Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
30. okt 2012

Ahojte prosim pomozete aj mne s inspiraciami? zakaznicka by chcela torticku pre syna k 18.ale s nejakym autickom,aby nebola moc detska,kedze ja som doteraz s autickom robila len detske tak neviem...vybrala si to tak preto lebo mu idu davat vodicsky k narodeninam....dakujem vopred 🙂

mia1111
30. okt 2012

@dm1 - no tam to ukazuje len ako vyzerá vzor na pralinke, takto vyzerá celá 🙂

mima1311
30. okt 2012

@bzucinka2 dakujem , ulozim si ....poschodovu nemas ? taku zhanam 😢

mima1311
30. okt 2012

@mia1111 vies ake je od nich postovne ? som to tam nikde nenasla 😢

bzucinka2
30. okt 2012

@mima1311 poschodovu nemam ☹

bzucinka2
30. okt 2012

konecne som sa dostala k fotaku a stiahla foto z minuleho tyzdna, to aby ste namali vsetky cez viked 😀 ziadna slava, ale konecne som vyskusala stencil a je to super vecicka, este tam mam nedostatky, ale budem trenovat a zhanat sablony 🙂

jenie123
30. okt 2012

@mima1311 este som nasla takuto poschodovu, ale asi tuto nehladas.. :(

jakelina
30. okt 2012

@bzucinka2 suprové jsou

jenie123
30. okt 2012

Baby, na vikend idem robit pre sestru k 30-tke tortu a vobec netusim aku.. viete nieco poradit? Rozmyslam nad tymto.. co myslite?

jakelina
30. okt 2012

@jenie123 ta je krásná 😉

aduskatt
30. okt 2012

@jenie123 peknucka je

mia1111
30. okt 2012

@mima1311 toto som našla (v obchodných podmienkach):
K objednanému tovaru je fakturovaná cena za dopravu - spoločnosťou UPS slovak parcel, doručenie do 24 hod. od odoslania:

do 2 kg 2,70 €
do 5 kg 3,00 €
do 10 kg 3,50 €
do 15 kg 4,00 €
do 20 kg 5,00 €
v prípade záujmu tovar zašleme Slovenskou poštou a.s.

Ale treba pokukať aj iné e-shopy, určite nie je tento jediný, kde by tie fólie mohli mať ;)

bzucinka2
30. okt 2012

@mima1311 este som nasla 🙂

mia1111
30. okt 2012

Inak baby, som sa rozhodla, že minimálne do konca roka už si žiadne cukrárske pomôcky (vykrajovačky a pod.) nekúpim. Mám toho neskutočne veľa, veľa aj takých, ktoré som ešte ani raz nepoužila, hoci sú super, ale nebola zatiaľ príležitosť... kopec peňazí zainvestovaných a nevyužitých, čo mi je fakt ľúto... takže hádam to vydržím a fakt si nič nekúpim 😅

dm1
30. okt 2012

@mia1111 ja viem tu mam doma tu strukturfoliu 😀 . len ma zaujalo ze zase nove vzory a predsa ta podlozka vydrzi asi vaic ako ta struktur folia ked by sa mala casto pouzivat

cabalkova
30. okt 2012

Holky, poradte co se smartflexem, kdyz je tuhy a nemam mikrovlnku. Na chvilku ohrat v normalni troube nastavene treba na 50?

dm1
30. okt 2012

@cabalkova ja by som do truby nedavala ale narezala na mensie casti a postupne v rukach premiesila ono to zmakne od tepla ruk

dm1
30. okt 2012

@mia1111 to poznam ja mam tiez doma veeela toho co som este nemala prilezitost pouzit a strasne nutne som to musela mat doma 😝. nieco som predala nieco este mam....

inak kocky prave som zohnala plech na vykrajovacky antikorovy u nas v praci mi ho este aj nadelia na pasiky krasne poziciam si tu kliestiky a nitovacku a mozem vyrabat na pernicky 😵

cabalkova
30. okt 2012

@dm1 No, to jsem si taky rikala, bude to teda docela fuska, ale asi je to bezpecnejsi, nez ta trouba. 🙂 Prekvapilo me, jak je chutove dobry. Pouzivala sem doted Top dama a smartflex je fakt mnohem lepsi (mam pomerancovy).

dm1
30. okt 2012

@cabalkova mne nechuti ziadna potahovka takze mne je to jedno 😅 . ale ten pomaranc aspon pekne vonia veru

raduska12
30. okt 2012

Ahojte , potrebovala by som radu 😅 Zajtra ma manžel narodeninky a chcela by som mu upiecť tortu, no ešte nikdy som žiadnu tortu nepiekla . Tak ak máte čas a máte nejaký jednoduchý recept pre začiatočníčky tak mi prosím napíšte. Naozaj mi pomôže čokoľvek 😉

mima1311
30. okt 2012

@jenie123
@bzucinka2 Dakujem kocky ste zlateeeee 😵 😵 , neni tam sice ta co som hladala , ale urcite vyuzijem a pokombinujem 😀 bude rada ze nieco dostane 😉

@mia1111 dik , no tam som sa nedivala veru ...ja som este z tychto stranok nic neobjednavala a mam chut vyskusat kupit kyblik mensi dajakej potahovky na postavicky hlavne , no vobec si z tej ponuky neviem vybrat ...ktory obchodik je s naj cenami ? no a este som chcela nieco na vzor dreva a kamenov ...

dm1
30. okt 2012

@raduska12 to sa strasne tazko radi ked nevieme co vam chuti 😉 . skus sa pozriet sem do druhej temy su tam recepty na kremy a korpusy https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

pralinka25
30. okt 2012
raduska12
30. okt 2012

@pralinka25
@dm1 ďakujem idem popozerať 🙂

aduskatt
30. okt 2012

@cabalkova daj si ten smartflex na podlozku a na jeho hranu zatlac rukou, on samasi behom 5 sekund zacne pomaly povolovat...........ja nikdy nepouzivam mikrosku na miesenie hmoty

mia1111
30. okt 2012

@mima1311 - ja objednávam z viacerých e-shopov, vždy popozerám aspoň tri, tam, kde majú skladom všetko, čo potrebujem, odtiaľ objednám ;). Super je sikovnamama.sk, alebo natortu.sk, alebo peceniehrou.sk, alebo pecenieskamkou.sk..... no je ich veľa, ja som už objednávala asi z ôsmich rôznych e-shopov, možno ich bolo aj viac 😅 😀 . Treba pokukať aj ceny poštovného, aj ceny produktov ;). Najrýchlejší bol asi peceniehrou 🙂. A na drevo a kamienky sú aj silikónové, len sú drahšie ako štruktur.fólie... toto sú silikonky drevo a tehly: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/silikonov...
A toto kamene: http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/silikonov...

miciatko
30. okt 2012

@dm1 teba sa chcem spytat,ake cesto pouzivas na medovnicky??, ja som doteraz robila to od Lusil, ale v poslednej dobe sa mi akoby skrci a nejde mi vobec gulat, pouzivam vsetko ako pred tym. . .

luciahromadkova
30. okt 2012

dievcata, prosim, ked peciete korpus v miske vystielate papierom na pecenie alebo misku vymazete tukom/maslom a vysypete struhankou alebo mukou? alebo len vytriete olejom, budem piect mramorovy korpus /papier na pecenie som nastrihala, a misku potrela olejom, ale papier drzat nechce 🙄 / dakujem

jakelina
30. okt 2012

@miciatko nestraš, zrovna ho dělám a zatím vypadá dobře. 😀 😀 😀