Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beelinka
17. okt 2012

@mamina1978 čo je punčovina ??? To si dávala do tých misiek pri tých prsiach 🙂 Strááááááááááášnááááááááááááááááá šikulka.. Odpadávam....

mamina1978
17. okt 2012

@beelinka Tu na dvojke to jedna dievcina pekne opisala kuki 😉 🙂 A najdes tam aj vela inych dobrych receptov na kremy , korpusy a pod.
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

mamina1978
17. okt 2012

@beelinka A tu je este jedna stranka, ktora patri k tejto teme , tam najdes krasne postupy na kvetinky, figurky a ine veci vymodelovane zo sladkych hmot...kuki 😉 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

mishulle
17. okt 2012

tak jsem šťastná, zatím to vypadá, že se dort vydaří, potahovat budu asi už večer nebo zítra od rána, prý to malování a ratítkování znaků LV je fuška a taky nevím, zda bude lepší nejdřív potáhnout a pak razítkovat nebo obráceně, co myslíte, nerada bych si to rozmazala

vlada111
17. okt 2012

@aduskatt my máme hus, budú lokše. Takže u nás to bude iný deň 😀

vlada111
17. okt 2012

@dagmarmustafa nádhera

eliska22
17. okt 2012

@zz134 🙂 a to si sa ako dopracovala až tam k tej foto 😀
urobila som si tú zelenú guličku, vykrojila lupene - kolieska menšie a väčšie a trošku stenšila kosticou každý lupeň, ale tak aby sa to nezvlnilo a lepila dokolečka tie lupene od najmenších po najväčšie 😉

eliska22
17. okt 2012

@vlada111 Vladi a ty ešte doma? a inak všetko naj k meninkám včerajším a pekný a rýchly pôrod 🙂

tremonti
17. okt 2012

ahojte marcipanove maniačky🙂

neviete mi nahodou pomoct s nejakym navodom na to ako sa pouzivaju jednotlive kostice.ak by bol obrazkovy asi by som umrela od radosti🙂

DAKUJEM

bzucinka2
17. okt 2012

@vlada111 aj ja prajem vsetko naj k meninkam 🙂

@mishulle a ides razitkovat zlatou, tak to som zvedava, lebo ja idem robit taku buduci tyzden, tak pockam a potom napis ako ti to islo 🙂

vlada111
17. okt 2012

@eliska22 no veru som ešte. Dnes som upratala špajzu 😀 Ale do tejto soboty musím vydržať, mamina má narodky a objednala z Grobu hus s lokšami 😀

vlada111
17. okt 2012

@eliska22
@eliska22 ďakujem kočky. Mužík mi kúpil kráááásny valček, kde sa dá nastaviť hrúbka cesta. No a doma sme zistili, že je krátky na moje torty. Dnes ho bol vrátiť 😎 Juj zlatý bol, aký bol sklamaný 😢

zz134
17. okt 2012

@eliska22 no ked mam cas tak to tu smirujem a nahodou som klikla na tu stranu 🙂 krasny je ten kvet.ste sikovne babule. ja len tak capem do kopy torty a su skarede:(

dadka212
17. okt 2012

@anibas gratulujem 🙂

eeffka
17. okt 2012

no ja sa chcem len tak pochvalit , piekla som sama sebe, co mohlo sa mi pokazilo 😀 😀 😀 , no sak jak pre seba, nakoniec ze je prudko jedla 😀
PS: na mascarponovy krem som dala 2mascarpone a 1slahacku a bolo to riedke, preco? ma byt 3:1 ??? alebo daky stuzovac?

aduskatt
17. okt 2012

@eeffka hadam este biela cokolada by sa do kremu sikla, aby to bolo hustejsie🙂

eeffka
17. okt 2012

@aduskatt hmmm a ze co nastruhat? ci uvarit so slahackou? 😀 , daj viac info ja som len taky domaci kutil, nie profi

dada2007
17. okt 2012

@eeffka
Mascarpone plnka:
---2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstavim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.

patrikmisko
17. okt 2012

@dada2007 chcela by som sa opytať, aku bielu čokoládu pridávate do kremov, dakujem

dada2007
17. okt 2012

@patrikmisko buď milka biela alebo peniažky balené v sáčku po 250gramov......

dm1
17. okt 2012

@tremonti navod som veru este nikde nevidela ale daj foto ake mas a skusime popisat uz som tu raz niekomu pisala ktoru naco treba. aj ked to mas tazko niektora gulickou stensovat nevie ani za svet a ina iba s tym.

aduskatt
17. okt 2012

@eeffka rozpustit v slahacke, nechat vychladnut, vyslahat a potom pridat mascarpone

patrikmisko
17. okt 2012

@dada2007 dakujem 😉

eeffka
17. okt 2012

@dada2007 @aduskatt dakujem, no budem vediet nabuduce, ale sak my zjeme vsetko, nakoniec som dala do plnky grankosirup ze "cokoladova prichut" a kraje som obstavala bananom aby neutekala a drzi sa zatial 😀

lokalistin
17. okt 2012

@eeffka tak ja davam dve mascarpone a dve slahacky a ziadny stuzovac,ziadnu cokoladu a je to huste totalne,ale minule som piekla na slovensku a ta smotana to nevyzera vobec ako smotana bola tusim 33%a bolo to take riedke ako u nas 1,5% mlieko.Nedalo sa to ani vyslahat. Moj synovec ked bol u nas a dali sme mu 3,5% mlieko tak sa toho nevedel dopit,ze ved to je jak smotana.Tu ked zoberies 33%smotanu to je totalne huste a krasne fest sa ti to vyslaha ja stuzovace nikdy nepouzivam.Teda ked to nema byt hore na torte tam musim lebo by to po case splaslo.

njonja
17. okt 2012

Pridavam moju vcerajsiu nocnu🙂 AMA Torta...to je ten vankus, co drzi mala Luna v ruke... Nepohne sa od neho ani na krok, tak jej maminka kupila tri, pre pripad, ze sa musi prat alebo sa strati... No a este jedna AMA, ktoru si chcu dat na tortu, co upecu v nedelu pre rodinu sami...

dm1
17. okt 2012

@dada2007 jej to je super mozno by bolo fajn stiahnut to do 2. do postupov pre zaciatocnicky

eeffka
17. okt 2012

cl@lokalistin heh no isla som do kosa a ten moj zazrak slahackovy mal len 30% 😠 toz clovek sa uci...

@njonja nadhera ale na to ja nemam trpezlivost ani ruky 😀

dada2007
17. okt 2012

@dm1 už som......nenapadlo ma to pred tým. Dík 😉