Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
30. okt 2012

@jakelina - jééééééééééééééj, nádherná kytička, ľalia aj ružičky ako živé 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
30. okt 2012

@paricia Jej, teraz citam aj tvoju druhu otazku, ja davam na 20 sekund a potom skontrolujem ,pomiesam a zase na 20 sekund. A ked uz su nabubnane a daju sa lyzickou rozmiesat uplne do hladka, tak su hotove a pripravene na zapracovanie s cukrom. Musis vsak davat pozor a naozaj kontrolovat kazdych par sekund v mikrovlnke cukriky, lebo ak to prezenies, spalis ich 😝 😅
A ked budes pridavat cukor je este jedna dobra rada, nevaz ho....... pridavaj len dovtedy, pokym nedosiahne hmota pozadovanu pevnost, cize pokial sa bude dat formovat ako plastelina. Lebo kazde cukriky potrebuju ine mnozstvo cukru. A tak sa moze stat, ze ak das privela cukru , zacne sa ti hmota rozpadat. Ak by si mala este nejake otazky , kludne sa obrat na hocijaku z nas ,ktora tu na poslednych strankach nieco pridala a urcite sa dockas skorej odpovedi 😉 🙂
Drzim palceky nech sa ti podari....😉

mima1311
30. okt 2012

@jenie123 Dakujem si zlata , tu mam aj ja , aj taku tu olepenu , len to bola poschodova , vrch bol takyto aky si dala foto ty , ale spodny korpus bol tiez cim si poprikladany a aj tam nieco bolo ako hore lentilky a neviem ju vobec najst , ja by som si to uz poupravovala , len ....pamät skleroticka , co uz , tak reku ci dakto ulozenu nemate 😉 😉

mizulienka
30. okt 2012

@jakelina perfektna, ty uz viazes kyticky uplne profesionalne 😉

jenie123
30. okt 2012

@jakelina kraaaasna.. 🙂

jakelina
30. okt 2012

Holky děkuju moc, snažím se. 😉

dm1
30. okt 2012

@jakelina nadherna 😵

mamina1978
30. okt 2012

@ajka82 bomboveeeeeee to lego 😵 😵 😵 😵

florentina
30. okt 2012

@vecernicci jasně a díky moc K.

paricia
30. okt 2012

@mamina1978 Ďakujemmmm veľmi pekne.

ewellina
30. okt 2012

@dm1 http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/...
Teraz som si ale všimla, že to bude asi cena bez dph. 🙂
MM mi hovoril, že v meste, kde pracuje, je cukrársky obchod s kamennou prevádzkou, tak pozrie ešte tam.

dm1
30. okt 2012

@ewellina jeeej tak to je super cena! a je to cena konecna len nie su platci DPH 😉 . len o postovne sa mi to pekne predrazi.... 😝

len kukam ze to asi nemaju lebo sa neda dat do kosika

ewellina
30. okt 2012

@dm1 Porátala si to, koľko to vyjde aj s poštovným?

aduskatt
30. okt 2012

zienky moje sladke, sa vam musim pochvalit, som bola dnes trosku stencilovat🙂.je to neuveritelne, ale za toto vsetko som zaplatila 19 Eur, necelych

dm1
30. okt 2012

@ewellina neda sa pozriet presne iba podla obchodnych podmienok to vyzera na 2,40 EUR pri platbe vopred a II.trieda postou - teda najlacnejsia moznost teda 7,70 EUR. to uz mam veru za jedno kedze u nas to sice maju drahsie ale mam tam 10% zlavu - postovne ma to teda u nas vyjde o 50 centov drahsie 😝

dm1
30. okt 2012

@aduskatt super paci sa mi ta hore vlavo ta kolko stala prosim ta? mali aj ine? to u vas niekde v shope?

niobe63
30. okt 2012

@lokalistin Dakujem 🙂

aduskatt
30. okt 2012

@dm1 ta velka vlavo stala 4,35🙂
no, u nas v papiernictve.....🙂

aduskatt
30. okt 2012

@dm1 mali aj ine, nebrala som vsetko, ma tam toho mrte teta...aspon viem, kde budem nakupovat do svojho shopu sablony 😀

dm1
30. okt 2012

@aduskatt a ides teda ten shop otvarat? kedy? dokelu preco vy mate a u nas ziadne sablony nie su... 😢

aduskatt
30. okt 2012

@dm1 toto bola nahoda, ze som na ne narazila a predpokladam, ze to je jediny obchod, kde ich maju............
a ta druha cast....vsetko zavisi od toho kedy a ci dostanem dotaciu.....ale doma sme to uz prebrali, ze ideme do toho

dm1
30. okt 2012

@aduskatt tak drzim palce nech sa to rozbehne podla vasich predstav 😉

mia114
30. okt 2012

@vecernicci dakujem moc za radu, si mi pomohla, ked mam taketo teraz fotky z kazdej strany 😉

aduskatt
30. okt 2012

@dm1 dakujem, dufam, ze v decembri to uz pofici🙂

bzucinka2
30. okt 2012

@aduskatt super nakup krasne sablonky, mala by som aj ja k nam zabehnut ci nieco nemaju 🙂, ja idem kupit ten lukapren a vyskusat porobit si formicky 🙂

kacka1234
30. okt 2012

Moja minulotyzdnova

eliska22
30. okt 2012

@jakelina nádhera 😵 😵

bzucinka2
30. okt 2012

@mima1311 ja mam taketo s lentilkami 🙂

dm1
30. okt 2012

baby aha aka novinka celkom velka podlozka rozne vzory y cena nie je az taka zla... .to drevo by bolo super napr. na potiahnutie vacsej torty- bednicka a tak aby nebolo vidiet take to nadpajaniae ako pri malej tej otlacacej http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modelovac...

mia1111
30. okt 2012

@dm1 - vyzerá to super, teda až na tú cenu 😅 , veď otlačiť väčšiu plochu sa dá asi aj štrukturálnou fóliou, tá vyjde lacnejšie, cca okolo 2€. Napr. tu ju majú, veľkosť 40x25 cm. http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...