Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
23. okt 2012

@lokalistin super, krasne torty, nieco pospajam z toho 🙂
@lokalistin dakujem 🙂
@mamina1978 dakujem velmi pekne, to prve srdiecko je krasne 🙂

bzucinka2
23. okt 2012

@rapunzel1 teraz v Suranoch co bude tretko , pride nejaka baba z madarska ukazovat airbrush aj ho predavat 🙂

nika222
23. okt 2012

Taaak idem sa znovu spýtať 🙂 Idem robit tekvicu oranzovu a potah bude min s 3 baleni mmf. Mam riskovat a skusit to zafarbit gelovkou na oranzovo alebo kupit radsej sprej? Má to byt nieco take ako reklamna torta tak nechcem riskovať ze bude flakatá.. 🙂

muffinka8
23. okt 2012

@aduskatt hmm ☹ no tak teraz sa aj ja cítim tak ako si napísala, že kde nič tu nič a dajte mi všetko na tácke 😒 som vás tiež otravovala s receptami a tak, aj s inými blbosťami, lebo mne tiež niekedy neskoro dopína. Tak dúfam, že mám už prepáčené 😕

mizulienka
23. okt 2012

@nika222 ja nerobims mmf ale neriskovlaa by som to...ked MMF nezafarbis na cerveno,pochybujem ze na oranzovo to pojde...skus ju zafarbit na slabsie ruzovo a potom premalovat alebo presprejovat ako pises....mozno ale baby,ktore pouzivaju MMF poradia inac, ja mam s tym velmi chabe skusenosti 😉

alebo preco si nekupis 1,4kg vedierko smartflexu a tam ti pojde zafarbit na uplne krasne oranzovu, mozno aj usetris, ako kupovat sprej.

magali
23. okt 2012

@florentina dakujem za odpoved.. to som uz tiez citala ze medom, a ten med aj navrch alebo staci len pod to? musi sa davat aj navrch nieco alebo to mozem nechat tak, ja som taky obrazok este nevidela, dnes alebo zajtra mi to ma prist 😀 no vidim ze musim o tych tortach este nieco popozerat, mam aj jednu knizku, kde je par veci o potahovani.. radsej si to nastudujem aby to nebolo fiasko, bude sa mi svokra smiat a to predsa nedovolim 😀 😀 😀

nika222
23. okt 2012

@mizulienka ved to ze na červeno to nejde a oranžová je tak príbuzná 🙂 mozno pojdem nakoniec cestou smartflexu 🙂

mizulienka
23. okt 2012

dievcata, aj ja si idem pre radu 😉 😉
potrebujem urobit obdlznikovu alebo stvorcovu 6kg tortu, tmavu mascarpone a maliny...neviem sa rozhodnut aku velkot formy mam zvolit...mate nejaky tip?
mam stvorec 28x28, potom klasika plech, ale to byuz asi bolo velke...

lamps
23. okt 2012

@mizulienka LUcka, neviem, či ti pomôžem, ale ja mám štvorec 25 x 25, robila som ho tiež s mascarpone plnkou na dvakrát plnenou a vážila mi 4,5 kg, torta 27 x 34 cm s parížskym krémom mi vážila 6,50 kg 😅

lamps
23. okt 2012

@nika222 možno by bolo dobré zafrabiť MMF a slabo oranžovú a potom ju vytieňovať normálne práškovou farbou 😅

nika222
23. okt 2012

@lamps ale chcela by som krasne sýtu oranžovu, praskovou budem robit asi len listy na zeleno...

lamps
23. okt 2012

@nika222 áno tak som to aj myslela, že ju dotieňuješ sýtou oranžovou a ja som oranžovú miešala aj s práškovou červenou. Oranžovú mám Sugarflair Tangerine a červenú Sugarflair Red, na tomto kvietku som ich použila a hmotu som mala len na takú jemnú oranžovú zafarbenú

dadka212
23. okt 2012

@kvietocek7 no krájajú to cca ako bábovku ale teda ja nemám rada také vysoké torty a 3D torty, podla mňa sa to krája velmi zle, ale ludia sú asi spokojní keď to stále chcú....no a kolko porcií to je na tebe akú zvolíš velkosť v postupe mám menšiu sukňu cca 2,5kg ale robila som už aj 6kg sukňu

jakelina
23. okt 2012

@nika222 já dělám skoro vše z MMF a na oranžovo se mi podařila zabarvit obyčejnou práškovou barvou z drogerie, ale dala jsem hned při rozpouštění bonbonů do mikrovlnky a přidala jsem trochu bílé čokolády. Mám ji tady na tom dortu, celý ten Bárt je dělaný z MMF.

pristela
23. okt 2012

@nika222 ja byt tebou tak si skocim kupit do drogerky kupit taku tu lacnu praskovu oranzovu farbu , zarobim v alkohole a normalne celu tortu s tym namalujem na sýtu oranžovu 😵 más to rýchlo !!!! a takato farba ti urcite vyschne takze mozes dat ked uschne este jeden náter /ja tak robila ted toho mickeyho s ciernou/ pri mmf nejde o to , ze zrovna cervena robi neplechu, tam robia vsetky farby neplechu ak ich chces sýte ☹ alebo pak zarobit si mmf z bielou coko tak sa da zafarbit ale ak nemas s tym skusenost fakt odporucam namalovat 😉

abriela
23. okt 2012

@jakelina to predavaju aj orange praskovu? Inak bart je krasny.

jakelina
23. okt 2012

@pristela tak tak 😀 😀 😀 😀 levná oranžová barví dobře 😀 😀 😀

jakelina
23. okt 2012

@abriela ano, normálně je tam napsáno oranžová. 😉

mizulienka
23. okt 2012

@lamps dakujem Andrejka, pomohla si mi, mam aspon aku taku predstavu...myslim, ze mozno ten druhy rozmer a trocha skrojim 😉

pristela
23. okt 2012

@nika222 a jasne , ze plati, že ked to budes malovat nenalejes na tortu pol litra alkoholu s farbou 😀 bo to by ti asi dlho schlo 😀 ale zas pak by sa mozno kazdy usmieval 😀

lamps
23. okt 2012

@mizulienka som rada 😅 😅 😅

lamps
23. okt 2012

@pristela 😀 😀 😀 Žanetka, ale veď na oslave má byť veseloooo 😀 😀 😀 😀

pristela
23. okt 2012

@lamps ale tak detom "radosti" netreba pridavat, tie mau energie dost aj tak 😀 😀 😀 😀

pristela
23. okt 2012

inak holky ja neviem ako vy , ale mna niekto kazducicky den oslovi cez spravu tu alebo na Fb o pomoc-poradenie/ mam aj cez phone hovory 😖/ a vzdy radim , je pravdda , ze sem tam kopirujem spravy bo vsak niekedy je to stale o tom istom , ale radim vždy aj ked nemam cas a že by ma to bavilo neustale dokola to iste nemozem povedat, ale poradim ak viem 😵 sa ospravedlnujem za vcerajsie vyletenie, nuž ale .... číta to tu milion ludi a píše len pár tych istých 😀 a aj na tie je zle 🙄 asi zacnem aj ja len ticho sledovááááááááááťť 😀 😀 😀 😀

lamps
23. okt 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 aj ja mám také energické dieťa doma
Žanetka, ty nemôžeš len ticho sledovať, lebo by tu bolo bez teba veeeeeľmi smutno

lamps
23. okt 2012

@pristela a to za to sa ťa stále niekto niečo pýta, lebo veeeľa toho vieš, si ochotná a nepošleš ich kade ľahšie a si šikovná 😅 😅 😅

njonja
23. okt 2012

@lilianka1199 , @pristela a vsetky ostatne.. som fakt zostala zarazena tvojou reakciou 😠 😠 😠 😠 Akoze, chodim sem uz druhy rok a nikdy som nedostala pocit, ze kocky neradia! Prave naopak! Ano, cez vikend nemaju cas a vypekaju. Ja som tiez zacinala a ci sa ti to paci alebo nie, som bola a som tiez s malym dietatom, ale po nociach som si precitala CELU diskusiu a potom sa pytala. Nie kazdy to spravi, ale odsudzovat dievcata takto pausalne je nefer. Ja zial, nepatrim ktym, ktore tu kazdy den prispievaju, ale ak stihnem a mozem, sem- tam napisem daku odpoved... Ale mnohe ine tu travia ich osobny cas a druhym stale radia..

nika222
23. okt 2012

@lamps @jakelina @pristela dakujem baby 🙂 zvážim to a dám fotečku 🙂

dm1
23. okt 2012

@pipka super sprava s tou reklamaciou oddnes odkladam blocky na salko. aj ked veru nemam uz chut sa do toho kremu pustat... kedze to clovek zisti az po otvoreni 😒