Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dida38
28. okt 2012

moja vcerajsia k Lukyho minulotyzdnovym meninam.....velka torta coko korpus a coko maslova plnka, lopta biela piskota a pribinacikovy krem s jahodami.....ale asi to nebola najvhodnejsia volba, nakolko ked som to "zrezala" do tvaru gule tak ten pribinacikovy krem mal snahu vytekat...ale by bola vhodnejsia maslova plnka ...budem mudrejsia na buduce....🙂)

dida38
28. okt 2012

a zienky chcela som sa opytat...ste tu niektora z PP,KK alebo blizkeho okolia, ktora by isla na stretnutie do PP 24.11.??? ja by som isla, ale kedze ja tu nebyvam dlho, tak vela ludi tu nepoznam a uz vobec niekoho kto pecie torty a samej sa mi tam nechce....ak by niekto isiel rada by som sa "pridala" 😀 😀

miciatko
28. okt 2012

kocky , taak rada tu pri vas konecne sedim , 27 stran ste tu zapisali co som tu nebola, cely vikend som makala aj na tortach, aj na medovnikoch, no kocenky tesim sa na 27 stranovy roman som velmi rada ze si tu v klude v pyzamku s frote ponostickami medzi vami hoviem 😀 😀 😀 , a este moje vikendove a idem lajkovat

ajka82
28. okt 2012

niekto ide oddychovat po vikende a ja zacinam 😝

muffinka8
28. okt 2012

Prosím vás, čím to je, že keď mi uschli lupienky na drôtikoch tak sa dajú jednoducho vytiahnuť z drôtika? 😕 Robila som ich tak, že na tom kraju kam šiel drôtik som nechala hrubšie, vpichla dnu drôtik asi do polovice lupienka a potom stenčila podľa potreby celý lupienok.

hadeline
28. okt 2012

Holky prosim o radu. Jsem zacatecnik a chtela bych si koupit nejake pomucky. Muzete nmi prosim poradit jaka cisla a pismena na marcipan jsou lepsi, jestli vykrajovatka nebo ten patchwork? Diky

jakelina
28. okt 2012

@muffinka8 a dala jsi lepidlo na drátek?? Já dávám a vytáhnout nejdou

muffinka8
28. okt 2012

@jakelina nie nedala. A to treba? 😅 a aké?

jakelina
28. okt 2012

@muffinka8 Já mám v tubě potravinářské lepidlo, stojí to pár korun, kupuju v eshopu. Namočím drátek a pak šup do lupenu a fakt drží, už jsem i v nouzi ještě ten den, co jsem udělala svazovala kytku a večer už to opatrně šlo.

muffinka8
28. okt 2012

@jakelina aha 🙂 a ja že také nejaké klasika lepidlo 😀 😀 vôbec mi nenapadlo potravinárske 😅 vďaka 😵

jakelina
28. okt 2012

@muffinka8 nevím složení, ale je to takové lepkavé, asi to trochu ten marcipán namočí a pak to líp k tomu drátku přilne. Já ho jinak nepoužívám, jenom na ty drátky, jinak lepím všechno vodou.

muffinka8
28. okt 2012

@jakelina hej, ani ja ho nemám, ale asi niečo zaobstarám 🙂

pristela
28. okt 2012

@muffinka8 ja robim na koniec kazdeho drotika taku slzicku-tak ho zatočím, a lepidlo nemam , normal drotik strcim do vody a hotovo 😀

jakelina
28. okt 2012

@muffinka8 možná holky poradí jinak, já to tak dělám, protože mi to tak ukázala jedna paní co dělá krásné vazby z marcipánových kytek, ale možná to není nutné. Nezkoušela jsem bez toho. Ale je fakt, že mi třeba i nechtěně spadla kytička ze stolu na zem a ani se nepolámala a lupeny v drátku vydržely.

jakelina
28. okt 2012

@pristela možná to stačí, že se ten marcipán trochu navlhčí a přilepí se k tomu drátku. 😲 😲 😀 😀 😀

pristela
28. okt 2012

@dida38 pribinacikovy vytekal ?????? 😕 a to ako? vsak ked dodrzujes recept/ ne ako ja ze davam niekedy len jeden creme ole 😅 / a das normal ako pisu 2creme ole tak je ako betóóóón . Aj pokial don pozastrkujes jahody nema to nan ziaden vplyv 😕

pristela
28. okt 2012

@jakelina jasne , ze to staci , ja mala aj lepislo potravinarske ale minulo sa mi a nemam potrebu objednavat ho znova ked funguje aj voda. Ja tak robim aj lalie a drziiiii, aj ked padne 😀 netoci sa. Si vzdy dam pohar vody , drotiky strcim do vody slzickou na dno a ked robim lupienky len po jednom vytahujem z pohara 😅

jakelina
28. okt 2012

@pristela a já zalepené ruky, asi příště namočím do sklenice a bude to 😲 😲 😲

dadka212
28. okt 2012

@simasa nooo to ja tiež neviem kresliť ani malovať 😝 a tiež to niekedy robím 😀 ale potom nadávam, čo som si to vymyslela...

anibas
28. okt 2012

@hadeline ja mám túto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c10...
veľkú aj malú - treba trošku trpezlivosti ale ide to 😉

dm1
28. okt 2012

@aduskatt 😀 sak ja len tak ze je to skoda ked aj pekna torticka je na takom pozadi 😝. A staci ozaj obyc hocijaky zakladny program ja to robim pod Oficom co je v baliku Picture manager

nika1985
28. okt 2012

@pristela ja som za rada sa stretnem 😉

petrofka
28. okt 2012

Ahojte. Idem robit tortu cokoladovu s karamelovym kremom. Prosim mate nejaky osvedceny recept aj na korpus aj na krem? Pripadne aj na marcipan. Idem to zrobit prvykrat v zivote.
Je tu toho tak vela, ze si fakt neviem vybrat to najlepsie.
Dakujeeem 🙂

dida38
28. okt 2012

@pristela no robila som len z polovicnej porcie tak som davala len jeden creme ole 😀 ale dala som tam rozmrazene jahody, tak mozno tym, ze tie maju viac vody... ja robim torty len pre nas tak na kazdej jednej sa ucim 😀

dm1
28. okt 2012

pridavam svoje tohtotyzdnove. Ta svadobna tie postavicky to je des ale co narobim ked to chceli 🤐 . Aj tie biele ruze tam uplne zanikli na zivo vyzerala trochen lepsie 😝

aduskatt
28. okt 2012

@dm1 supis, ked ho mas, poradis mi, ako v nom pridavas meno do fotky? mne to nejde☹
sice som si nasla uz iny sposob, ale rada sa poucim

dm1
28. okt 2012

@aduskatt tak to tam asi nejde ja si meno na torty nepisem

lamps
28. okt 2012

@lussy23 neboj, praxou a trpezlivosťou to bude stále lepšie a lepšie a podstatné je, že sa veci robia s láskou 😅

aduskatt
28. okt 2012

@dm1 no neva, uz som si pomohla🙂

aduskatt
28. okt 2012

@petrofka treba skusat, kazdemu vyhovuje cosi ine🙂