Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
25. okt 2012

@aduskatt neboj , budes počuť kedy ich vytiahnem 😀 😀 😀 😀 😀

jee, aku super objednavkos som dostauuu 😀 poschodku do 6kg pre dievcatko 6ročkov /ale ze chce dospelacku !!! bo nieje dieťa 😀 -no jasne mi to je 😀 / a že možem si ju urobit aku len chcem 😀 vraj sa nechaju prekvapit dokonca aj chuťou 😕 že im chutila aj pacila sa zatial kazda odo mna 😵 😵 😵 aaach milujem niektorých ludí 😵 😵 😵 😵

aduskatt
25. okt 2012

@moncicatko19 ale noooooooooooo, sak mas comp.ctrl c, potom prekladac, trebars googlovsky.tam das ctrlV a on ti vypluje prelozeny recept🙂

aduskatt
25. okt 2012

@pristela supeeeeeeeeer, aj ja scem taku objednavku🙂

moncicatko19
25. okt 2012

@aduskatt 😒 ok moc si mi nepomohla ale jedna mi napisala do ip .tak ho mam 😝

pristela
25. okt 2012

@moncicatko19 a pc ti neponukol prekladac ? to je dobra vec mat v pc , mne to vzdy ako tak pomoze , vyhodi mi na kazdej zahranicnej stranke okienko ci chcem prelozit stranku 😅
osobne si myslím že to je robene isomaltom /tam pise zahriat cukor a supnut do vody a kolko stupnov, ale myslím že to je podane ako ten isomalt/ mozno skusene holky poradia 😉

aduskatt
25. okt 2012

@moncicatko19 jak nepomohla........hladnemu najlepsie pomozes, ked ho naucis chytat ryby, nie ked mu jednu das....................a ja som ti dala navod na chytanie ryb, teda ako si aj do buducnosti cokolvek prelozis, ked nevies rec...........ale ked myslis, ze som nepomohla, co uz.........mrzi ma to..

moncicatko19
25. okt 2012

@aduskatt nieeee nemyslela som to zle 😉 😉 😉 kazda rada je dobra ale uz to mam 🙂 🙂

njonja
25. okt 2012

@florentina potom napis, ako to dopadlo🙂 len nezabudn, nejde tam cele vajce, ale len zltko.. 😉

njonja
25. okt 2012

@pristela sa tesiim na foto tej velkej🙂

lokalistin
26. okt 2012

@aduskatt neni si divna,je to podla mna hnusne a aj kopec prstenov ani si neviete predstavit kolko bakterii tam je akurat som zase mala vcera skolenie koli tomu keby im prisla hygiena maju po chlebe ja robim v mcdonalde a teda ja som len na kase a nemozme mat nechty nalakovane dokonca nesmies mat nechty ani dlhe a ani ziadne sperky lebo to je nehygienicke a okrem toho este robim v medicinskej firme, kde sa vyrabaju srdcove katetre a tam teda prisna hygiena ziadne sminky,sperky, lak na nechtoch vkuse si musis dezinfikovat ruky aj ked robis v rukaviciach, nosime specialne overaly s takymi haubami na hlavu, specialne ponozky ,aby ti ziadne ciasocky prachu nikde nepadli takze ja som mala naposledy nechty nalakovane asi pred 6 rokmi ☹ moje ruky su suche a dopraskane ja furt desinfikujem ci doma ci v robote aj v mekaci my musime kazdu hodinu dezinfikovat ruky aj ked do priameho styku s potravinami vobec nepridem

lokalistin
26. okt 2012

@79zuzana presne tak ani nausnice nemozu byt, mne na prvom skoleni povedali,ze male nejake perlicky mozu,ale nam zakazuju aj to

pristela
26. okt 2012

@aduskatt andelka 😀 zatial si uchránená !!! 😀 prvé trnavské americké zarobené, už aj potiahnutá jedna tortuša s nimi a úplne v pohode , ale teda z malou dušičkou som ju zarábala 😕 uvidim ako sa mi bude darit zajtra mmf pri tej 4posch ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

pristela
26. okt 2012

@njonja och , no dufam ze nedopadne ako moja posledna svadobka ☹ ☹ este stale ako vzdy neviem ako a co na nu okrem lalii co chceli, , chceli zlate stuhy z hmoty a na nich biely ornament ale mam pochybnosti, že sa to nebude dat, bo ked tam capim stencil sablonu sunda mi aj zlatu farbu -teda myslim si 😕 a zas malovat okolo tych ornamentov rucne by ma porantalo,aaach joooo, ale vsak to ako vzdy 😅 mi pisala ted v noci nevesta , ze sa na nu straasne teší 😅 😅 mile od nej , ale žeby mi tým dodala odvahu 😀 😀 😀 😀 skor obavy 😅

lukika
26. okt 2012

@vecernicci to si si urobila cesto z koľko vajec a aké prosím? Neviem pokiaľ mám naliať do tej misky cesto cca do polovice?

lukika
26. okt 2012

@vecernicci veď vyzerá ako chameleón je krásny aj ostatné tortičky

lukika
26. okt 2012

@jenie123 už si piekla? Ja idem zajtra vlastne dnes večer. Ako si robila v bábovke či miske?

ajka82
26. okt 2012

@eeffka 😲 to vazne...no som zvedava co z toho bude 😅 😀

vlada111
26. okt 2012

@pipka no veru som aj bola komplet zbalená, doma napraté, navarené, upratané a nič. Mohla som to mať za sebou, ale vyvolávačku som nechcela.

vlada111
26. okt 2012

@vecernicci a ja sprostá som tú šablónu našla minulý týždeň a zabudla som ti ju sem hodiť. No už je neskoro a chameleón je už na svete. Dúfam, že si na mňa veľmi nenadávala 😀

vlada111
26. okt 2012

@mizulienka Luci ako vždy krásne

vlada111
26. okt 2012

@pristela ja pri takýchto neviem čo od dobroty a toľko vymýšľam, že keď je potiahnutá sedím a kukám na tortu, že čo teraz 😝

zz134
26. okt 2012

@pristela vav to je ake dobre, ze dospelacku 🙂no som zvedava na tvoj vytvor ( obdivujem ich stale a stale 🙂

njonja
26. okt 2012

@pristela moja a budes tie stuhy striekat farbou alebo maovat? Myslis, ze by ti to vzalo farbu, aj eby si striekala? No, so zlatou je to tazko - som teraz robila vianocnu zlato-bielu a chcela som tam mat zlaty stitok a na nom cierne pismo. To mi teda moc neslo..ale to bola cierna farba a nie stencil....A nechces si ten stencil obkreslit na biely fondant a potom ho vyrezat? Daj daky jednoduchsi....a ten len prilep....

zz134
26. okt 2012

vav babule toto som nasla
http://www.slavik-rezbarstvi.cz/

mozno poznate ale mna to velmi zobralo. nadhera!

zz134
26. okt 2012

Kocky pls je tato "formica" dobra?dakujem!
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/silikonov...

dm1
26. okt 2012

@zz134 je to klasicka otlacacka ked chcem vzor dreva aelbo tehly. pouzivam to mam take aj na kamen

simasa
26. okt 2012

No baby, som Vas po dlhsej dobe precitala a idem makat. Je to len taka rychlovka - ale ze medved!!! 😝 😀

ajka82
26. okt 2012

@zz134 ja take pouzivam, ...na otlacanie vzoru dreva alebo teha... a teraz som si dokupila aj na kamen, lebo budem asi dost potrebovat aj take a zda sa mi jednoduchsie a je to rychlejsie otlacit ako rucne vyrabat struktury

alenv
26. okt 2012

holky tak jsem dělala gormiti dlouho jsem se jim vyhýbala 😀 😀 😀 to je tak hnusný -D no a pak další z tohoto týdne

jakelina
26. okt 2012

@alenv krásné a ti trpaslíci jsou úžasní. 😉