Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
27. okt 2012

je mozne ze tvoju robi ina firma, netusim...ale ja mam presne tu, co som dala obrazok a je to ono 😉

jakelina
27. okt 2012

Holky měla jste už některý tady tu hmotu?? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=60271792&tab=0

lokalistin
27. okt 2012

baby tie knihy a ta cierna to su stare fotky ja som len pristele chcela ukazat ake mam silikonky ak by chcela odlievat 😉

dm1
27. okt 2012

@maya30 ja ta obdivujem za trpezlivost s tou formou ja som to skusala uz tolkokrat az som ju dopukala 🤐

aduskatt
27. okt 2012

@ajka82 aha, ja som nepozrela ten link......moja baroko je modra a uplne ine ornamenty tam su.........

dm1
27. okt 2012

@aduskatt baroko je len vzor ved pod nim mas aj baroko stencils a podobne wilton ma barokove vzory v tej modrej a hento co dala ajka je taka biela silikonka od inej firmy aj u nas ju maju. Aj plastove formy su a volaju sa baroko 😉

aduskatt
27. okt 2012

@dm1 hej hej, uz som si utriedila info 🙂

maya30
27. okt 2012

@dm1 ani nehovor, cely cas sa trasiem ci sa mi nezlomi, taka je tenka...navyse sa mi podari vybrat asi tak kazdy treti bez toho aby sa roztrhol...no o nicom, ale ked tie ornamenty su take kraaasne 😉 🙂

anibas
27. okt 2012

@aduskatt ďakujééém 😀 😀 😀

dm1
27. okt 2012

@maya30 ved prave ze su take krasne preto som jej dala tak vela sanci ale uz som to vzdala 😢

ajka82
27. okt 2012

@aduskatt modra baroko je tusim wiltonka aj s bordurami(tusim perlicky su tam?) ale vidim ze uz mas jasno 😉

aduskatt
27. okt 2012

@ajka82 ano, je to wiltonka a su tam dve bordury..jedny perlicky a jedna pasik s gulickami....

jakelina
27. okt 2012

@dm1 jde to blbě, ale já to z té formy vytahuju až za chvilku, jak to trošilinku uschne a celkem to jde. Natlačím tam tenký obdelníček hmoty přes sáček, pak opatrně nějakou kosticí nožíkem na ležato ořežu co přesahuje a znova přes sáček natlačím prstem a začistím. Pak dělám další a až natlačím další ornament, tak ten první podeberu párátkem a vyndám. Dělám ze Smartflexu.

pristela
27. okt 2012

@lokalistin to by bolo suproveeee 😵 😵

katulkaaaaaa
27. okt 2012

moje dve 🙂

dm1
27. okt 2012

@jakelina ja som to skusala uz z kazdej hmoty vselijako tak ako popisujes aj inak ale ja proste nemam nervy na taketo veci... dostala som z toho za hodinu jeden ornament ktory bol aj tak taky odzobkany tak som ju zase vylozila hore teda tusim som ju uz aj vyhodila naposledy od jedu 😔

lokalistin
27. okt 2012

@pristela vo stvrtok by som mala mat volno tak ti porobim a necham tvrdnut potom na vianoce sa ozvem a stretneme sa niekde v meste

muffinka8
27. okt 2012

@pristela tvoje svadobné torty sú také "čisté" 😅 😅 vieš ako to myslím ... že čisté ako detská duša 😵 proste tak krásno čisté.
No ale tiež by sa mi veru hodili na svadbu nejaké farebnejšie 🙂

muffinka8
27. okt 2012

Inak ja som nezohnala ten celofán ani v Hypernove, ani Kauflande ... budem ešte musieť hľadať. Zachránila ma babka, aj keď bol na jednom mieste trocha pokrčený, ale čo už.

pristela
27. okt 2012

@lokalistin si poklad !!!!!!!! už teraz ťa milujem a dakujem ! musí mi to pre tento krat @pipka odpustiť 😀 😀 😀

@muffinka8 jee, dakujem 😵 vieš čo je to pre mna robiť biele torty ???? ☹ ☹ milujem farby, ale ocividne sa ludia zbláznili do bielych , asi zacnem davat na fb fotky ako vypada biela "naaranžovaná" na stole v svadobnej sále !! 😝

mariann2
27. okt 2012

@simasa ale, no čo ti budem hovoriť, skúšala som novú formičku, na diamanty, teda, nie cukrársku formu, ale silikonovú formu na ľad, naliala som horúci karamel, zdvihla ju a chcela pozrieť, či ju ten karamel neprepálil, pri dvíhaní som ju naklonila a tekutý vriaci obsah vyliala na ruky, myslíš, že existuje ešte niekto šikovnejší ako ja ???? 😠 😠 😠

pristela
27. okt 2012

@muffinka8 a nemali v kauflan tam kde predávaju rolky ozdobneho baliaceho papieru ? 😕 ja kupujem len tam, a minule Dadka pisala ze aj v tescu maju

lokalistin
27. okt 2012

@pristela no zlatusik,ale ved to nebude zadara 😕 , ved vies,ze sa ti tam jedneho pekneho dna natrepem a budes ma ucit kvetinky 😵 . Ci uz si zabudla? Ale nie 😀 Za kvetinky mam nieco ine pre teba nachystane 😉

pristela
27. okt 2012

@mariann2 aaaaauuuu ☹ ☹ neboj existuje , ja v mojich začiatkoch inteligentnych 😕 som dokonca roztápala cukor na karamel a popri miesaní ho ochutnala 😅 😅 😅 ale torticky si urobila aj "bez ruk" 😀 fantastickeee !!!!

pristela
27. okt 2012

@lokalistin 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no ja ratam s tym , že zadara to nebude 😀 pchaaa, ale nezabudla som 😀 😀 😀 i ked či som ja zrovna vhodná na učenie kvetov 😕 neviem, neviem 😕 ale ukázať mozem 😀 😀 😀

dida38
27. okt 2012

zienky poradite mi?? mozem dat pod potahovku (smartflex welvet) coko krem, co sa robi z mlieka,pudingu,horkej cokolady a masla?? a pribinacikovy krem moze ist pod potahovku?? dakujeeeeem pekne...

dm1
27. okt 2012

@dida38 pribinacikovy isto nie a ten druhy neviem aky mas pomer mlieka a masla ak 1:1 tak ano

lokalistin
27. okt 2012

@pristela no len este aby som mala niekedy ten jeden pekny den volny na kvety, lebo ja domov vzdy len skok a staviame tak beham okolo toho 🙂 a urcite si dobra na kvietky tie tvoje ruze su kazdy raz krajsie a krajsie a lalie su tiez jak ozajstne ale tak ornamenty je v pohode ved mna to nic stat nebude len aby sa to dalo potom odliat-tak by to bolo super

vecernicci
27. okt 2012

@pristela hmmm tak karamel jsem taky jednou ochutnala a od té doby si nechám zajít chuť jen si na to vzpomenu 😝 😝

holky vyžeňte mě od pc, mám dělat ještě jednoho Homera Simpsona, už zase a jeden přímo na přání, dostala jsem i nákres v životní velikosti i s přesnou polohou věcí, co na něm mají být 😀😀😀😝😝

aduskatt
27. okt 2012

@dida38 pribinackovy nie......a v tom druhom musi byt najvacsi podiel masla