• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dm1 Dani, vieme ti hned povedat ze na tu krajku nema, lebo na t ostale myslim, ze si to spominala a v piatok som tam bola a pozerala som to a hentie ddruhe som si nevsimla, ale priamo na ne som necihala tak mozem este kuknut :wink:
a oboje by mali byt okolo 3 eur? neviem co to normalne stoji :confused:
16. okt 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saminka no je lepsi s origos naplnia tak dva a vice dnu nalezely. Jiank to mas hezoucky :wink:
16. okt 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ja sa stem pochvalit co mi prislo za moje umiestnenie :dizzy_face: neberte to ako reklamu ale :sweat_smile:
16. okt 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (36)
@mariann2 krásne, ďakujem za nápad :wink:
16. okt 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix diky :dizzy_face: no ja si recept nasla na googlu a podle toho jsem udelala ty dortiky ale formu jsem mela jen na 12 tak mam jeste maly dort co jsem potahla tou origos naplni :wink: teda je z mascarpone, masla a philladelphie a i trochy slehacky a cukru, no tak jsem dort tim promazla a potrela a ted ho necham ulezet v lednicce az do ctvrtka, no pochybuji ze mu zitra neodolam :sweat_smile: :grinning: a fakt se tam ma davat vic cukru nez mouky ? :fearful: me to totiz zmatlo, nekde jsem si ulozila recept odtud a pak jsem si nebyla jista tak jsem ho nasla na googlu a tam je na 2 a pul hrnku mouky jeden a pul hrnku cukru :wink:
16. okt 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saminka tak ja mam recet primo z usa a maslo s etam nedava. Zkus udelat priste (pokud nejake priste bude) maslo z kremu vynechat a dat slehacku. Tad ti davam muj receptik ... RED VELVET
trouba na 180
250g hl mouky+pul lzicky soli+2 lzice kakaa zamichat
dalsi miska=240ml kefiru+2 lzicky cerveneho barviva+213gmasla+300g cukru=slehat =pena+1 lzice vanilkoveho extraktu+2vajicka (vejce napred 1 vmichat a pak druhe)
pak das smes s moukou postupne do kefiru
az mas smes spojenou das si 1pl des.octu a pridas 1pl sody a hned vmichat do testa. A das pect na 25-30minut.
NAPLN: 227g philadelphia + 227g mascarpone + 115gmockoveho cukru =rozmichat a pak pridat 450ml slehacky s co nejvyssim podilem tuku(davam 30 +

Dnes jsme ho delala kamaradce. Vsehny moje kamaradky vcetne me na nem ujizdime. :grinning:
16. okt 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 Blahoželám !!! To asi výhra z TOM ?? A jedna malá rada: to sušené droždie a kysnuté cesto v prášku môžeš rovno vyhodiť :grinning: :grinning: :grinning:
16. okt 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anibas preco? :confused: ja to susene drozdie pouzivam a mna este nesklamalo :sweat_smile: :wink:
16. okt 2012 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@anibas nesuhlasim.susene drozdie je fajn:slight_smile:) ja ho pouzivam na chlebik
16. okt 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ja ho tak pouzivam a dobry. Myslim drozdi a knedliky nemam zkusenost.
16. okt 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekto tu zháňal inšper.na striptéra práve som natrafila na FB na toto
16. okt 2012 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
kysnute cesto expres ani ja nepoznam..ale vsetky tie ostatne vecicky mam zmaknute :sunglasses: :grinning: a podla mna v pohode :wink:
najma BB puding na gulicky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mnaaam
16. okt 2012 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sisix moc diky, neco mi tvuj recept pripomina :wink: tady se nejcasteji delaji dortiky s maslovym frostingem ale urco i v USA, no nekde jsem to urco vycetla, ale je jich urcite hodne tech receptu :wink:tak az na ten cukr a mouku a maslo jsem mela stejne ingredience, teda maslo v testu bylo polovicni davka a plus deci oleje. Jinak tu napln s marcarpone jsem delala do meho prvniho dortu, a je upplne vyborna jen jsem ted nemela ztuzovac tak jsem to pojistila tim maslem, potirala jsem dort i z venku
16. okt 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka presne...minuly rok som zhanala BBpuding po polovici BA...teraz uz ho mam doma bez lietania :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@anibas pravdu mas :wink: mas ich oskusane a neni dobre? takze skusat ani nemusim? :confused: lebo tieto ja nepouzivala
...nevyhodim zatial :stuck_out_tongue_closed_eyes: baby pisu ze je celkom dobre
16. okt 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt mne v živote tak nevykyslo ako čerstvé !!!!
