙂

halienka
16. okt 2012

@dm1 aha, vidíš, to ma nenapadlo 🙂 ďakujem moc 😵