Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
17. júl 2010

@domika9 ja budem tiez maturovat dnes.Som an poslednu chvilu musela zmenit dizajn torty a berie ma des

sisa.b
17. júl 2010

@sloniiicek foto az ked druhu dokoncim a odovzdam

benjik
17. júl 2010

@domika9 párátkem naamočením ve vodě kápni kapku tam kde chceš mít kuličku a tu tam pak jen jemně zatlač.

sisa.b
17. júl 2010

tu su obe. na ten pohar este pojde maly dres, tak som ho zatial cvakla aspon v chladnicke. neviem, ci budem mat sancu ho odfotit aj potom. som zvedava, co mi na to povie zakaznicka 😔

benjik
17. júl 2010

@sisa.b tohle mi nedělej,mi spadla pusu až na zem. Nááááááááááááádhera. Proč já o Tobě nevěděla před svou svatbou? Sice jsme měli dort od profi cukrářky,ale tomu tvému se nevyrovná. A ten pohár,to muselo být práce.

henikav
17. júl 2010

sisa, veru nadhera, obidve su prenadherneeeeeeeeeeeee
A ja sa vobec neucim, iba slintam nad vasimi tortami 😀

vinka
17. júl 2010

Tak baby toto som dne poťahovala a zdobila.Tortu som nepiekla to si doniesla kámoška a ja som ju len dokončila. 😉

sisa.b
17. júl 2010

dakujem holky 🙂 pohar sa nastastie pacil, tak som rada. ale veru dal mi viac zabrat, nez ta svadobna 😝
svadobna mala 4,5 a pohar 5 kil

sisa.b
17. júl 2010

@vinka krasny vlacik 😵 😵 😵
aj ja by som uz rada detske robila, ale cakaju ma zas same somariny za dva tyzdne 😝

henikav
17. júl 2010

ved prave vinka, upiect vie kazdy, ale takto krasne ozdobit, to uz je umenie, krasna je

benjik
17. júl 2010

@vinka krása

sisa.b
17. júl 2010

no ja ak mam byt uprimna, tak by mi vobec nevadilo, keby za mna niekto tortu upiekol a naplnil a ja by som ju len ozdobila 😀 😀 😀 to je praca, na ktoru sa vacsinou tesim 😅

henikav
17. júl 2010

no nic babule, ja sa idem obliect a idem flamovat s kamoskami, boze uz ani neviem ako flamovanie vyzera 😀 ale treba to vyuzit ze som tu sama, no nie?? 😉 🙂 😀

reruna
17. júl 2010

všecny dorty jsou nááádherné
sisa a já bych si zase raději dort upekla a někdo aby mi ji nazdobil 😀 ale už to tady študuju a až nebude takové horko, tak mě to bude lákat něco zkusit

vinka
17. júl 2010

baby som kukala spätne všetky tortičky pána krásne torty ste narobili fakt.
@sisa.b ked je dres tak krásny tak ten pohár tak to by som ju ani nerezala. 😀 😀 Rovno do vitríny zavrela 😀 😀

vinka
17. júl 2010

@sisa.b tak na zdobenie sa teší asi každá moja 😀 😀 To pečenie ti len cenu naženie 😉

sisa.b
17. júl 2010

@vinka 😀 to hadam nie, v tomto teple by im za chvilu zakvitol 😀 😀 😀 a mal byt povodne az na zajtrajsiu oslavu, ked sa oslavencovi vrati sestra domov, no uz mi zakaznicka volala, ze ju len nafotia a rovno rozkrajaju, ze do zajtra nevydrzia 😀
este narychlo cvaknuty s tym dresom, ale ten tam nebol poriadne naaranzovany, len ho tam teta dala kvoli mojej fotke 🙂

vinka
17. júl 2010

@sisa.b pána ved to je hotové veldielo.Krásna torta fakt.To si aj ten dres robila? 😕

sisa.b
17. júl 2010

@vinka nie, ten je z latky. to si zakaznicka priniesla. ja by som ho robila do zajtra 😀

alex21
17. júl 2010

@sisa.b velmi nádherné tortičky. Ani sa mi nechce veriť, že sa ti nedarilo. Pri tej striebornej si akú farbu použila.
Aj ostatné tortičky chválim . Radosť na ne pozerať.

sisa.b
17. júl 2010

@alex21 do potahu som dala trosku ciernej, aby to bolo sede a striekala som to sprejom - nejaka anticka strieborna to bola. minula som ho cely a este by som hadam aj kusok viac dala, keby bolo 😀
no ja v takomto teple uz nepeciem, je to fakt o nervy, ked tecie aj plnka aj potah 😒

dm1
17. júl 2010

pripajam svoju rychlovku na dnesnu oslavu kamaratovych narodenin

zdenallicka
17. júl 2010

Dm, tak to se ti omlouvám... 😔

A díky za pochvaly... 🙂

Siso, pohár i svatební jsou krásné... 😵

Benjik, to je trocha růžové a trocha modré (gelovky)..🙂 Akorát mě dost zklamala potahovka - z nedostatku času jsem koupila v jedné škole mléčný marcipán (1kg/150,- 😝 😝 😝 ) a po obarvení zjistila,, že mléko neprosévají, takže jsou tam bílé krupičky... 🙄

vinka
17. júl 2010

@dm1 ked toto je rychlovka tak ja už nepečiem.To kde ja sa hrabem na rýchlovky.Ja pečiem týžden a vám sa nevyrovnám ženy.Krásna fakt 😉

dm1
17. júl 2010

@zdenallicka preco sa ospravedlnujes? ved si len nazor napisala s ktorym suhlasim aj ja ze farby boli divne 😝 ved kazdemu sa nieco ine paci 😉

@vinka korpusy uz boli upecene spolu s tymi dvoma tortami ale krem som este rano dnes robila aj hmotu. Len rano o 3 som este maslu robila aby vytuhla. Aj cedulku s menom som si urobila s tej vacsej funnky abecedy a potom rano som zistila ked som tortu potiahla ze je nizka a nevojde to tak pekne znova pismenkovat. bolo to o hubu 3 torty v tomto teple.... ale s kliestikmi nie som kamarat asi sa to nikdy nenaucim ☹

vinka
17. júl 2010

@dm1 nemyslísi,že si sama.Aj mne to nejde najlepšie s kliešťami ale velm i sa mi to páči.No o týžden mám valčeky od maliara.Sa teším strááášne.ked mi ich manželov ujo donesie hned budem piecť aby so m skúsila. 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
17. júl 2010

J8 jsem četla na netu, že ta gumička se nemá sundávat a tím ti to vlastně určuje rozevření kleštiček... Teď už se jen trefit do vzorku..🙂

sisa.b
17. júl 2010

@dm1 ale ved rychlovka je super 😵 s kliestikmi sa tiez rychlo naucis, ty si sikovna 😉

dm1
17. júl 2010

@zdenallicka ano tym sa to posuva. aj som trenovala na sucho na pohari potiahnutom ale to nie je take iste ako ked sa torta potahuje. a fakt trafit to presne je problem. A mozno bol problem aj to ze som tortu naplnila a v tomto hice som potahovala uz hodinu po plneni nebola vobec stuhnuta

sisa.b
17. júl 2010

@dm1 ja som tak potahovala spodok toho pohara. tuhol mi len ten cas, co sme na FB vykecavali 😀 a tak to aj vyzeralo 😒