• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mrka2 takých vela nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale jakelinka ti dobre poradila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2012 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (13)
@jper ja mam tiez take sviatkove, ale mam pokusenie to odmietnut..........
22. okt 2012 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karap a preco si chces komplikovat tortu niecim novým co este aj musi dlho tuhnut ? podla mna sa to da urobit z roztopenych gumennych cukrikov asi @peroli :confused: tu mozno davala raz nieco o tom a myslim že @dm1 to skušala :confused: , ja myslím , že i z mmf sa da jednoducho , rychlo a pekne ozdobit , medzi poslednymi som mala Šmoula tiez z mmf a toto je tiez tak robene: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2731091154273&set=a.1698905830285.2092415.1167082231&type=3&permPage=1
22. okt 2012 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@karap ako pise pristelka boli to gumovy medvedici ja s tym robim jazierka ale tiez je to podla mna 100% jednoduchsie z hmoty vyrezat
22. okt 2012 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ja som uplna amaterka,torty robim len detom k sviatku,takze nemam skusenosti.No veru aj mne sa zda,ze povystrihovat jednotlive kusky z mmf a obtiahnut cokoladou bude najjednoduchsie....
Vymyslam a zbytocne sa stresujem,sprosta........a malej to bude aj tak sumafuk :grinning:
A tu tortu z Kittynkou vsetci aj tak obdivovali a pacila sa :grinning: U nas v rodine totiz nikto nepecie,takze som ,,hviezda,, aj ked som amaterka :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tiez sa preilanam k verzii gumovych medvedikov:slight_smile:
22. okt 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@karap podla mna by bolo krajsie "obtiahnut" obrazok nie čokoládou ale šúlčekom farebnej hmoty , vypada to lepsie , ja sice šúlkat v rukách bo sa mi nechce vytahovat striekacka :grinning: , ale krasne rovnomerne a lahko sa da hmota natlacit do obycajnej striekacky a vytlacis si hadika na olemovanie obrazka :wink:
22. okt 2012 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčence myslíte, že maslová karamelová plnka sa hodí do jednej torty spolu s parížskym krémom? Nebude to vadiť, že jedna plnka je maslová a druhá šľahačková?
Inak so mnou to vyzerá tak, že budem mať oddych od tortičiek, tento týždeň mám dve a potom mám zajednanú tortu až na 25. decembra, ale tetušu som odhovorila, že aby to presunula aspoň na 23-tieho. Na Štedrý deň sa mi teda nechce dokončovať tortu
22. okt 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ahoj, tu barbinku si prosim ta piekla v akej forme? aj davala plnku?dakujem
22. okt 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ja som robila aj tak a bolo to ok, ale prečo neurobíš obe rovnaké, trebárs karamelovú,ale šľahačkovú, len normál upáliš cukor, zaleješ šľahačkou a na druhý deň vyšľaháš, mne sa idú za tým pozabíjať,hlavne vo veterníkoch, alebo ich môžeš obe urobiť šľahané nad parou, to je tiež hooodne jedlé
22. okt 2012 o 20:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela ja nekupujem marcipan,je priliz drahy.Robim len z mmf a ta sa neda vytlacat zo striekacky-mokra lepi a sucha je priliz tvrda na vytlacanie.Takze jedine cokoladou....
22. okt 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@karap ale da:slight_smile:)))) aj MMF vytlacis.uz som to robila:slight_smile:
22. okt 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimoza13 to babatko je neskutocne krasne......uplne iny level,nez to co ,,lezi na brusku,, ktore vatsina cukrarok dava na tortu.
22. okt 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietocek7 ja pečiem v miske a potom v normálnej forme plnku dávam akúkolvek chcú a korpus tak isto :wink: v albume tu na MK mám postup nafotený
22. okt 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rapunzel1 ďakujem, no aj nad touto variantou som uvažovala. Lebo ja robím karamel zaliaty šľahačkou a na druhý deň to zašľahám do masla. A im veľmi chutí takáto maslová, ale myslím, že im bude chutiť aj v šľahačkovom prevedení.
22. okt 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@janula.h povedz, že máte doma salmonelu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@karap mně taky jde MMF vytláčet, nahřej v mikrovlnce a jede to jak po másle :wink:
22. okt 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela super, už jsme to tu kdysi četla, že vlastně jde použít stříkačka a v pátek v noci jsem nemohla přijít na to, jak se to dá udělat, aby lem kolem obrázku byl rovný....na celém spongebobovi jsem se trápila nejvíc s očima, respektive s tím lemem, protože to bylo pořád hrozné, nepodařilo se mi to uválet rovnoměrně...takže i když odpověď nebyla pro mne, tak moc děkuji....teď už to tedy nezapomenu, protože si tu klepu na čelo, co jsem to za trotla :sweat_smile:
22. okt 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@karap ale ved ja robim z mmf :grinning: aj cez striekacku aj normal , prosto vsetko mmf - cukríky
22. okt 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas nieeeee bo pri mojom šťastí ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. okt 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: 100 bodov máš odo mna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina :grinning: tak to si viem... ach jaj... keby chceli zatvorenu,tak sa daaa,ale otvorenu a na nej sediaceho anjelika... :rolling_eyes: no neviem,ako to dopadne...
22. okt 2012 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tie su nadherne.. dakujem.. :dizzy_face: poukladam si ich :slight_smile: ale tak no.. do zelena chce a na vrch anjela- sediaceho.. tie postavicky mi vobec nejdu :confounded: no to zas bude :-/
22. okt 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 pockaaaaj
22. okt 2012 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 tu take jednoduche na modelovanie, osobne sa priklánam k tomu poslednemu v ružových šatách :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. okt 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@pristela tá posledná je perfektná, tak som sa už dlho nepobavila :grinning:
22. okt 2012 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
poznáte rozprávku Barney a jeho priatelia?? mne to nič nehovorí....mám tie postavičky spraviť na tortu, nerobili ste to niektorá??
22. okt 2012 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: ona chce nieco take... inak super napad urobit tie kridla z bielych pierok... dakujeeem! :slight_smile:
22. okt 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 a ved jej povedz , ze ty v tom vydís presne tu istu podobu, že to len jej sa zdá iná :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
inak ja pierka na tortach , bŕŕŕ nemam rada, ale čo už s takou objednavkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. okt 2012 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja tak isto pierka niee. mne to pride strasne nechutne.. ale tak to bude len v tej postavicke zapichnute,tak hadam to nebudu jest.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ved este uvidim, dakuejm za ochotu, si zlata :dizzy_face: ja hlavne tvare vooobec neviem... no ale tak som jej povedala,tak ze vraj nemusi byt tvar :grinning: tak OK :grinning: :grinning: :grinning: urobim len gulku a vlasy a basta :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. okt 2012 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok