• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

moj pomyleny korpus :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz je to podla zelania...dufam ze prezije cestu BA-NR :sweat_smile:
19. okt 2012 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@dm1 prosím ťa ako mne uhladzovanie celkom ide záhyby nemám,ale minule pri poschodovke som chcela obtiahnúť aj so spodu ,vlaste ukončiť poťahouku pod tortou,ale nešlo mi to vtedy sa mi tam začali robiť tie záhyby a vyzeralo to škaredo.Nakoniec som aj tak len obrezala iba dookola :angry: ako mám ísť na to
19. okt 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak poschodovu robis kazde poschodie zvlast, potahujes na podlozke, na ktorej bude torta, potom to naskladas na seba a spoje maskujes:slight_smile:
19. okt 2012 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no ved ano,ale chcela som tam dať ten kartón pod to vrchne poschodie ako to niektoré robite a prichytávate potom poťahovkou,ale nešlo mi to .Hneď keď som tu poťahouku zahýnala aj pod korpus tak už bol problém na svete :frowning2:
19. okt 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ja nic nezastrkavam dole ale velmi opatrne rezem uplne pri spodu. pri poschodovke vacsinou to vrchne aj tak zakryjem bud bordurou, perlami alebo niecim inym ten spoj alebo necham kusok mozno 2mm navse a potom jemne nozikom zatlacim dole. ja davam tenku tu podlozku tak mi ju vobec nevidno
19. okt 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 aha tak asi som ja zle pochopila.Ved aj ja som to nakoniec len obrezala a zakryla ozdobným lémom
19. okt 2012 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 dani takze tu krajku som vicela v cukrarskych potrebach...vyse 4 eur stala..
19. okt 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to ma nenpadlo s tou slamkou, skoda, ze som to nevedela uz vcera...inac som sa aj chcela opytat, ale cely den mi nesiel net...ach jooo snad to prezije...ide to na 3hodinovu cestu autom a potah mam ta coko plastelina zmiesana so smartflexom ale ono to rychlo makne, teraz je dost teplo u nas.
19. okt 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak tu vrchnu tortu potahujes uz na tom kartone, ktory budes davat na tortu a potom to prelozis tak ako je na spodnu tortu. Nerobi sa to tak, ze potiahnes vrchne poschodie a na spodnu tortu das karton a na to potiahnutu tortu............
19. okt 2012 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky, netusite nahodou, najma tie, kroe sa vyznate v Star Wras.tie mece su cerveny a modry, alebo cerveny a zeleny? ja som asi farboslepa:frowning2:
19. okt 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá, mám ešte jednu otázku. Idem robiť ihrisko a uprostred neho futbalku, teda jej polovicu, akože trčí z trávy. Tú pologuľu bude tvoriť normálne naplnený korpus, potiahnutá malá pologuľatá torta. Mám dať niečo medzi toru ihrisko a tortu loptu? Či iba trochu krému na prilepenie? Akého? Malso s cukrom?
Klasickú dvojposchodvú som už robila, tam som dávala podložku, ale pri tomto variante zrazu váham
.Pýtam sa ako hotentot, hádam chápete.
Pridávam foto z netu, ako by to malo vyzerať.
@aduskatt
@dm1
Vďaka za odobrenie, ešteže to MMF istí. :grinning:
19. okt 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@aduskatt No tak som to aj robila ako píšeš,že sa to má,ale strkala som tu poťahouku vlaste pod ten korpus ,aby som zachytila aj ten kartón tak to potom dopadlo .Nabudúce radšej iba obrežem dookola
19. okt 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt
Podľa toho, kto ho drží. Lebo rôzni hrdinovia mali rôzne farby. Som ti pomohla, čo? :sweat_smile:
19. okt 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a když ti řeknu, že všechny tři barvy? koukala jsem na nějaké obrázky a na straně dobra jsem v těch starých epizodách viděla zelené a v těch nových modré a červené má zlá strana....ale nijak moc se v tom nevyznám
19. okt 2012 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, no co mi starsia zahlasila...prisla som s fotakom a pytam sa jej, ze preco hladkas ten traktor na torticke? a nona, nooo, aby nebol smutny, lebo si mu urobila take smutne ocka ... :sweat_smile:
19. okt 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@mimcak ja nepodhý/í/ňam :sweat_smile: nič , len opatrne orežem - tu to je vidiet : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4405377090375&set=a.4340521629029.2169233.1167082231&type=3&theater pri tejto to sice nieje na 100% :sweat_smile: ale tak to bola taka rychlovica do rodiny tak stacilo

@nika222 neviem ci uz je neskoro ci nie ,ale ja som nedavno leštila mcQueena s olejom a dopadlo to uplne v pohode , nerobievam to ,ale bol potahovany smartflexom ten sa mi neleskol ako mmf s vodou , tak som dala olej, vtedy sa mi mmf sr....o :angry: :angry: :angry: to bol ten moj stastny vikend :frowning2:
https://www.facebook.com/photo.php? fbid=4377769680207&set=a.4340521629029.2169233.1167082231&type=3&theater
inak robievam z mmf a to aby sa lesklo staci potrieť cistou vodou , toto je potahovane mmf a potrete vodou : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3259275798559&set=a.1567031053498.2080810.1167082231&type=3&theater

ale zas niesom zástanca lesklých torticiek :stuck_out_tongue_closed_eyes: hodí sa to fakt len na niektoré :sweat_smile:
19. okt 2012 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 no, to jo:slight_smile: ale kedze ich drzat nebude nikto, tak urobim cerveny a modry:slight_smile:

@florentina uz aj ja pozeram, ze su tam vsetky tri farby:slight_smile:
19. okt 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tu moja dnesna , som zvedava ked dojde ten pan pre nu , bo čo toto bolo za objednavatela :confused: :confused: :confused:

fotila som ju aj s mojim Jakubkom :grinning: som ho zblbla ked prisiel zo skoly, ze vseeetkooo najlepsieee upiekla som ti k narodeninkam torticku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a on kuka :fearful: že nemam narodky, a rozhodne nemá 3 roky !!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a to uz ani nevravim že šmoula mu nic nevraví :grinning:
19. okt 2012 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (67)
@pristela na túto si pamätám :slight_smile: A Ďakujem
19. okt 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 dakujem krasne! To je ozajstna poklona:slight_smile: Snazim sa ich robit podla vlastnej fantazie a nie internetu:slight_smile:
19. okt 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jedna dnesna rychlovka - pani to dva razy odvolala, lebo su deti chore.. Tak dufam, ze sa im teraz poadri ta oslava:slight_smile:
Zase Kitty..nemam ich rada..su take bez fantazie :frowning2:
19. okt 2012 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
tak krstinova hotova idem sa venovat tej stuzkovej , mneee sa taaak nechce ze az :unamused: :unamused: :unamused:
19. okt 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
kočky čo ste robili už šiltovku @janula.h a ešte neviem kto.....koľko mali tie čiapky na výšku a priemer misky??
bo som jednu naplnila a je taká tučná,asi budem musieť dorobiť korpus ešte ..
ďakujem... :slight_smile:
19. okt 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ano dani, ja to mam...ufff no pohladam ti to..ale to som veru daavno objednavala...a uz ani neviem odkial :sweat_smile:
ale idem kuk ci nemam dodaci list medzi uctami, tam by som to mohla najst :wink:
19. okt 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tu moje "UPLNE ROVNAKE" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: pre dvojicky :sunglasses:
biely korpus, maliny, jahody, pribinacik.
19. okt 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
a tu je moja jedna,na výročie sobáša,číslo som tam zabudla dať ale že nevadí :slight_smile:
ešte tá nešťastná šiltovka
19. okt 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@simasa nieco mi hovor...mam cerstvo za sebou Arsenal :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
19. okt 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moje dnešné... :slight_smile:
19. okt 2012 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
ahojte, prave som dokoncila torticku, prvy krat s ami stalo,z e som netrafila vahu torty, o 2kg som sa sekla , je lahsia, ale je to otazne, minule som mala taky isty rozmer a bola tazsia asi dost robi plnk,a snad to bude zakaznicke stacit.
19. okt 2012 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@pristela jeeej ta je strasne podarena :dizzy_face:
19. okt 2012 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok