Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
30. okt 2012

@aduskatt
@jakelina tak kočky, som už pripravená na pôrod, len prasknúť vodu a hotovo. Len ten môj doktor teraz nebude mať službu, tak sme to nechali tak a počkáme, kedy to príde samé. Ak to nebude do pondelka, v utork nastupujem na indikovaný pôrod.

jakelina
30. okt 2012

@vlada111 já na tebe myslím každý den. 😉

vlada111
30. okt 2012

@jakelina ďakujem pekne. To preto robíš také krásne kytičky 😀

eliska22
30. okt 2012

@vlada111 držte sa aj s drobcom, ja tu chodím kuk každý deň, či už si neporodila 🙂

eliska22
30. okt 2012

@mia1111 ja mám opačný problém, mám toho málo a konečne chodím do práce, takže snáď si toho už kúpim viac, na druhej strane zase už toľko nebudem piecť 😒

nika222
30. okt 2012

Baby prosim vas neskusali ste pribinacikovy krem s orechami??? Mam poziadavku na dobry orechovy krem ale chcem sa vyhnut maslu... Som rozmyslala, dve slahacky, 2 creme ole 250 tvaroh, cukor podla chuti a 100 gramov oprazenych nasekanych lieskovcov... Bude to jedle co myslite?

eliska22
30. okt 2012

@nika222 fúha, tak to si neviem predstaviť ten pribinák s orechami, mne osobne to k sebe nepasuje, ale tak ešte som to neskúšala 😝

jakelina
30. okt 2012

@nika222 a co šlehačky s bílou čokoládou uvařit a pak vyšlehat a dát tam ty ořechy, když nechceš s máslem.

mimcak
30. okt 2012

@saminka ja som ho tu dávala pred pár dňami mám ho z MMB,ale ja som nikdy nerobila presne podla toho receptu všetko čo tam má isť,ale dávala som iba od oka.Mne sa zdalo moc čoko na tolko cukríkou ja dávam menej ako v recepte.A hmota je vždy ok nikdy sa mi nedrobila a to som aj modelovala a vykrajovala a bolo ok.

eliska22
30. okt 2012

takže už som sa to tu raz pýtala, moc ohlasy neboli 😀 nedivím sa, ale pýtam sa opäť, keďže pani upresnila objednávku, bola by ste niektorá ochotná upiecť na 24. 11. 2012 na stužkovú tortu + 27 minitortičiek? pani je z Bratislavy, ale prišla by si po to aj mimo Blavy, len teda nie do Popradu 😀
pošle mi aj foto, že ako by si to predstavovala, tak potom to sem poprípade hodím 😝

nika222
30. okt 2012

@jakelina hmmm to znie dobre 🙂 totok ma nenapadlo... A nebude to moc sladke od tej coko?

jakelina
30. okt 2012

@nika222 no nedávala bych tam třeba dvě celé na dvě šlehačky a trochu to zahustila Ole, aby to líp drželo.

aduskatt
30. okt 2012

@nika222 daj do toho pribinaka trochu cokolady a s orechami to bude fajn si myslim

mimcak
30. okt 2012

@jakelina fi to ma celkom zaujalo tiež mám trošku dilemu.Taktiež som dostala objednávku na orechovu tortu.Bud ako orechový korpus,alebo orechová plnka.ja orechove brr nemusím 😝 tak som sa nad takými ani nepozastavovala a bum teraz tu to mám.A ja neviem čo s tým. Skúšala som pani nahovoriť na niečo iné,ale ☹ .Vraj ony su stará škola a chcu niečo staré na čom vyrastali a nie čokoladové,ale orechy tam majú byť.No a čo teraz 😒 😨

dada2007
30. okt 2012

@mariann2 @pipka @yamahafazer @bzucinka2
.....kočky ohľadom Lukoprenu, zajtra budem volať do tej firmy-ohľadom ceny(na nete maju 14.58 a v predajni 16,50) a na budúci týžden by to manžel behol kúpiť. Tie ktoré ste mi neposlali adresu, pošlite mi ju do IP(tuším od pipky a bzučinky mám adresu).....moje číslo účtu a komplet sumu(tovar plus poštovné) vám pošlem až potom, keď budem vedieť ako tá cena........pa a pekný večer 😉

jakelina
30. okt 2012

@mimcak já často pražené lískové ořechy kombinuju s karamel krémem, lidem to chutná, mně taky. 😉

mimcak
30. okt 2012

@jakelina presne nad tým som uvažovala aj som sa pani opýtala hned nato,či by mohla karamelová plnka .tak s tým ešte suhlasila.Mohla by si mi hodiť recept ako robýš krém ty aj korpus ak máš overený.Alebo ho nájdem v receptoch?

