Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
16. okt 2012

@dada2007 isto nie ja davam na klasicku tortu 24cm priemer kruh 2 salka

beelinka
16. okt 2012

Baby tak aký krém mám dať pod to ? Skúšali ste aj iné ako ten MMF ??? To všetky tie obrázky sú z tej poťahovej hmoty ?

zlatat
16. okt 2012

@bzucinka2 upiekla, ale nebolo to bohviečo - ale ako vravím, ja som z toh spravila sladké bezlepkové kysnuté cesto a to rozkrájala.
Ja som skúšala tiež kadejaké recepty čo som našla, ale ani jeden sa mi nepáčil - keď bolo čerstvé, bolo to OK, ale na druhý deň tvrdé 😖 Ale ja som nemohla použiť ani žĺtok, proste nič z vajca

jakelina
16. okt 2012

@beelinka když si zadáš do vyhledávače Smartflex, tak ti to najde vše o něm i cenu.

aduskatt
16. okt 2012

@beelinka ved uz ti baby pisali, ze maslovy.musi byt v kreme co najvacsi pomer masla, najlepsie maslo, cukor a odrezky z korpusu vymiesat......

jakelina
16. okt 2012

@beelinka když dáš takový krém, jako jsi dala ty, tak ti to rozpustí každý potah, ať už dělaný doma nebo kupovaný. Nesmí tam být ten pudink. 😒

muffinka8
16. okt 2012

Moje sovičky 🙂 len škoda, že niet komu tortičku upiecť aby si na nej posedeli 🙂

dm1
16. okt 2012

@beelinka ja ti zial nemozem dat svoj recept na MMF lebo ja davam cukor odhadom podla potreby a konzistencie aku potrebujem nevazim to. Staci ked si kliknes na prvu stranku tejto diskusie a mas tam zakladny recept ako som ti uz pisala predtym 😝

co sa tyka kremu je uplne jedno aky krem mas v torte dolezite je co das pod potah. bud iba maslo+cukor a odrezky alebo taky maslovy krem, kde je pomer maslo:mlieko cca. 1:1. A to plati uplne pre vsetky hmoty ci kupovane alebo doma robene. Tych kupovanych je strasne vela tiez som ich vela vyskusala a kazdej vyhovuje nieco ine. ale ten smartflex je taky univezralny

lawli
16. okt 2012

-moja dnešná 🙂

poludnica99
16. okt 2012

Ahojte žienky, myslím, že by ste mi mohli poradiť. Idem piecť prvýkrát tortičku a zháňam cukrárenské farbivo. Bola som však aj v Tescu, aj v drogérii a nikde nič. Prosím Vás, kde by som to mohla kúpiť? Neviete o nejakej predajni, najlepšie bratislava a okolie, aj Senec a okolie. Ďakujeeem. Lebo moc ani neviem, čo budem bez toho robiť.

dm1
16. okt 2012

@poludnica99 v tescu mavaju v takych malych sackov od kovandovi ale len zakladne farby aj v drogerkach ale skor v tych mensich klasickych. to su vsetko ale praskove farby. zalezi ako moc chces zainvestovat lebo ovela lepsie farbia gelove farby ale tie su uz drahsie. v blave je isto viac shopov napr. http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

terinka2013
16. okt 2012

@poludnica99 a cez net nechceš objednať? v 101 majú tie práškové farby, ale v tescu ich majú pri vanilkových cukroch alebo marcipáne, arómach, sú v malých sáčkoch. Akurát tie práškové nie sú moc OK na poťahové hmoty. Ak nenájdeš urob čokoládovú tortičku 🙂 s ovocím vyzerá super, alebo by som oblepila tortu piškótami alebo trubičkami dookola, je to super a previaž mašľou. To je tá posledná alternatíva ak nezoženieš.

poludnica99
16. okt 2012

@terinka2013
@dm1 Práve dnes som bola v Tescu na Zlatých, a mali tam, ale len žltú farbu a nič viac. A potrebujem to ešte tento týždeň tak nemám ani moc času na objednávanie. A inak ešte som išla okolo tej 101 a hovorím si, tak tam to tiež asi nebudú mať, pretože predtým som bola v DMke a tam na mňa predavačka čudne pozerala, čo sa pýtam. Škoda, lebo kvôli tým farbám precestujem aj pol Bratislavy. Myslím, že mne budú postačovať aj práškové farby, pretože ani neviem, čo z toho vznikne 😀

broucek2
16. okt 2012

@pristela ten je fakt boží, už jsem ho obdivovala na FB

aduskatt
16. okt 2012

@poludnica99 ked si objednas cez eshop kurierom, tak na druhy den mas doma..........vcera poobede som objednavala tovar a dnes rano prisiel kurier.......

poludnica99
16. okt 2012

@aduskatt Fakt? A to cez ktoru stranku si objednavala? Ak sa smiem spytat

broucek2
16. okt 2012

@muffinka8 taky teď jsou u nás doma v oblibě sovy. Malá navíc chodí ve školce do třídy soviček

aduskatt
16. okt 2012

@poludnica99 drviva vacsina cukrarskych eshopov dorucuje kurierom na druhy den, pozri si co potrebujes a kde mas najlepsiu cenu.......... tentokrat som tusim objednavala z natortu.sk

mishulle
16. okt 2012

holky prosím o radu, dělám na sobotu tento dort pro sestru, ale nechce se mi pod kabelku dávat karton, ale mám strach, že když dám kabelku rovnou na kufr, bude mi to při krájení trhat z kufru potahovku a ten zůstane jen těstový, jak na to? vychladit pořádně každý zvlášť potažený a pak teprve dát na sebe, nebo dát pod kabelku aspoň pečící papír?

poludnica99
16. okt 2012

@dm1 Inak pozeram teraz v jednom internetovej obchode a tam su tie gelove farby este lacnejsie ako praskove. A hovoris, ze su lepsie? A to len zapracujem do tej hmoty, ci ako? Dakujem

mishulle
16. okt 2012

a obrázek

miciatko
16. okt 2012

@daducha tak som sa ti prelistovala az na stranu 3752 skus kuk tam je jedna taka ,ale nieje poschodova , inak som nevidela taku ako si pisala a uz musim kuchynu ist spratat 😒

zuziq
16. okt 2012

@muffinka8 tie sovicky su uzasne 😵

pipka
16. okt 2012

to co 😕 sak sa neda pacitkovat ☹ ja tu vobec nemam tu moznost pod prispevkom...ani odpovedat...vy ano? 😕 😕 😕

aduskatt
16. okt 2012

@pipka a veru pravdu mas.ani mne to nejde

broucek2
16. okt 2012

@pipka, asi zase něco mění
@daducha nechala bych každé patro zvlášť chladit a do poslední chvíle je měla od sebe. Ony trochu oscnou a neslepí se

mishulle
16. okt 2012

@broucek2 to bylo asi pro mě s těma patrama, děkuju

pipka
16. okt 2012

zas nejake experimenty tu na nas chystaju 😠 😠 😀 😝

broucek2
16. okt 2012

@mishulle jojo, nějak jsem to přehlídla, jak jsem zmateně hledala to odpovědět, co zde chybí

daducha
16. okt 2012

Miciatko dakujem velmi velmi pekne, ja som isla od 3720 do 3750 a vzdala som to a uz len dve strany mi chybali 😀 .Dakujem moc, moc je to ona 😵
Ani mne to nejde odpovedat a pacitkovat 😠