Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

benjik
16. júl 2010

@julinka25 že se nestydíš lovit rybky v oceánu a pak je dávat na dort,je nádherný 😀
@beruska2x dík ten je moc jemný pro ně,já už mám vybráno,budu dělat tento,jen otočím barvy,víc se mi to pro ně hodí.

sisa.b
16. júl 2010

holky, potrebujem tortu nastriekat striebornym lakom - myslite, ze to v tomto teple vydrzi a neroztecie sa zakaznicke cestou domov? 😕 uz som uvazovala, ze jej dam hotovu tortu a ten kupeny lak, aby si to ona doma nastriekala a vrazila do chladnicky. co vy na to? vazne sa obavam, aby to z tej torty nezliezlo dole, lebo do 5tich minut ju mam orosenu ☹

sisa.b
16. júl 2010

@benjik pekna jednoducha torticka 🙂

rovni
16. júl 2010

ahojte baby,nemate kontakt na dobru cukrarku z Ba-najlepsie Petrzalka,ktora by nam urobila potahovanu marcipanovu tortu v tvare lienky?prosim do IP,dakujem.

beruska2x
16. júl 2010

@benjik teda ta je faaak krasna 😉

@rovni koukni na dorty od mamy, tam si najdes pekarku presne podle mista 😉

benjik
16. júl 2010

@beruska2x no ještě aby se tak krásně povedla i mě 😀

dm1
16. júl 2010

@sisa.b no smola s tym kalichom.... podobne ako ja s tym tanierom minuly tyzden. Ja este nepotahujem len hmotu som si zarobila zatial z 2 cukrikov. Tu na tu 30-tku potiahnem a ozdobim az rano

sisa.b
16. júl 2010

@dm1 nam pecie do kuchynskeho okna, tam sa neda ani dychat ☹ vobec neviem, ci to mam ist teraz skusit potahovat, alebo sa este ist hrat s nejakymi ozdobami ☹

anibas
16. júl 2010

@julinka25 pekná tortička
a veruže to teplo je neskutočné - máme v bazéne 33 C vodu - deti z ulice už sa čvachcú 😀 😀 😀 😀 😀 😀
moje mini torty

benjik
16. júl 2010

@anibas krása,tos dělala jak, rozpůlila kulatý dort?

sisa.b
16. júl 2010

@anibas wau, krasne 😵 😵 😵 vidim, ze sa cvachcu aj milenci na tvojej torte 😀 a preco mini?

vinka
16. júl 2010

No baby ferrari a bmw sú hotové.Fuj ale je horúco.Robí sa na nič. 😝

vinka
16. júl 2010

Baby tak som hotová.Len ešte byt upratať 😀 😀

fiona8
16. júl 2010

ahojte babenky
potrebujem surne pomoc
viem ze ste tu skusene, mate krasne torticky, ja robim 1x a potrebujem ju potiahnut kupovanym marcipanom...bohuzial sa mi lepi na valcek aj dosku....dala som aj olej ale nic...som z toho smutna, neviem co mam robit prosim poradte

vinka
16. júl 2010

To preto dva krát bo mu preskakuje.Najprv nič a teraz naraz dva krát. 😕 😀 😀 😀

vinka
16. júl 2010

@fiona8 Skús podsypať solamilom,gustinom alebo preosiatym práškovým cukrom.Mne najlepšie je pod solamilom alebo gustinom. 😉

vinka
16. júl 2010

@anibas Nádhera.Z jednej polky si urobila kabelku a z jednej vanu?krása fakt 😉

sisa.b
16. júl 2010

@vinka krasne auticka 😵 este mi prezrad, ako si robila tie znaky na nich

fiona8
16. júl 2010

@vinka
dakujem vyskusam, dala som ho aj do chladnicky strasne sa to topi..
a aky robievas kremy? dakujem 😉

vinka
16. júl 2010

@sisa.b Normálne malovala.Myslíš znak bmw a ferrari?malovala.sama som ostala prekvapená ako kmrásne som kona namalovala 😀 😀 😀

vinka
16. júl 2010

No teraz som dávala do ferrari falošný parížsky a jogurtový a do bmw len jogurtový

sisa.b
16. júl 2010

@vinka hod este detail, prosiiim 🙂 ja mam z toho asi najvacsi strach 😝

benjik
16. júl 2010

@vinka Jaj to je krása,dáš mi od nich klíčky? Ta mašle vypadá nádherně na tom ferrari.

sisa.b
16. júl 2010

@vinka jogurtovy si robila s rastlinnou slahackou?

vinka
16. júl 2010

@benjik No keby si ujo zajtra pre ferrari nedošiel napíšem a príd si 😀 😀 😀
@sisa.b Nie normálnou len som tam šuchla želatínu aby to stuhlo riadne kôli orezávaniu 😉 Pokúsim sa lebo nechcem ju moc vyberať topí sa jak svina tá torta 😠 😠 😠

vinka
16. júl 2010

@sisa.b tu máš detail.Nieje to vidieť dobre lebo to som chcela fotiť čo najbližšie.Ti poviem som si dala notebook do kuchyne pred seba.Klikla do googla ferrari otvorila wikipediu a tam na začiatku je znak ferrari zväčšila obraz a malovala.No ked som to dokázala ja tak to zvládneš aj ty neboj.Ja som z vytvarky nikdy neexcelovala. 😀 😀 😀

sisa.b
16. júl 2010

@vinka perfektny znak 🙂 ja dufam, ze teta bude chciet tiez ferrari, lebo znak bentley ma mata este viac 😝

beruska2x
16. júl 2010

@vinka teda suuuper 😵 jestli muzes hod jeste detail masle diky 😉 ajak se ti delala????

dm1
16. júl 2010

baby mne uz prepina z toho tepla. prave som namiesto sem napisala odpoved do majoviek 😝

vinka
16. júl 2010

@beruska2x dobre kým netvrdli pružky.potom sa lámu 😒 Ale je jednoduchšia ako tá s uškami.Bo bud ich necháš vystužené vytvrdnúť alebo niesu pekné 😝