mimcak
30. okt 2012

@jakelina či ty dávaš tie orechy do krému?

kmkke
30. okt 2012

Žienky, mám otázku k: Pribináčikový krém. Idem piecť tortu (svokrovi, tak to musí vyzerať), ale nerozumiem receptu:
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.
Mám vyšľahať dve šľahačky (teda prášok s mliekom alebo dve šľahačkové smotany? ) a potom pridať ešte smotanu (akú? šľahačkovú? ). Žienky skúste písať presnejšie, jak pre debilov, lebo taký debil jak ja nad tým dume už hodinu a nerozumie 🙂)))))))
A ešte: čo je PDP?? Hľadám, hľadám a nič 🙄

jakelina
30. okt 2012

@mimcak ano ořechy do krému. Dvě másla ušlehám s jedním karamel Salkem a přidám šlehačku s karamelem. 10 deka cukru upálím na karamel a zaleju 1 šlehačkou. Vychladlé pak přidám k ušlehaným máslům s karamelem. Musí to všechno mít stejnou teplotu. Krém je nadýchaný a pak až ručně přidám ty ořechy. Nevážím tak odhadem, ale i bez nich je ten krém dobrý.
Korpus dělám ten co je v receptech.

79zuzana
30. okt 2012

@kmkke s kremom ti neporadim, este som ho nerobila ale PDP je prasok do peciva 🙂

mimcak
30. okt 2012

@kmkke dve šľahačkové smotany vyšľahať, pridať jemný tvaroch,potom pudingy a nakoniec kyslu smotanu (môžeš ,nemusíš) ja dávam ten krém je hustý a ta kyslá smotana ho trošku zriedi a dodá chuť.

mima1311
30. okt 2012

@kmkke PDP je prasok do peciva 😀 , pribinak ....vyslahas 33 % slahacku tekutu , do nej primiesas cukor podla chuti , pridas mäkky tvaroh vo vanicke , pridas normalnu kyslu smotanu v kelimku , ja davam ked nemam aj jogurt , alebo ani nemusi byt vobec ak chces extra tuhy krem a do toho prisypes ole v prasku .... 😵

jakelina
30. okt 2012

@kmkke dvě 250 ml šlehačky, vyšlehat,přidat cukr, přidat tvaroh, jednu zakysanou smetanu- jeden kelímek a nakonec už jenom zlehka zašlehat 2 Ole pudinky.
PDP je kypřící prášek do pečiva

mima1311
30. okt 2012

@kmkke niekedy sa PDP oznacuje aj ako ,, prdopec ,, 😀 😀 😀

mimcak
30. okt 2012

@jakelina hmm tak si rozhodla 🙂 bude táto plnka Supeeer . 😉 🙂 salko varíš,alebo kupuješ karamelové? Ja len preto,že u nás maju akciu prave na to karamelové,ale nevzala som ho,lebo do teraz som salko varila a nevedela som ake je.

wera.g
30. okt 2012

babulienky babule 🙂 ahojte 🙂 prosím vás 🙂 idem robiť 1x maľovanú tortu...a hneď na objednávku.. hmmm, prosím vás, nejaké tipy ako to nespackať? maľovať práškovými nasucho, alebo s alkoholom rozriediť? pri maľovaní nasucho sa bojím aby som si nezapadlala bielu poťahovku... :-/ vďaka vám moc ! 😉

wera.g
30. okt 2012

@eliska22 písala som ti na fb 😉

eliska22
30. okt 2012

@wera.g a kde veĎ nič nevidím 😕

jakelina
30. okt 2012

@mimcak někdy vařím, někdy kupuju.