Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
23. okt 2012

@mariann2 ďakujem. ja ich robím podľa postupov, mam ich kopec vytlačených.

dm1
23. okt 2012

@pipka myslim ze v rukavicach by to slo

anibas
23. okt 2012

@mamina1978 vážne si ma našla na FB ?????????? vidíš aký svet malý 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
23. okt 2012

@evvina to len podľa obrázka skús vymodelovať, pokaziť nemáš čo - oni sú takí uletení 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
23. okt 2012

@lamps , @pipka - ďakujem babulky, no veď toto som si aj myslela, že nejakú s kvietkami, len na drôtikoch som ešte nerobila, no asi najvyšší čas aspoň jeden kvietok urobiť 😅 . Určite budem robiť len jednoposchodovú, takže dumám, dumám a furt neviem 😅 . Ale teď som si spomenula, že aj tá s oranžovými kvietkami od @lamps bola úúúúúúžasná, ešte tak vedieť čarovať, že by som si kvietky vyčarovala a bolo by po probléme 😅 . Ale ďakujem Vám za usmernenie 😵 😵

anibas
23. okt 2012

@mia1111 to je ťažko radiť : určite takú že WAU a hlavne nenáročnú a lacnú 😀 😀 😀

mia1111
23. okt 2012

@pipka - inak, tá ružová s bodkovanou stuhou je bombová...tú by som mohla skúsiť 😉 😵

mia1111
23. okt 2012

@anibas - PRESNE si to trafila 😀 😀 😀 😀 , ja chcem, aby bola WAU, bude to darček odomňa, viem, že to bude marlenka, takže to mám vyriešené, len to zdobenie 😅 . Nenáročná by bola najsamlepšia, len takú nájsť a potom to nepomrviť 😅

lamps
23. okt 2012

@mia1111 oranžové kvietky neboli na drôtikoch. A to som dnes dala len ako ukážku toho, ako sa dá práškovou farbou zafarbiť hmota maľovaním. Posledná tortu na 40-tku bola tá biela so zelenou mašľou

anibas
23. okt 2012

žeby tieto ???
@mia1111

lamps
23. okt 2012

@mia1111 mne sa páči táto:

drobec33
23. okt 2012

Kocky verim ze sa nenahnevate, ale mam na vas dve prosby. Teda potrebujem poradit.
c.1. robila som piskotove cesto a zostalo mi dost suche. Klasika cesto- muka, vajcia, PDP, SB, mlieko a maslo. Moze to byt mukou? Robila som mix pohankovej a ryzovej.
c.2. Mate niektora skusenost s takymto rucnym slahacom? Momentalne robim cesto aj slaham v mojom Moulinexe robote(ale je to otravne zakazdym uplne vsetko rozoberat a po krajoch mi vzdy zostava kopec cesta/kremu lebo metlicky su v strede...) Ma zmysel si taketo nieco kupit? Paci sa mi na nom, ze len vyberiem metlicky a lahko prehodim obsah misky do inej a mozem slahat/miesat dalej). Miska sa otaca a metlicky sa este aj hybu zo strany na stranu. Nechcela by som kupit hovadinu, budem rada ked mi poradite.
Dakujem kraaaaaaasne za rady 🙂

lamps
23. okt 2012

@drobec33 ja mám podobný ale značku Eta a som s ním veľmi spokojná. Na tomto Zelmeri, ktorý si sem dala mi trochu chýba veko na prikrytie nádoby počas šľahania, aby nebola oprskaná cestom celá kuchyňa

pristela
23. okt 2012

@drobec33 mixer tento nieeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!! umelinky na metlickach!!!!! ja som nedavno vyhodila 3mesiace stary/novy/ total sa mi polamali tie umelinky na metlickach !! vyberaj len s celo kovovymi metlickami ! 😉

drobec33
23. okt 2012

@lamps ty si moje zlato 🙂 Som si zacala mysliet, ze vymslam hovadiny 😀 Dakujeeeem. No dekel to nema, ale tak snaad to nebude take zle... 😅