16. okt 2012 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka :slight_smile: mna malo ludi najde:slight_smile:ale vsetky tortove foto mam aj tu v albume na Konovi...Ja by som tiez spravila nieco so zvieratkami, take ako z naucnej knizky o prirode, kde su vsetky mozne zvieratka a kvetinnky... no teda, ak to dostanes zaplatene, pravdaze:slight_smile:
16. okt 2012 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ja ho pouzivam na chlieb a veru nikdy som nemala problem, krasne vykyslo a chcelo zdrhat z misy
16. okt 2012 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas,
@ajka82 - babyyyyy, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. okt 2012 o 00:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ďakujem, odskúšam ako mi to pôjde :slight_smile:
17. okt 2012 o 01:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 to kysnuté cesto expres je super, ja ho používam bežne na ovocné koláče, dávam presne podľa receptu a vždy bolo super, všetko sa len zmieša a šup do trúby, ono to nakysne počas pečenia, nečakáš na vykysnutie, okamžite to ide do rúry
17. okt 2012 o 02:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ajka82 tie mini vypichovace na krajku stali tusim este menej. a tie druhe ma na MMB za 3,5 takze okolo 3 eur by mali aj to tu niekto spominal ze ich videl u tamana za 3
17. okt 2012 o 06:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dobre ranko dievcata, viete mi poradit, aku hmotnost dosiahnem zo stvorca 20x20? pribinakovy krem tam bude s trochou ovocia, nechcu vela.
dakujem a prajem krasny den, nech uz neprsi :wink:
17. okt 2012 o 07:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ahoj ja keď robím štvorec 24x24, tak má okolo 4 kg, dávam veľa ovocia, aj plnky :wink: takže si myslím, že okolo 3 -3,5 kg bude mať :slight_smile:
17. okt 2012 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 nieco mi asi uslo, ale ake umiestnenie? bola nejaka sutaz na TOMe? :wink: ale inac blahozelaaaam :wink:
aj @anibas samozrejme :wink:
17. okt 2012 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saminka a drzel ti potah?
17. okt 2012 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 dakujem, tak asi urobim to, stale robim len kruh, nech mam troska zmenu :grinning:
17. okt 2012 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka ano v TOMe, olympiada/sportova tematika dakujem :slight_smile:
17. okt 2012 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 jeej to som nevedela, ze bolo nieco take, nesledujem to :wink: mohla som tam dat tu poslednu sportovu s medailami, co som mala a s tym podarenim plavcom :grinning: :grinning: :grinning:
ale blahozem super :wink:
17. okt 2012 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@eliska22 vaaav ta torta pre maminu co si este v maji davala je top!pls ako si robila ten kvet?dakujem
17. okt 2012 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisix ahojky no ty kvetinky na mini dortikach drzi pekne, rano jsem je kontrolovala a neroztopili se, ted je vezu kamosce :wink: a ten vetsi dortik jsem nepotahovala jen potrela kremem, to nevim jestli by slo kdyz je v kremu syr :sweat_smile: :confused: no ale aspon jsem si vyzkousela neco jineho nez mmf hmotu, ten WI je fajn ze se hned muze s nim delat ale je o dost mekci nez mmf, no ale zas tak moc jsem s nim nedelala :sweat_smile:
17. okt 2012 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok