Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
16. júl 2010

@sisa.b 😲 a to jsi vzhuru JESTE a nebo UZ????

@ilijanka co je v tom kremu ?

ilijanka
16. júl 2010

do misky sa vylejú 2 šľahačky, 2 malé mandarinkové kompóty a 2 pudingy Creme Ole vanilkové, miska sa zavrie a chvíľu sa s tým trasie, je to potom dosť husté- asi ako puding.

beruska2x
16. júl 2010

@ilijanka tak to dej dovnitr dortu ale pod potah dej treba marmeldu, maslo vyslehane s cukrem nebo nugetu i holky rikaly ze davaji....

ilijanka
16. júl 2010

@beruska2x , plnka je už v torte, tak skúsim dať navrch ten lekvár, dúfam, že sa mi to podarí potiahnuť, zatiaľ ďakujem. 🙂

bianca
16. júl 2010

dobre ranko

@beruska2x ale ani nekomentujem.Mala nespala a ja som gerbery nenormalne zmrvila

beruska2x
16. júl 2010

@bianca urco to nebude tak zle 😉 vy vzdycky rikate jak je to desne pak to neni znat 😉

ja se musim kouknout na origo, ty oranzove maji hnedy stred vid? nebo dozluta???

beruska2x
16. júl 2010

@beruska2x me malej taky spal desne, byla tady strasna bourka, tak byl furt vzhuru 😖

zdenallicka
16. júl 2010

A já jsem spala taky jenom tři hodiny, heč!!! Naše psisko se bojí bouřky a jak na sfiňu bouřilo celou noc... 😝 Naštěstí mám dnes poslední službu... 🙄

benjik
16. júl 2010

@sisa.b i ty jeden noční tvore,strašit takhle v noci 😝

holky,myslíte,že se jako svatební dar hodí dort? Včera nás kámoši( jo a to Bára,když chytla mojí svat. kytku tvrdila,že ona se nikdy nevdá.,ta kytka věděla kam spadnout😀) pozvali na svatbu,co mají příští pátek. Nevím co jím dát za dar mimo něčeho na mímo,co čekaj. Tak mě napadl nějaký jednoduchý kulatý dort. Šlo by na bílý poth dát červené růže se zelenými lístky? Nechci jim dělat čistě bílý.

zdenallicka
16. júl 2010

Benjik, jj, já dávám dorty výhradně jako dárek..🙂 A dokonce jsem plánovala taky jeden svatební na svatbu kámošky, ale pak jsem nestíhala, tak dostali archivní víno..🙂

benjik
16. júl 2010

@zdenallicka a co si myslíš o té barevné kombinaci? nebo máš nějaký nápad?Jj,my taky dostali víno,muž bílé a já červené a když jsme si ho chtěli vypít,tak přišel kámoš a to moje vychlastal 😠

benjik
16. júl 2010

ha změna,udělám asi tu bonbonieru s kytkama,mám na ní už dlouho zálusk.

benjik
16. júl 2010

ha zrada,tu bonbonieru nemůžu dělat,nemám kdy,tolik času na ní příští týden nemám,tak zpět k jednoduché kulaté.Už mám i něco vyhlédnuté,ale jak se znám,tak to stokrát změním.

beruska2x
16. júl 2010

@benjik http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=69030 co neco takoveho, ale i kulateho ? 😉

bianca
16. júl 2010

decka heeeeeeeeeeelp.Aky krem ked je vonku nenormalne hic?Varim salko.TRaseny som zavrhla.Maslo sa mi rozteka ked je chvilku vonku.To bude zabava

dm1
16. júl 2010

@bianca ja robim teraz 3 torty a vo vsetkych mam salkovy krem. je pravda ze som plnila v noci ale bol krasne tuhy vobec nevytekal aj v chladnicke uplne stuhol na torte

nadulici
16. júl 2010

@dm1 mozes mi prosim ta napisat presne ako robis ten salkovy krem?....ja som ho robila na vianoce, chcela som nim plnit suhajdy a on ani v chladnicke nestuhol, stale sa mi lial, neviem co som pokazila......uvarila som si plechovku salka 2 hodiny a do vychladnuteho som zamixovala 250 g masla....salko som mala klasiku a maslo tiez riadne....tak neviem co bolo zle ☹ ....treba viac masla?...

nadulici
16. júl 2010

inak baby ja vas obdivujem, v tejto horucave este vypekate tolko tort....

sisa.b
16. júl 2010

ahojte,

to som bola este hore a este mi dalsie dve hodiny trvalo, kym som si nachystala kvetinky a sla si lahnut 😅

julinka25
16. júl 2010

ahojte slniecka 🙂
pridavam svoje dnesne dielo, chvalabohu ze tento tyzden mam len jednu tortu lebo v tej horucave sa desne robi 😒

sisa.b
16. júl 2010

@nadulici ja robim salkovy podla receptu z TOM, co som nasla pri falosnom parizskom a tam ide az 300g masla. je fakt vynikajuci.

@bianca mne sa tiez totalne maslo rozteka ☹ mame tu ako v peci. viac objednavok uz na leto neberiem.

dm1
16. júl 2010

@nadulici ja ho robim presne ako ty a nikdy nebol problem. Skusala som uz aj salko z kauflandu a teraz z lidla to je vacsie tak som dala viac masla. Nechapem preco to tebe nestuhlo 😨

@sisa.b zase si ponocovala? ja som si sla lahnut o 2 a vstavala som o 6 takze tiez nic moc. A v noci dokoncujem 3 torty tak zase taham nocnu 😀

dm1
16. júl 2010

@julinka25 nadherna torta!

sisa.b
16. júl 2010

@dm1 robis aj tu futbalku? 🙂
ja uz neviem na nohach ustat ☹ vobec nevystriem nohy, co ma tak bolia zo stiahnutych svalov ☹ a to by som mala prat a chystat sa na dovolenku 😝

sisa.b
16. júl 2010

@julinka25 krasny nemo 😵 😵 😵

dm1
16. júl 2010

@sisa.b nie to by som nedala urcite. len jednoduchu okruhlu len este neviem aku hadam ma v noci muza kopne 😅 . Tu este nemam ani naplnenu lebo mi nevysiel krem som salko dnes dalsie varila. Mna nohy nebolia nastastie ale je to des v tom teple nastastie som modelovala zo zbytkov hmot tak to bolo tuhe a netieklo to. len ma stve ze som spravila tie auticka take velke teraz musim ozdobit uplne inak ako som povodne chcela... som aj myslela ze urobim dalsie ale uz nemam cervenu hmotu a ked si spomeniem ako som sa natrapila a kolko farby dala kym bola cervena chut robit dalsie auto ma prejde

sisa.b
16. júl 2010

@dm1 tak to mas dobre. ja som robila nadranom dalsi kalich, lebo ten predchadzajuci sa mi rozpadol ☹ a tento vyzera, ze do rana nestuhne, aj ked som tam navalila strasne vela cukru a skrobu 😢 idem si urobit nahradnu variantu z puncoviny

nadulici
16. júl 2010

baby dakujem, tak ho najblizsie vyskusam, snad sa podari 🙂

@julinka25 krasny nemo 😵

vinka
16. júl 2010

Kua to je hic.neznášam to baby.no ferrari finito topí sa jak svina sa zblázdnim. 😠 A cabrio tiež hotové skoro celé. 😉 Potom dočítam vás a pridám foto 🙂

sisa.b
16. júl 2010

@vinka sup sem s fotkou 🙂 aj mna asi caka o dva tyzdne nejake ferrari 😝