lamps
23. okt 2012

@drobec33 čoby si vymýšľala hovadiny, ale dekel je dobrá vec

drobec33
23. okt 2012

@pristela jaaaaj, to je dost na figu, to mi ani nenapadlo...Dakujem Zanet 😉 A co si myslite o tom mojom nestastnom ceste? @lamps @pristela

lamps
23. okt 2012

@drobec33 já ti neviem, nemám také skúsenosti, ale možno je to fakt múkou

pristela
23. okt 2012

@drobec33 ja tiez netusim ☹ robim len mramorak

mia1111
23. okt 2012

@lamps , @anibas - kráááááááááááááááááááááááásne 😵 😵 😵 😵 , juuuuuj, zajtra idem skúsiť ružu a basta 😵 . Ďakujem 😵 😵 😵

dm1
23. okt 2012

@drobec33 to cesto veru neviem jedine co ma napadlo ze to nie je klasika cesto ked je tam mlieko a maslo ci? 😕

co sa tyka mixera ja mam tiez zelmer vyzera podobne len nema to prislusenstvo okolo len tu misu an tocenie a to je super. metlicky je pravda ze ta jedna umelina hore sa mi zlomila ale nic to nevadi mixuje to dalej rovnako. Pozri si hlavne ale obsah nadoby lebo ja to len na bielka pouzivam 😝

mariann2
23. okt 2012

@lussy23 tak len pokračuj, nevzdávaj to a z akej hmoty robíš?

nika1985
23. okt 2012

@drobec33 baby maju pravdu ja mam zelmer akoze bola som spokojna to veko no budis ved mam starsi model ale tie umeliny sa my uz lamu teda ta jedna kde nieje ta mriezka

chudadka
23. okt 2012

Dobry vecer!Mozem sa spytat,ktore farby su lepsie na farbenie marcipanu praskove,ci gelove?Treba ich riedit?Strasne som sa namotala na marcipanove torty,ked vidim ake krasne robite,tak sa chystam vyskusat. :O)

pipka
23. okt 2012

@chudadka ako na co...ale ak chces pekne zafarbeny marcipan...teda potahovu hmotu, tak asi gelove 😉 ja gelovky pouzivam na farbenie hmoty a praskove skor na malovanie stetcom...a riedit s cistym alkoholom, napr. s vodkou 😉 ale aj s vodou sa da 😉

chudadka
23. okt 2012

Ano na potahovku som myslela,dakujem za odpoved,urcite to vyskusam,sama som zvedava ako mi to pojde. :O)

aduskatt
23. okt 2012

@drobec33 tuhe bude asi maslom....................predpokladam podla toho, ze mamina robi s maslom a ja s olejom....ona ma cesto tuhe jak prasa, ja jemne, vlacne.....................ale mozno sa mylim.........

lucula73
23. okt 2012

@pristela
@drobec33 ak možem,tak pristela má pravdu,ja mám mixer moulinex,ale tie umelinky sa mi už dva krát rozpadli,uznali mi aj druhú reklamáciu,ak ešte raz sa rozpadnú,,o čom ale nepochybujem,tak mi vrátia peniaze 😠

njonja
23. okt 2012

@mamina1978 ty si poklaaad🙂 🙂 Prave rozmyslam, ake este spravim!!! a tu nemusim modelovat tvaricku🙂 Musim len zajtra spytat, ci aj takato poza bude ok, nie ze sa potom damy budu citit urazene, ked ta alebo ona dostanu pred seba na stol takuto postavicku🙂 Ony prave nemaju byt rovnake, ale maju trosku zodpovedat skutocnosti - cize povacsine veeelmi nudnym a fadnym Nemkam, ktore som predtym videla... 😒 Takze z nich robim sexice, kazdu v inej poze🙂 Zajtra hodim work in progress - prve tri.. ma to byt na Wichteln s temou: Was macht die Frauen glücklich a kamoska to chce tak, aby mali nieco medzi bosorkou a skriatkom z prirody!!a aby boli veeelmi sexi...
Tak budu ako zeny a kazda bude stroho prirodne odeta, som sa rozhodla🙂
No, idem ja spat, som mrrrtva!

njonja
23. okt 2012

@evvina kukni na stranke www.lovelytutorials.com si tam niekde pokukaj, kde su postavicky. Je to dakou azbukou, ale da sa to..