Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
17. okt 2012

@jakelina ale je krááásna, tí mackovia sú svetoví, takí ozaj podaj mi ruku a poď 😉

mirunka33
17. okt 2012

@vlada111 to je kraaaaaaasna torta!!! 🙂

libela
17. okt 2012

@teodorie už som na to aj ja prišla

pristela
17. okt 2012

@eyael ja teda maslove plnky nelubim 😝 ale ked niekto chce robim , uvarim puding, dam nan sáčik uhladim aby tam neboli ziadne vzduchove bubliny, tak nemusis miesat a nemas šupku , ked vychladne dám puding do mixéra aj s maslom / pripadne cukrom abo co vsetko do toho ide/ zavriem mixér pustim a hotovka, uplne uuzasnýýý jemnunky krem mi vymiesa, šlahacom sa mi nikdy tak nepodarili a trebars karamelove sa mi vzdy sekali ale v mixéry už nie 😉

formy taktiez nevymazavam , len na dno vystrihnem papier na pecenie , nalejem cesto ete ho lyzicou vo forme premiesam a korpus sa upecie rovny, kraje sa ti odlepia aj same , ale ak si netrpezliva 😀 staci nozikom pomoct

janula.h
17. okt 2012

@vlada111 niceeeeeeeeeee
@jakelina rozkošníííííííí

dm1
17. okt 2012

@vlada111 to je prekrasna spolocna praca 🙂. nadherne potiahnuta aj kvietky krasne

janula.h
17. okt 2012

@pristela že aká profilovka som ťa nespoznalaaaaaaa super 🙂

dm1
17. okt 2012

@jakelina ti mackovia su bozsky 😵 . Smiem ulozit pre inspiraciu?

rapunzel1
17. okt 2012

@mirunka33 áno, klasicky vymiešaš s tým créme ole, akoby so stužovačom a ver, že to bude ako betón, do toho polyžičkách primiešaš tvaroh, alebo masckarpone, podľa chuti, alebo financií, kto ako uzná za vhodné plus ten cukor, bude to tuhé do chvíľky a v chladničke to ešte stuhne, neboj, na torte sa to ani nepohne, na jednu šľahačku s jedným tvarohom vždy 1 creme ole a násob podľa toho z koľkých budeš robiť, nemusíš sa toho báť, je to úplne jednoduché a rýchle, môžeš potom do toho dať aj ovocie, ja aj baby tu to robíme bežne. Držím palčeky

pristela
17. okt 2012

@vlada111 uuuuuzasnaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@mirunka33 vseeeetko daj dokopy/ nemusis slahat slahacku zvlast ani nic ine/ , vymiešaj a nakoniec prisyp prások Creme ole , ono to pak bude hodne tuhé

@janula.h aale vsak ma vykopli po dvoch rokoch s tou povodnou profilovkou, ze nesplňam pohlad z oču do oču asi 😀 😀 😀
@jakelina andelka ta je straaaaaaaasne milunkavaaaaaaa 😵 😵 😵

rapunzel1
17. okt 2012

@eyael skús pred vložením do rúry ho v tej forme akoby pohrkať hore dole, pootáčať, neviem či to správne vysvetľujem, aby sadol do roviny, ja to tak robím a nemám tam sopku, ale keď sa ti aj urobí, v pohode zrež a budeš mať do masla na obtretie torty, všetko sa dá vyriešiť...

pristela
17. okt 2012

@rapunzel1 ty robis pribinal len s jednou slahackou a do toho jeden Ole? vsak to musi byt strasne tuheeee 😕 ja davam 2slahackove smotany, 1 kyslu smotanu , 500g tvarohu +cukor a creme ole davam len jeden 😅 ak davam pribinak do poschodaciek tak davam dva Ole a aj s tymto mnozstvom je to huste ako šlak

eliska22
17. okt 2012

@jakelina krásna tortička a ozaj korpus orechový sa podaril 😵 😵 😵 takže veľká vďaka 😉

eliska22
17. okt 2012

@vlada111 dokonalosť tá torta 😵 😵 😵 😵 😵 šikuly ste, odkáž aj kamoške 😵 😵 😵

jakelina
17. okt 2012

@eliska22 to jsem ráda, mně se taky vždycky povede. 😉

micmo
17. okt 2012

Ahoj holky, tak jsem mela i ja tu cest delat dort Hello Kitty 🙂 Kamaradka si prala mandlovy marcipan, bylo to s nim narocne a uz ted vim, ze to bylo naposled 😉 Ale oslavenkyne byla nadsena,takze mise splnena 🙂

jakelina
17. okt 2012

@dm1 vůbec se nemusíš ptát, ulož, když se ti líbí. 😉

dagmarmustafa
17. okt 2012

@vlada111 Kraaasna!

pristela
17. okt 2012

@jakelina moje nervy, nemyslis vazne tie cukriky, a ja ted nakupila zas 10balikov dufam , ze budu oka bo ma porance ☹ a ake si mala tie cisto biele a kde si ich kupila v kaufl?

rapunzel1
17. okt 2012

@pristela taký robím pomer približne, a odvtedy, ako sa mi pekne zviezla jedna milá tortička po plnke dole, korpusy mi pukli a torta sa krásne zosunula celá na jednu stranu, odvtedy čím tvrdší tým lepší 🙂 🙂 🙂 , ale robím zväčša z dvoch šľahačiek, 2 ole a 2 tvarohy, alebo ešte jednu šľahačku naviac, ale áno, radšej pre istotu takto, ja plním aj 4 niekedy aj 5 x, tak tá spodná vrstva má čo držať.

aduskatt
17. okt 2012

@pristela som ti mohla poslat este tie tri baliky co mam doma🙂 ja to uz nechcem ani vidiet

pristela
17. okt 2012

@aduskatt do prdelky vies ze som nad tym tuhô premyslala ? 😅 sa ale bojiiiiim , este ich mas? ak ano pockam odkial a ake ma jakelinka ak ma z kaufu tak je to jasne , ty si tusin pisala ze to ams tie velke lidlacke , nie?

mirunka33
17. okt 2012

@rapunzel1 @pristela dakujem za rady, urcite vyskusam, u nas tvarohove maju radi 🙂

aduskatt
17. okt 2012

@pristela ja mam Lidlacke, tie 300 g a mas ich u mna odlozene🙂

rapunzel1
17. okt 2012

@dm1 moja mám na teba kopec otázok, tak prosím maj so mnou trpezlivosť, už dlho uvažujem nad čoko tortou, ale som nenabrala odvahu, si tu písala o tej čokoplastelíne, tú prosím ťa používaš len na ozdoby, ruže, mašle a také, alebo ako to je??? keď robíš boky torty tam je myslím len čoko a maslo... v akom pomere? A keď dávaš čoko do tej formy na sugervail, tak to je čoko s maslom, alebo tá čokoplastelína? A kedy to z tej formy vyberáš, ako to má byť tuhé? A čokotransfer, keď dávaš okolo bokov torty, to na to ako? Naliať čoko na ten čokotransfer a potom nejak pricapiť k torte?? odlepí sa to z toho a prichití na tortu? Ako mám v tom fest galimatiáš, ale rada by som to skúsila.

pristela
17. okt 2012

@rapunzel1 verim , verim , vsak kazda mame svoje to naj 😉 ja uz robila aj 3poschodacky len s " cistou slahackou" a drzia, treba prosto vystuzovat a asi aj ked mas vysoke korpusy 😕 ja teda moc vysoke korpusy nemam rada, z praktickych dovodov pri krajani a jedeni, mne stacia take 10-13cm 😉

aduskatt
17. okt 2012

@pristela sak vyskusas a aspon zistime, ci som ja kriva, alebo cukriky na prd🙂

luciahromadkova
17. okt 2012

@vlada111 nadherná torta 😵

pristela
17. okt 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 ty mi teda doprajes 😀 tak ti idem napisat adresu, aaale nakáž im nech neblnu a su normalne !!! 😅

zz134
17. okt 2012

@dajna11 krasna ta coko torticka! ako sa tieto coko tprty robia pls?