• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 No dala som to na tortu chvíľu to držalo, a potom sa to úplne dookola odtrhlo... Bola som z toho riadne znechutená :confounded: Tak so chcela vyskúšať niečo iné... Mala som pocit keď sa to trhalo ako keby sa to topilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: A neviem tá konzistencia nebola taká ako som čakala.. Ale môže byť že recept nebol dobrý alebo že som niečo pokazila :grinning:
16. okt 2012 o 14:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka starsia uz je konecne zdrava tak zarezava v skolke a mladsiu mam doma :wink:
16. okt 2012 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beelinka ono tam pri MMF treba len utrafit kolko cukru dat. ked je moc cukru sa trha a drobi. ale ked ti to urobilo az po tak je to divne. aky krem si mala pod potahom?
16. okt 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ale len si oddychni...sak robota si ta pocka, neboj nist :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
16. okt 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bzucinka2 moja neurobíš to nijako - ja som to skúšala a skúšala, mesiac vymýšľala recepty a nič dobré mi z toho nevzniklo .. raz som skúsila namiesto piškótového cesta spraviť kysnuté ale sladké, no na druhý deň to už bolo také tvrdšie.
Toto je najhoršia kombinácia - bezlepkové, bez mlieka a vajec. acidko je tiež z kravského mlieka.
16. okt 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosím vás poradí mi niekto ako mám postupovať pri tejto torte?? som začiatočníčka a veľmi by som chcela spraviť maličkej na jeden roček takúto tortu, len neviem ako to rozrezať, už na torte? alebo pred potiahnutím?
ďakujem za každú radu
16. okt 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@bzucinka2 ak moze maly zltka tak tie pouzit mozes a namiesto bielok vajahit. Ale vyslahat sa nedaju len pridat norm. do cesta. Acidko pouzit nemozes kedze nemoze mliecne vyrobky. popr. niekto pouziva kysnute cesto
16. okt 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g neuveris, ale tvojho muza poznam, aj jeho sestru a rodicov. aka nahoda :slight_smile:
16. okt 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm no klasický maslový... ale celkovo sa mi zdalo nejaké nepevné.. Neviem....Ale nenašla som ani ten recept....na tej prvej strane...
16. okt 2012 o 14:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrejkag stryko Google ti rad poradi................ vola sa to ze rozstrapkana torta a robi sa to uz na torte
16. okt 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beelinka nie je maslový ako maslový, ja nedávam žiadny krém pod poťah len maslo vymiešané s cukrom prípadne tam pridám nutelu, čokoládu roztopenú alebo kúsky korpusu
16. okt 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ma nestras, teraz som nejake nasla, tak asi budem skusat, mam na to este nejaky cas , olej ale mozu nie ? mam nejake 3 recepty,tak budem skusat :frowning2: nic ine mi neostava a ty si potom tu tortu nepiekla?

@katy1979 dakujem, zltka mozem, ale tie mi sneh neurobia :frowning2: no nic idem skusat, musim kupit speci muku a len skusat a skusat :frowning2: i ked teda teraz neviem, ked zlatat pise, ze sa neda :frowning2:
16. okt 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ďakujem a ty robíš ktorú poťahovku ?
16. okt 2012 o 14:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beelinka presne ako pise dadka zalezi vela na kreme napis presne aky krem robis. a ked zarobis MMF dobre tak je pevne dostatocne v pohode aj na modelvoanie postaviciek ci kvietky

recept je na prvej strane tejto diskusie 3.prispevok od spodu od alionusky. ale ja davam nenej cukru kazdej vyhovuje nieco ine
16. okt 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beelinka žiadnu kto by sa s tým kašlal :grinning: ja kupujem smartflex
16. okt 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Moja dnešná tortička na želanie 30 -te výročie sobáša
16. okt 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@bzucinka2 ono tazko pri tychto detoch. bezlepkove a bezvajecne piskoty a jablckova plnka s pudingom. to moze urcite. Moj synator nemoze zltka a a teda je to problem co sa tyka sladkych veci. vajahit hodis do zmesi vajicok a cukru a vymiesas. jednoducho ho nevymiesas zvlast ale supnes to spolu.
16. okt 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 čo je smartflex , kde sa to kupuje a čo to stojí ? :confused:

@dm1 no tuším som vtedy robila len klasický zlatý klas a maslo.... Prosím pošli mi ten recept, alebo ho skopíruj.. resp ak máte nejaký zaručený... Je tu toľko receptov a každý je iný
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. okt 2012 o 14:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beelinka ten recept je v tejto teme na prvej strane
16. okt 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 tu som nasla diskusiu na tu temu, pozri, mozno pomoze :wink:
http://tortyodmamy.sme.sk/recept-na-korpus-bez-vajecnych-bielkov
16. okt 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beelinka ten nesmie ísť pod poťah jedine ak pridáš ešte maslo, lebo je tam viac pudingu (mlieka) ako masla....
a kupujem to v cukárskych e-shopoch stojí to dosť, ale ja som hnilá robiť si to doma, toto vytiahnem z kýbla ofarbím a poťahujem a čo je dôležité ludom to dosť chutí, čo som prekvapená, skoro každý mi to chváli :grinning:
16. okt 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Dani prosím tú tortu s mackom v krabici vieš mi tu dať? čo si dávala inšpirácie....alebo niekto iný pleaseee
16. okt 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 dakujeeeem, ono to bolo v ramci inspiracii z netu ,take dost väcsie kvety a v strede medzi nimi to meno.Ale urcite nieco vykuzlim aj z tychto :dizzy_face:
16. okt 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
micky, tento karamelový krém mi stačí to obdlžnika 20*30cm, 3x cesto a 2x plnka ?????? dakujéééééééééééééém

Karamelová plnka:
---vymiesas ciste maslo, pridas hotovy karamel z plechovky a krem je hotovy, v pripade, ze sa zrazi, staci par sekund preslahat nad parou a je krasny hladucky. Masla som dala 300 gramov a karamel bol 390 gramovy
16. okt 2012 o 14:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka ďakujeeeeeem
16. okt 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ďakujééém,nevedela som to nájsť keďže vôbec ma nenapadlo že sa to volá roztrapkaná torta, už som to našla a naštudovala ešte raz vďaka :wink:
16. okt 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 podla mna to je malo, ale radsej pockaj na nazor ostatnych.........ja som mala 700 g parizaku a stacil mi ledva na 20x20
16. okt 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
som sa tu zacitala a skoro mi zdrhlo cesto z misy:slight_smile:
16. okt 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. okt 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dadka212 poslem ti ju ked pridem domov do hodky to mas :wink:

aaaaa @pristela bola rychlejsia
16. okt 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok