Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

iwulka23
26. okt 2012

@mamina1978 dakuujem kráásne..no torta ide mužovi..koruna bola nakoniec vybrata tá velka zlatá..na tej bielej torte čo je...vankušik už mam naštudovaný 🙂

79zuzana
26. okt 2012

@mamina1978 nadherne inspiracie stale davas ;)
@pristela juj,tak to si ale mala stastie, ze ta tie sklicka nezasiahli do tvare 😕
@jenkka tak to mas teda pravdu, tie malicke sa potahuju ovela horsie... a o dva tyzdne mam robit asi 20 minitorticiek 😀 😀 😀

muffinka8
26. okt 2012

@bilbery tiež tak ako @79zuzana mám tortu na nedeľu ... dnes som si upiekla korpus, zajtra ráno spravím plnku a naplním, ozdobím a večer alebo v nedeľu ráno odovzdám.

aduskatt
26. okt 2012

@ajka82 bre ranecko🙂) uz zavitala, prave teraz
aj ostatnym krasny den🙂

aduskatt
26. okt 2012

@lokalistin v Mekaci som robila pred 15 rokmi, takze viem ako to tam chodi.....si v kuchyni, osuchnes si predlaktie o lice a hybaj dezinfikovat cele paprce.vtedy to tak fungovalo

aduskatt
26. okt 2012

@pristela tak potom som vadna ja🙂) nech ti padnu na uzitok, tak aspon viem, ze som nevyhodila zbytocne za to 5 eury🙂 a nasiel sa niekto sikovnejsi ako ja 😀

pristela
26. okt 2012

Holky rychla pomoooooc 😕 može byt meno dievcatka- Kalinka ? teraz neviem ci to mam napisat na tortu ci to nieje omyl a nema to byt Karinka ☹ ☹ ☹

@aduskatt ved vydrž, mozno tie dva sa mi po..... 😕

dm1
26. okt 2012

@pristela no ja by som im radsej napisala bo Kalinka viem ze je len dedinka ale meno to som este nepocula 😲

pristela
26. okt 2012

@dm1 že, aj ja myslím , pisala som , len dufam , ze pojdu skor na fb , bo netusim ktore je ich cislo 😀 😀

aduskatt
26. okt 2012

@pristela Ak je to krpec a vola sa Karolina a nevie poriadne rozpravat, tak kludne moze sama sebe hovorit kalinka a zauzivalo sa to u nich, ale radsej by som to zistila od nich, ci je to OK

aduskatt
26. okt 2012

@pristela Kali..hawajske dievcenske krstne meno🙂 . som ti asi velmi nepomohla....................urob R aj L a cakaj🙂

jenkka
26. okt 2012

@79zuzana jaaaaaj tak to by som nechcela, ze 20 minitorticiek mne stacili dve 😀 takze s vacsimi to ide lepsie? lebo velku som este nepotahovala

79zuzana
26. okt 2012

@jenkka tak mne sa vacsia potahuje lepsie urcite... tie minitorticky budu k jednej velkej krstinovej 🙂 tiez nie som z nich nadsena... ako len tak minitorticky by som nebrala objednavku..

muffinka8
26. okt 2012

@pristela a nemôže to byť akože Kala ? 😕

pristela
26. okt 2012

holky , vyriesene, detektiv oriesok /ja 😅 / sa dopatral cisla a meno má byt Karolínka 😀 😀 😀 este ze som nebola v noci akčná 😀 😀 😀

aduskatt
26. okt 2012

@pristela tak som sa s tym krstnym trafila, xixi🙂 akurat ze s prezyvkou nie

njonja
26. okt 2012

@pristela uz som zvedava, az mi ide bok vytrhnut🙂

pristela
26. okt 2012

@njonja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj mne 😀 😀 😀

lamps
26. okt 2012

@anibas ach Sabinka, moc ďakujem za pochvalu, krásne voňala čokoládou. A mám taký pocit, že bude oslávenkyni aj veľmi chutiť, my doma sme koštovali zbytky a bola mňaaaaaam. Orechový korpus parížsky krém a karamelová plnka.

@pristela Žanetka, ďakujem, ale od dokonalej torty má veeeeľmi ďaleko.

mizulienka
26. okt 2012

baby, ktoreste uz robili ten mascarpone krem na hnedu variantu, pridavali ste aj cukor? neviem sa rozhodnut, ci je dost sladky 😕

alenv
26. okt 2012

@pristela ale když na fotku klikneš tak se dá krásně zvětšit

aduskatt
26. okt 2012

@mizulienka ja som davala trosku cukru, lebo som robila so silnej coky a ta veru nebola zrovna najsladsia🙂, ale nedavala som ho tam vela, aby nebol prilis sladky, snad dve lyzice len

pristela
26. okt 2012

@alenv no to dá 😅 ale stále je v nich chaos a mala viditelnost 😕

mimcak
26. okt 2012

ahojte objednala som si formičky,ale nechcem ich .Ja som si myslela,že budú malé vykrajovačky,ale su to také na perníky a to mi netreba náhodou nemá niekto záujem. Nemôžem ich tu dať zo stránky,lebo už ich majú vypredané. Skúsim pohladať inde,ale zatial moje foto. Obsahuje aj abecedu a čísla potom vianočné motívy, velkonočné, helloweenske, valentínske 101dielna sada

ajka82
26. okt 2012

@mizulienka ja som robila s mliecnou coko, cukor som nedavala...s horkou este nemam vyskusane

mimcak
26. okt 2012

Tak pridávam svoju helloweensku.

lifinka
26. okt 2012

ahojky, přidávám po pauze zase dort pro mou neteř 🙂

ajka82
26. okt 2012

@mimcak bola si na sutazi nakoniec?

lokalistin
26. okt 2012

@lamps moc pekna 🙂

dm1
26. okt 2012

@lamps vyzera krasne podkova veru 🙂

mimcak
26. okt 2012

@ajka82 volala som organizatorke ako to je,tak nakoniec som sa rozhodla ísť.No keby som vedela ako to bude organizované a bodované tak sa nato vyse........ ☹ 😠