• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. augusta 2017 
@aduskatt
@jakelina tak kočky, som už pripravená na pôrod, len prasknúť vodu a hotovo. Len ten môj doktor teraz nebude mať službu, tak sme to nechali tak a počkáme, kedy to príde samé. Ak to nebude do pondelka, v utork nastupujem na indikovaný pôrod.
30. okt 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@vlada111 já na tebe myslím každý den. :wink:
30. okt 2012 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem pekne. To preto robíš také krásne kytičky :grinning:
30. okt 2012 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vlada111 držte sa aj s drobcom, ja tu chodím kuk každý deň, či už si neporodila :slight_smile:
30. okt 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 ja mám opačný problém, mám toho málo a konečne chodím do práce, takže snáď si toho už kúpim viac, na druhej strane zase už toľko nebudem piecť :unamused:
30. okt 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby prosim vas neskusali ste pribinacikovy krem s orechami??? Mam poziadavku na dobry orechovy krem ale chcem sa vyhnut maslu... Som rozmyslala, dve slahacky, 2 creme ole 250 tvaroh, cukor podla chuti a 100 gramov oprazenych nasekanych lieskovcov... Bude to jedle co myslite?
30. okt 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika222 fúha, tak to si neviem predstaviť ten pribinák s orechami, mne osobne to k sebe nepasuje, ale tak ešte som to neskúšala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. okt 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika222 a co šlehačky s bílou čokoládou uvařit a pak vyšlehat a dát tam ty ořechy, když nechceš s máslem.
30. okt 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@saminka ja som ho tu dávala pred pár dňami mám ho z MMB,ale ja som nikdy nerobila presne podla toho receptu všetko čo tam má isť,ale dávala som iba od oka.Mne sa zdalo moc čoko na tolko cukríkou ja dávam menej ako v recepte.A hmota je vždy ok nikdy sa mi nedrobila a to som aj modelovala a vykrajovala a bolo ok.
30. okt 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže už som sa to tu raz pýtala, moc ohlasy neboli :grinning: nedivím sa, ale pýtam sa opäť, keďže pani upresnila objednávku, bola by ste niektorá ochotná upiecť na 24. 11. 2012 na stužkovú tortu + 27 minitortičiek? pani je z Bratislavy, ale prišla by si po to aj mimo Blavy, len teda nie do Popradu :grinning:
pošle mi aj foto, že ako by si to predstavovala, tak potom to sem poprípade hodím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@jakelina hmmm to znie dobre :slight_smile: totok ma nenapadlo... A nebude to moc sladke od tej coko?
@nika222 no nedávala bych tam třeba dvě celé na dvě šlehačky a trochu to zahustila Ole, aby to líp drželo.
30. okt 2012 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika222 daj do toho pribinaka trochu cokolady a s orechami to bude fajn si myslim
30. okt 2012 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina fi to ma celkom zaujalo tiež mám trošku dilemu.Taktiež som dostala objednávku na orechovu tortu.Bud ako orechový korpus,alebo orechová plnka.ja orechove brr nemusím :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak som sa nad takými ani nepozastavovala a bum teraz tu to mám.A ja neviem čo s tým. Skúšala som pani nahovoriť na niečo iné,ale :frowning2: .Vraj ony su stará škola a chcu niečo staré na čom vyrastali a nie čokoladové,ale orechy tam majú byť.No a čo teraz :unamused: :fearful:
30. okt 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 @pipka @yamahafazer @bzucinka2
.....kočky ohľadom Lukoprenu, zajtra budem volať do tej firmy-ohľadom ceny(na nete maju 14.58 a v predajni 16,50) a na budúci týžden by to manžel behol kúpiť. Tie ktoré ste mi neposlali adresu, pošlite mi ju do IP(tuším od pipky a bzučinky mám adresu).....moje číslo účtu a komplet sumu(tovar plus poštovné) vám pošlem až potom, keď budem vedieť ako tá cena........pa a pekný večer :wink:
30. okt 2012 o 20:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak já často pražené lískové ořechy kombinuju s karamel krémem, lidem to chutná, mně taky. :wink:
30. okt 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina presne nad tým som uvažovala aj som sa pani opýtala hned nato,či by mohla karamelová plnka .tak s tým ešte suhlasila.Mohla by si mi hodiť recept ako robýš krém ty aj korpus ak máš overený.Alebo ho nájdem v receptoch?
30. okt 2012 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina či ty dávaš tie orechy do krému?
30. okt 2012 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky, mám otázku k: Pribináčikový krém. Idem piecť tortu (svokrovi, tak to musí vyzerať), ale nerozumiem receptu:
2 slahacky vyslahat, pridat 500g makkeho tvarohu, 1 smotanu, 2 lyzice praskoveho cukru, 2 vanilkove creme ole.
Mám vyšľahať dve šľahačky (teda prášok s mliekom alebo dve šľahačkové smotany? ) a potom pridať ešte smotanu (akú? šľahačkovú? ). Žienky skúste písať presnejšie, jak pre debilov, lebo taký debil jak ja nad tým dume už hodinu a nerozumie :slight_smile:)))))))
A ešte: čo je PDP?? Hľadám, hľadám a nič :rolling_eyes:
30. okt 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak ano ořechy do krému. Dvě másla ušlehám s jedním karamel Salkem a přidám šlehačku s karamelem. 10 deka cukru upálím na karamel a zaleju 1 šlehačkou. Vychladlé pak přidám k ušlehaným máslům s karamelem. Musí to všechno mít stejnou teplotu. Krém je nadýchaný a pak až ručně přidám ty ořechy. Nevážím tak odhadem, ale i bez nich je ten krém dobrý.
Korpus dělám ten co je v receptech.
30. okt 2012 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kmkke s kremom ti neporadim, este som ho nerobila ale PDP je prasok do peciva :slight_smile:
30. okt 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kmkke dve šľahačkové smotany vyšľahať, pridať jemný tvaroch,potom pudingy a nakoniec kyslu smotanu (môžeš ,nemusíš) ja dávam ten krém je hustý a ta kyslá smotana ho trošku zriedi a dodá chuť.
@kmkke PDP je prasok do peciva :grinning: , pribinak ....vyslahas 33 % slahacku tekutu , do nej primiesas cukor podla chuti , pridas mäkky tvaroh vo vanicke , pridas normalnu kyslu smotanu v kelimku , ja davam ked nemam aj jogurt , alebo ani nemusi byt vobec ak chces extra tuhy krem a do toho prisypes ole v prasku .... :dizzy_face:
@kmkke dvě 250 ml šlehačky, vyšlehat,přidat cukr, přidat tvaroh, jednu zakysanou smetanu- jeden kelímek a nakonec už jenom zlehka zašlehat 2 Ole pudinky.
PDP je kypřící prášek do pečiva
30. okt 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kmkke niekedy sa PDP oznacuje aj ako ,, prdopec ,, :grinning: :grinning: :grinning:
30. okt 2012 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina hmm tak si rozhodla :slight_smile: bude táto plnka Supeeer . :wink: :slight_smile: salko varíš,alebo kupuješ karamelové? Ja len preto,že u nás maju akciu prave na to karamelové,ale nevzala som ho,lebo do teraz som salko varila a nevedela som ake je.
30. okt 2012 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulienky babule :slight_smile: ahojte :slight_smile: prosím vás :slight_smile: idem robiť 1x maľovanú tortu...a hneď na objednávku.. hmmm, prosím vás, nejaké tipy ako to nespackať? maľovať práškovými nasucho, alebo s alkoholom rozriediť? pri maľovaní nasucho sa bojím aby som si nezapadlala bielu poťahovku... :-/ vďaka vám moc ! :wink:
30. okt 2012 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 písala som ti na fb :wink:
30. okt 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g a kde veĎ nič nevidím :confused:
30. okt 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak někdy vařím, někdy kupuju.
30. okt 2012 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok