• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

10. decembra 2016 
@mamina1978 čo je punčovina ??? To si dávala do tých misiek pri tých prsiach :slight_smile: Strááááááááááášnááááááááááááááááá šikulka.. Odpadávam....
17. okt 2012 o 10:20  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@beelinka Tu na dvojke to jedna dievcina pekne opisala kuki :wink: :slight_smile: A najdes tam aj vela inych dobrych receptov na kremy , korpusy a pod.
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/?post=last
17. okt 2012 o 10:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@beelinka A tu je este jedna stranka, ktora patri k tejto teme , tam najdes krasne postupy na kvetinky, figurky a ine veci vymodelovane zo sladkych hmot...kuki :wink: :slight_smile:
http://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/?post=last
17. okt 2012 o 10:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
tak jsem šťastná, zatím to vypadá, že se dort vydaří, potahovat budu asi už večer nebo zítra od rána, prý to malování a ratítkování znaků LV je fuška a taky nevím, zda bude lepší nejdřív potáhnout a pak razítkovat nebo obráceně, co myslíte, nerada bych si to rozmazala
17. okt 2012 o 11:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@aduskatt my máme hus, budú lokše. Takže u nás to bude iný deň :grinning:
17. okt 2012 o 11:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
17. okt 2012 o 11:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zz134 :slight_smile: a to si sa ako dopracovala až tam k tej foto :grinning:
urobila som si tú zelenú guličku, vykrojila lupene - kolieska menšie a väčšie a trošku stenšila kosticou každý lupeň, ale tak aby sa to nezvlnilo a lepila dokolečka tie lupene od najmenších po najväčšie :wink:
17. okt 2012 o 11:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vlada111 Vladi a ty ešte doma? a inak všetko naj k meninkám včerajším a pekný a rýchly pôrod :slight_smile:
17. okt 2012 o 11:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte marcipanove maniačky:slight_smile:

neviete mi nahodou pomoct s nejakym navodom na to ako sa pouzivaju jednotlive kostice.ak by bol obrazkovy asi by som umrela od radosti:slight_smile:

DAKUJEM
17. okt 2012 o 12:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vlada111 aj ja prajem vsetko naj k meninkam :slight_smile:

@mishulle a ides razitkovat zlatou, tak to som zvedava, lebo ja idem robit taku buduci tyzden, tak pockam a potom napis ako ti to islo :slight_smile:
17. okt 2012 o 12:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eliska22 no veru som ešte. Dnes som upratala špajzu :grinning: Ale do tejto soboty musím vydržať, mamina má narodky a objednala z Grobu hus s lokšami :grinning:
17. okt 2012 o 12:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@eliska22
@eliska22 ďakujem kočky. Mužík mi kúpil kráááásny valček, kde sa dá nastaviť hrúbka cesta. No a doma sme zistili, že je krátky na moje torty. Dnes ho bol vrátiť :sunglasses: Juj zlatý bol, aký bol sklamaný :cry:
17. okt 2012 o 12:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eliska22 no ked mam cas tak to tu smirujem a nahodou som klikla na tu stranu :slight_smile: krasny je ten kvet.ste sikovne babule. ja len tak capem do kopy torty a su skarede:(
17. okt 2012 o 12:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anibas gratulujem :slight_smile:
17. okt 2012 o 12:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
no ja sa chcem len tak pochvalit , piekla som sama sebe, co mohlo sa mi pokazilo :grinning: :grinning: :grinning: , no sak jak pre seba, nakoniec ze je prudko jedla :grinning:
PS: na mascarponovy krem som dala 2mascarpone a 1slahacku a bolo to riedke, preco? ma byt 3:1 ??? alebo daky stuzovac?
17. okt 2012 o 12:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (8)
@eeffka hadam este biela cokolada by sa do kremu sikla, aby to bolo hustejsie:slight_smile:
17. okt 2012 o 12:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@aduskatt hmmm a ze co nastruhat? ci uvarit so slahackou? :grinning: , daj viac info ja som len taky domaci kutil, nie profi
17. okt 2012 o 12:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eeffka
Mascarpone plnka:
---2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstavim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.
17. okt 2012 o 13:04  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dada2007 chcela by som sa opytať, aku bielu čokoládu pridávate do kremov, dakujem
17. okt 2012 o 13:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@patrikmisko buď milka biela alebo peniažky balené v sáčku po 250gramov......
17. okt 2012 o 13:10  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tremonti navod som veru este nikde nevidela ale daj foto ake mas a skusime popisat uz som tu raz niekomu pisala ktoru naco treba. aj ked to mas tazko niektora gulickou stensovat nevie ani za svet a ina iba s tym.
17. okt 2012 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@eeffka rozpustit v slahacke, nechat vychladnut, vyslahat a potom pridat mascarpone
17. okt 2012 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
17. okt 2012 o 13:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dada2007 @aduskatt dakujem, no budem vediet nabuduce, ale sak my zjeme vsetko, nakoniec som dala do plnky grankosirup ze "cokoladova prichut" a kraje som obstavala bananom aby neutekala a drzi sa zatial :grinning:
17. okt 2012 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@eeffka tak ja davam dve mascarpone a dve slahacky a ziadny stuzovac,ziadnu cokoladu a je to huste totalne,ale minule som piekla na slovensku a ta smotana to nevyzera vobec ako smotana bola tusim 33%a bolo to take riedke ako u nas 1,5% mlieko.Nedalo sa to ani vyslahat. Moj synovec ked bol u nas a dali sme mu 3,5% mlieko tak sa toho nevedel dopit,ze ved to je jak smotana.Tu ked zoberies 33%smotanu to je totalne huste a krasne fest sa ti to vyslaha ja stuzovace nikdy nepouzivam.Teda ked to nema byt hore na torte tam musim lebo by to po case splaslo.
17. okt 2012 o 13:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Pridavam moju vcerajsiu nocnu:slight_smile: AMA Torta...to je ten vankus, co drzi mala Luna v ruke... Nepohne sa od neho ani na krok, tak jej maminka kupila tri, pre pripad, ze sa musi prat alebo sa strati... No a este jedna AMA, ktoru si chcu dat na tortu, co upecu v nedelu pre rodinu sami...
17. okt 2012 o 13:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to (47)
@dada2007 jej to je super mozno by bolo fajn stiahnut to do 2. do postupov pre zaciatocnicky
17. okt 2012 o 13:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
cl@lokalistin heh no isla som do kosa a ten moj zazrak slahackovy mal len 30% :angry: toz clovek sa uci...

@njonja nadhera ale na to ja nemam trpezlivost ani ruky :grinning:
17. okt 2012 o 13:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dm1 už som......nenapadlo ma to pred tým. Dík :wink:
17. okt 2012 o 13:34  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok